SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Odkaz Anny Frankovej žije naďalej

Odkaz Anny Frankovej žije naďalej

Tragický životný príbeh autorky najslávnejšieho Anny Frankovej ožíva na výstave, ktorú otvoria v piatok ráno v priestoroch zvolenského gymnázia.

 

Návštevníkov ňou budú sprevádzať študentky a študenti gymnázia. Putovná výstava na 30 veľkoplošných paneloch je súčasťou medzinárodného vzdelávacieho projektu, do ktorého sa študenti zvolenského gymnázia zapojili v spolupráci s Úradom vlády SR, Nadáciou Milana Šimečku a Múzeom SNP v Banskej Bystrici. Potrvá do 11. marca a prístupná bude aj pre žiakov iných škôl a pre verejnosť.


"Dvanásť gymnazistov preberie organizačnú a sprievodcovskú úlohu, čím sa naplní koncepcia peer education, čiže rovesníckeho vzdelávania. Mladí sprievodcovia majú veľký potenciál osloviť mladých ľudí, ktorí sú v takmer v rovnakom veku ako bola Anna Franková, keď písala svoj životný príbeh. Podstatou výstavy je vyvolať diskusiu o rôznych formách diskriminácie v minulosti ale aj súčasnosti, aby mladí ľudia dokázali tieto javy rozpoznať a účinne im čeliť," uviedla riaditeľka Gymnázia Ľ. Štúra vo Zvolene Eva Chylová. Súčasťou projektu je aj premietanie dokumentárnych a hraných filmov s danou tematikou.


Anna Franková bola talentované mladé židovské dievča, ktoré sa v rokoch 1942 -1944 muselo ukrývať v istom dome v Amsterdame pred deportáciou do koncentračného tábora. Na konci vojny ju aj tak objavili a zahynula v koncentračnom tábore. Jej denník, ktorý sa našiel po vojne sa stal bestsellerom a dokonca ho sfilmovali.


by Emil Vojtánek l Feb 10, 2011 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
14 Reponses to „Odkaz Anny Frankovej žije naďalej“

Diana Zsigová says:

May 2, 2011 3:38 PM

Hovorim, ze to nema zmysel!!!

Ze kde su hroby tych 6tich mil., sa pýtaš? No lebo ten čo ich zabil v takom počte určite plánoval, že každému jednému vyhotoví mramorové náhrobné kamene so zlatým písmom, aby sme si ich potom mohli spočítať!!!! Zomreli ako krysy v masovych hroboch bez mena alebo v spalovnach. Ako argument ti predkladam 200 hodín sfilmovaného súdu s Eichmannom a výpovede jeho obetí: http://www.youtube.com/watch?v=Fv6xbeVozhU

, pozri sa do tváre tych ludi, čo si prežili a ako vyzeraju, vypočuj si čo každý jeden z nich zažl, teda ako vies po anglicky a budes tomu vobec rozumiet.

Čo sa týka knih, prečítala som tiež vela knih, ktorých sa asi ty nikdy nedotknes, uvadzam najlepsie príklady: Leon Uris: Exodus, Lov na Eichmanna, vrelo odporucam, nech vidis, na koho stranu sa pridavas, ked si obhajujes a zahmlievas ciny Eichmanna.....

gewitter says:

May 2, 2011 8:39 AM

A Hospodin riekol Abramovi:
"A učiním ťa veľkým národom (židia) a požehnám ťa a zvelebím tvoje meno a budeš požehnaním (v Ježišovi Kristovi). A požehnám tých, ktorí ťa žehnajú a tých, ktorí ti zlorečia prekľajem a budú požehnané v tebe všetky čeľade zeme." 1.Mojž. 12:2-3

gewitter says:

May 2, 2011 8:35 AM

Nikdy som netvrdil, že mám židovské korene, takže mi nepodsúvaj niečo, čo som nenapísal. O to viac sa mi protiví primitívny antisemitizmus, ktorý už desaťročia ruinuje túto krajinu.

