SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

O Csatárym rozhodne košický súd

O Csatárym rozhodne košický súd

Ladislav Csatáry, nacista obvinený z vojnových zločinov, by sa mal 19. júla postaviť pred košický súd.

 

Podľa hovorkyne košických súdov Marcely Gálovovej 20. marca Krajský súd v Košiciach vyzval odsúdeného Ladislava Csatáryho, ktorý žije v Budapešti, aby v lehote 30 dní oznámil, či si zvolí obhajcu. „Keďže odsúdený si obhajcu nezvolil, ustanovil mu ho súd a určil termín verejného zasadnutia na 19. júla. Na verejnom zasadnutí súd rozhodne o spôsobe výkonu trestu, teda o zaradení odsúdeného do ústavu na výkon trestu odňatia slobody na doživotie,“ uviedla Gálová.

 

Maďarské orgány zadržali Csatáryho, ktorý má dnes 98 rokov, v júli minulého roku v Budapešti, kde ho po desaťročiach unikania pred spravodlivosťou vypátralo židovské Centrum Simona Wiesenthala. To ho zaradilo na prvé miesto najhľadanejších nacistických zločincov.


Podozrivý sa mal podieľať na odsune tisícov košických Židov nacistami počas druhej svetovej vojny. V období od 15. mája do 2. júna 1944, keď mal Csatáry na starosti košické geto, odviezli takmer 15-tisíc tamojších Židov do koncentračného tábora Osvienčim. Údajný krutý zločinec odsúdený československým súdom na trest smrti pritom svoju vinu popiera.


by Emil Vojtánek l Jun 19, 2013 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
9 Reponses to „O Csatárym rozhodne košický súd“

Robert says:

Aug 13, 2013 11:05 PM

gewitter, ty chces tu niekoho presvedcit o tom, aby chodil do zboru ako chodis ty, a myslis si ze ho zachranujes, vlastne ze ho ježiš zachranuje z buducich pekelnych múk.
gewitter toto je prave na zmeranie si teploty, na obklad a na vypotenie sa. :)

Robert says:

Aug 13, 2013 9:28 PM

gewitter , kde sa ty chceš dostať na najvyšiu duchovnú úroveň, keď žiješ neuprimný a v tvojom postkresťanskom presvedčení /fanatický kresťanský nenávistný fundamentalizmus/ aj pokrytecký, zadubený život.

gewitter says:

Aug 13, 2013 7:17 PM

Jasné roberto, zmeraj si teplotu, daj si studený obklad na hlavu a vypoť sa.

Robert says:

Aug 13, 2013 6:16 PM

... predstav si loď, a ty stojíš na prove, /predok/, otočíš sa a zrazu vidíš postavu stáť na korme /zadku lode/
pozerá sa na teba ... začneš sa približovať a ona tak isto - oproti tebe. A zrazu zistíš že si to ty sám. gewitter tam začnú otázky pri ktorých každý reálny človek zošalel .... a takto dopadli tie opustené lode v bermudskom trojuholníku.
Také otázky prídu v tej večnosti, a preto musíš byť vyrovnaný - mŕtvy aby si nezošalel.
a keď budeš zadubený a obmedzený čo sa veriacim často stáva, na nič neprídeš a nepostúpiš k tomu zdroju

Robert says:

Aug 13, 2013 6:07 PM

gewitter, hm, vieš také otázky na zemi niesú, aby sa správne opýtali a ani niesú odpovede na ne.

... najbližšie by boli tam, kde by si sám so sebou stretol, a keď sa niečo takéto stalo ľudom tak zošaleli, a aj preto je tu smrť, aby sme pred pravdou sa nezbláznili

gewitter says:

Aug 13, 2013 4:10 PM

Aj Csatáry a Hitler sa narodili ako deti a keby sa narodili nevinní, nestali by sa z nich masoví vrahovia. Mohol by im ako deťom niekto ublížiť a zabrániť tak zlu ? Asi ťažko, lebo tiež vyzerali ako nevinní anjelici.

gewitter says:

Aug 13, 2013 4:06 PM

Božiemu súdu neušiel bez ohľadu na to, či bol na zemi za svoje skutky súdený, alebo nie. Dožil sa veľa, ale v porovnaní s večnosťou je to nič. Deti sa tiež nerodia nevinné, iba nevinne vyzerajú.

Ervin Rybár says:

Aug 13, 2013 10:12 AM

"Jak už všichni víme, ten zmetek natáh brka."

Boh vraj nechce smrť hriešnika, ale chce, aby sa obrátil a aby žil. Pripadá mi to ako aforizmus. Asi preto veľkí hriešnici dlho žijú a malé nevinné deti umierajú na rakovinu.

Ervin Rybár says:

Jun 19, 2013 9:04 AM

"Ten zmetek má veliké štěstí, že hoši z Mossadu mají momentálně úplně jiné starosti."

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or