SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Nové letecká linka Košice - Tel Aviv

Nové letecká linka Košice - Tel Aviv

Nízkonákladový letecký prepravca Wizz Air otvára nové letecké spojenia Košice - Tel Aviv. Linka bude štartuje 23. júna dvakrát týždenne, v pondelok a piatok.

 

Počas letného letového poriadku, ktorý trvá od 26. marca do 28. októbra, je odlet z Košíc do Tel Avivu naplánovaný o 5.00 h, následne prílet do izraelskej metropoly o 9.20 h lokálneho času. Spiatočný let štartuje z Tel Avivu o 10.10 h s príletom do Košíc o 12.40 h.


"Sme veľmi radi, že môžeme ohlásiť dlhoočakávanú linku z Košíc do Tel Avivu – celoročnej dovolenkovej destinácie v Izraeli. Od 23. júna môžu naši cestujúci, či už poletia za oddychom alebo pracovne, objavovať fascinujúce dedičstvo a slnečné pobrežie Tel Avivu," povedala manažérka komunikácie v spoločnosti Wizz Air Sorina Ratz.


Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva košického letiska Michael Tmej tvrdí, že so spustením novej linky do Tel Avivu sa otvárajú možnosti pre rozvoj cestovného ruchu oboma smermi. "Vďaka novej linke bude napríklad pre slovenských pútnikov oveľa jednoduchšie navštíviť Svätú zem. Na druhej strane veríme, že izraelskí turisti budú objavovať náš nádherný región a izraelskí študenti študujúci v Košiciach budú môcť jednoduchšie cestovať domov, respektíve prijímať návštevy zo svojej rodnej krajiny. Počas letných mesiacov bude linka Košice – Tel Aviv jediným priamym leteckým spojením medzi Slovenskou republikou a Izraelom," hovorí.


"Tel Aviv nie je len turisticky atraktívna destinácia, ale aj jedno z najvýznamnejších technologických centier na svete. Priame letecké spojenie Košíc s Tel Avivom tak môže byť ďalšou šancou pre slovenské start-upy a podnikateľskú komunitu," dopĺňa primátor Košíc Richard Raši.


Wizz Air začal lietať z a do Košíc v septembri 2013. V lete 2015 sa metropola východu stala v poradí 20. základňou Wizz Airu. V Košiciach je odvtedy umiestnený jeden Airbus A320 a bolo vytvorených 42 pracovných miest. Spoločnosť aktuálne ponúka 11 spojení do 10 destinácií v ôsmich krajinách z troch slovenských letísk. V roku 2016 zaznamenala 25-% medziročný rast na slovenskom trhu, keď z a do Košíc, Bratislavy a Popradu prepravil vyše 300.000 cestujúcich.


by J.D. l Mar 28, 2017 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or