Nezastávam sa židov v hriechu a v bezbožnosti, v ktorej momentálne žijú a netajím sa tým ani na židovskom portáli, ale ako biblický kresťan mám k nim na druhej strane hlbokú úctu a lásku, lebo je to vyvolený Hospodinov národ, skrze ktorý bol "darovaný" svetu Mesiáš a Spasiteľ. Je to národ, ktorý Hospodin zachová, s ktorým má svoje plány a hoci je dočasne zatvrdený, kým sa nenaplní počet pohanov, budúcnosť patrí jemu. Ak si slovenský lud hovorí "kresťanský," malo by to byť vidieť i na vzťahu k židom, nie je možné milovať židovského Boha a nenávidieť ľud Jeho zmluvy, takí ľudia nemajú právo nazývať sa kresťanmi, sú to obyčajní satanskí antisemiti, vrátane takých ako ty a vďaka vám židia nenávidia Ježiša k smrti, lebo v Jeho mene im prinášate prenasledovanie a smrť.
Koľko miliónov príslušníkov tohto národa bolo od roku 70 už vyvraždených, to vie snáď len sám Pán a za túto krvavú genocídu bude súdiť jednotlivcov i národy. Nie každý národ sa zachoval voči židom takto hanebne a preto mohli prežiť a zostať nažive. Vďaka krajinám ako USA, kde pravé biblické kresťanstvo bolo základom ústavy, právneho systému a verejnej mienky, mohli židia prežiť a naplno rozvinúť svoje schopnosti a tak prispieť k rozvoju a prosperite regiónu, odhliadnuc od toho, že Hospodin bohate žehná tým národom, ktoré židov ochraňujú, tak ako to na začiatku zasľúbil Abrahámovi.
Tvoje "argumenty" ohľadom rusov a ukrajiny sú tak úbohé a otrepané - antisemiti sa nimi radi oháňajú, že je škoda sa k nim vyjadrovať. Ak máš nejaký mozog v hlave, tak porovnávaj - na akej úrovni sú štáty, ktoré poskytli židom ochranu a na akej tí, ktorí ich sústavne nenávidia a prenasledujú - Rusko, Ukrajina, Slovensko...

Bug Tom says:

May 2, 2011 7:37 AM

gewitter-zjavne mas problemy s čítanim mojho prispevku a dokonca aj s matematikou.
Napísal som ti odkazy, ja som si ich nevymyslel, boli uverejnene v novinach a pisali ich židia, že zakazdym bolo zavrazdenych 6 milionov židov pisali o tom v r. 1919, v NY Times 1938, Digests reader už vedeli dopredu, že bude zavraždených a v Norimberku, tesne po vojne, už židovsky pravnici v tom povojnovom chaose vedeli, že znovu 6 milionov je zavrazdenych.
Zidovska encyklopedia uvadza 18mil židov na celom svete, takže ak si spočitam vsetky holocausti, ktore sa udiali mi vychadza ze zidia by mali byt davno vyhladený, preto mi je velmi cudné, ako je to mozne, že existuje Izrael, židovsky štát, je tolko preživšich holocaustu?
Ty sa citiš byť semita?? Velmi pochybujem, že mas vobec nejake semitske korene.

Diana Zsigová - ja viem že pre vas je lepsie sa o tom nebaviť, načo, my sme si vymysleli svoju historiu a budeme ju podavať vsetkym, kto neveri, toho zavrieme do väzenia.
Zaujimave je, sa nikto nevyjadril k hladomoru na Ukrajine, vyvrazdeniu carskej rodiny, Sovietskym gulagom, Armenskej genocíde, ako keby sa vas to židov netýkalo, vy možete robiť zlo po svete, ale ked niekto spomenie-spochybní Holocaust tak kričite ako prase pre zabijackou, prskate a všetcia naokolo su antisemiti.
"plno plno inych a ktorych cinoch sa vie, nespocetne vela vypovedi, svedkov, filmov, knih." - toto ma byt ako dokaz Holocaustu?? Pred sudom sa ako dokaz predkladaju filmi, knihy? :)
Svedkovia su spochybnitelní, kde su hroby 6 milionov?
Prečo v Auschwitzi bol plavecký bazén, nevestinec, nemocnica, hudobna skupina, divadlo pre odsudených na smrť??
"V Rusku odjakziva zili v ghethach, vsetko od sucha, epidemii, uhynu zvierat bolo hodene na Zidov, pogromy, vrazdenie, zivot v strachu" - Mam knihu http://www.martinus.sk/?uItem=40564 Čierna kniha komunizmu, tam su krásne ukazane zverstvá, ktorých sa dopustili židia na Ukrajine a toto bol ten Holocaust, ktorý by ste mali oplakávať...

Diana Zsigová says:

