SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Návšteva synagógy s audiosprievodcom

Návšteva synagógy s audiosprievodcom

Architektonicky a akusticky unikátny objekt synagógy v Liptovskom Mikuláši si môžu turisti prezrieť aj s audiosprievodcom.

 

Radnica projekt zaviedla po minuloročnom úspechu, kedy sa im rovnakým krokom podarilo niekoľkonásobne zvýšiť návštevnosť v kostole sv. Mikuláša. "Návštevník vojde do synagógy a jednoducho aj vďaka bezplatnej wifi zóne si do svojho telefónu stiahne mobilnú aplikáciu s názvom Liptovský Mikuláš. Bez ďalších nákladov si turisti nájdu požadované informácie nielen v písomnej podobe, ale pomocou audiosprievodcu si ich môžu tiež vypočuť v troch jazykoch - slovenčine, poľštine a angličtine," povedal Jaroslav Hric, riaditeľ mestského Múzea Janka Kráľa, ktoré spravuje expozičný objekt synagógy.


Bezplatná turistická aplikácia poskytuje interaktívnou formou ponuku atraktivít, produktov a služieb v meste Liptovský Mikuláš. Pomocou jednoduchej navigácie používateľom tiež ponúka aktuálne informácie o turistickej ponuke, kalendár podujatí, programy na mieru či možnosť objednať si sprievodcovské služby. "Užívateľov naviguje centrom mesta pomocou interaktívnych máp a zároveň ich aktívne upozorňuje na výskyt múzeí, galérií a historických pamiatok, ktoré môžu v blízkosti navštíviť," doplnila hovorkyňa liptovskomikulášskej radnice Viktória Čapčíková.


Synagóga na Hollého ulici je autentickým historickým priestorom, pre verejnosť je sprístupnená len v letných mesiacoch. Návštevníci sa tu dozvedia o histórii mikulášskej židovskej komunity a ich modlitebni. Zaujme však aj obdivovateľov historickej architektúry, a to netradičným spojením klasicizmu a secesie. Neobídu ju ani milovníci umenia, pretože v lete sa stáva i výstavným a koncertným priestorom.


by Emil Vojtánek l Jul 12, 2017 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
2 Reponses to „Návšteva synagógy s audiosprievodcom“

Robert says:

Jul 31, 2017 12:42 AM

títo ortodoxní sa dokážu veľmi tešiť z mála, z obyčajného krajca bábovky na stole

Robert says:

Jul 27, 2017 10:33 PM

https://www.youtube.com/watch?v=MQM4RvGjuW0 .. všetci sa tešíme na obnovenie židovského geta na Slovensku :))

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or