Apr 29, 2011 6:43 PM

Ja osobne si myslím, že s Kapustovcami a jemu podobnymi (napr. Bug Tom) by sme sa vôbec nemali baviť, ani reagovať na ich príspevky, pretože mi je slizké viesť s takými ľudmi akukolvek konverzaciu. Nedokazem si predstavit akou davkou zaostalosti, primitivizmu a sleposti dokazu tito ludia disponovat, ked sa stavaju na stranu najodpornejsich zlocincov ako Hitler, Eichmann, Ilsa Kochová, Fritz Gebauer, Heinen, Rokit, Steiner, Franz Jächeln, profesor Hirt, dr. Heisskeyer, dr. Rascher a plno plno inych a ktorych cinoch sa vie, nespocetne vela vypovedi, svedkov, filmov, knih. Taketo tvrdenia su od ludi, co nikdy v zivote neboli na danych miestach, ziaden sucit a su tak hlupi, ze dokazu spracovat len lahku lož než sa zamyslieť na ťažkou pravdou. To co sa dialo v minulosti Zidom, sa nevyrovna tomu co sa udialo v druhej svetovej vojne, pretoze pokapali a to nielen Zidia, ale aj politicki väzni, Rómovia, homosexuály, vykladači Biblie a iní "nesúci života" ako najposlednejšie krysy v masových hroboch, stiahnutí z kože, v plynových komorách, v mrznúcich sudoch, zavesení za členky, v zástupoch postrielani, pri roznych pokusoch, nehovoriach, o inych strasnych zlocinoch, ktore moje ruky nedokazu ani len napisat......V Rusku odjakziva zili v ghethach, vsetko od sucha, epidemii, uhynu zvierat bolo hodene na Zidov, pogromy, vrazdenie, zivot v strachu......a vobec, aj tak je to vsetko tazko vysvetlitelne individuam co nevedia ani poriadne gramatiku, vychova ziadna, ucta respekt, cudzie pojmy....iba anonymne podpichovat okopirovanymi lzami a polopravdami vytrhnutymi z kontextu....

gewitter says:

Apr 29, 2011 11:02 AM

Ty si sa kedy narodil, na začiatku tohto storočia, že nepoznáš niečo také, ako je sčítanie ľudu ? Že krajiny nemajú šajn, koľko ich spoluobčanov prišlo o život ? Že netušia, koľko židov bolo vyexpedovaných do koncentrákov a koľkí prežili ?
Antisemiti objavujú Ameriku ?

Bug Tom says:

Apr 28, 2011 2:15 PM

Ervin Rybár, gewitter - najväčší humanisti boli vždy židia, pokial sa nemýlim, zavraždenie carskej rodiny, hladomor na Ukrajine, genocída v Arménsku, ruské gulagy, to všetko mali na svedomí kruto prenasledovaný židia
http://www.youtube.com/watch?v=M_2dgaIksCU
Pokial mi je známe Hitler bol z časti žid, potomok baróna Rotschilda, mal svoju kucharku, židovku.
V jeho armáde bolo tisice židov, napr. polovičný žid Werner Goldberg s modrými očami a blond vlasmi bol používaný nacistickou propagandou a bol označený za ideálneho nemeckého vojaka.
Kolko už bolo Holocaustov?
THE AMERICAN HEBREW 31. okt. 1919
Ukřižovávání Židů musí skončit!
Martin H. Glynn
(Bývalý guvernér státu New York)
http://www.codoh.com/incon/incrucifix.html
Další: http://1.bp.blogspot.com/_Cx5YSp-ghS8/Sttbcl3lVBI/AAAAAAAADCk/z1JRzFMeN-s/s1600-h/holyhoax-6million.gif Další: Ako to že v redakcii Digest Readers už v roku 1943 vedeli, že bude zlikvidovaných 6 millionov židov? http://www.onethirdoftheholocaust.com/videos/09_readers_digest.wmv Prečo v Auschwitzi bola zmenená plaketa po roku 1990 zo 4 mil. na 1.5 mil židov, ktorý mali zomrieť? Prečo hlavnému sudcovi v Norimbergu Jacksonovi židovský právnici Nathan Perlman, Dr. Jacob Robinson a Dr. Alexander Kohanski oznámili pri stretnuti 6milionov, ked nikto nevedel, kolko bolo skutočne mrtvych ludí?

gewitter says:

Apr 28, 2011 1:13 PM

Čo by na to odpovedal ? Nevie nič, iba ak skopírovať nejaký antisemitský článok a navyše holokaust popiera. Tvrdiť, že najhoršie vyhladzovacie tábory na svete boli iba pracovné alebo sanatóriá pre chorých je vrchol, na ktorý si siahnu naozaj len tí najúbohejší antisemiti.

Ervin Rybár says:

Apr 28, 2011 8:42 AM

Bug Tom nám tu prezentuje Nemcov takmer ako najväčších humanistov. Rád by som sa ho preto opýtal, prečo týmto nemeckým *humanistom* nerobilo žiaden problém v roku 1944 povraždiť v Auschwitzi - Birkenau vyše 400 000 maďarských Židov?

gewitter says:

Apr 28, 2011 8:12 AM

Takže Bergen-Belsen bolo vlastne sanatórium pre židov, ktorí si celý holokaust vymysleli, aby na seba strhli pozornosť. Nebyť novodobých antisemitských "historikov," nikdy sa svet skutočnú pravdu o veľkom "židovskom podvode" nedozvie.
Čo máte z toho, že donekonečna tupíte pamiatku jedného kruto prenasledovaného národa ? Zvrátenú radosť ?

Page 1 of 2 1 2 »
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or