SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Návšteva synagógy s audiosprievodcom

Návšteva synagógy s audiosprievodcom

Architektonicky a akusticky unikátny objekt synagógy v Liptovskom Mikuláši si môžu turisti prezrieť aj s audiosprievodcom.

 

Radnica projekt zaviedla po minuloročnom úspechu, kedy sa im rovnakým krokom podarilo niekoľkonásobne zvýšiť návštevnosť v kostole sv. Mikuláša. "Návštevník vojde do synagógy a jednoducho aj vďaka bezplatnej wifi zóne si do svojho telefónu stiahne mobilnú aplikáciu s názvom Liptovský Mikuláš. Bez ďalších nákladov si turisti nájdu požadované informácie nielen v písomnej podobe, ale pomocou audiosprievodcu si ich môžu tiež vypočuť v troch jazykoch - slovenčine, poľštine a angličtine," povedal Jaroslav Hric, riaditeľ mestského Múzea Janka Kráľa, ktoré spravuje expozičný objekt synagógy.


Bezplatná turistická aplikácia poskytuje interaktívnou formou ponuku atraktivít, produktov a služieb v meste Liptovský Mikuláš. Pomocou jednoduchej navigácie používateľom tiež ponúka aktuálne informácie o turistickej ponuke, kalendár podujatí, programy na mieru či možnosť objednať si sprievodcovské služby. "Užívateľov naviguje centrom mesta pomocou interaktívnych máp a zároveň ich aktívne upozorňuje na výskyt múzeí, galérií a historických pamiatok, ktoré môžu v blízkosti navštíviť," doplnila hovorkyňa liptovskomikulášskej radnice Viktória Čapčíková.


Synagóga na Hollého ulici je autentickým historickým priestorom, pre verejnosť je sprístupnená len v letných mesiacoch. Návštevníci sa tu dozvedia o histórii mikulášskej židovskej komunity a ich modlitebni. Zaujme však aj obdivovateľov historickej architektúry, a to netradičným spojením klasicizmu a secesie. Neobídu ju ani milovníci umenia, pretože v lete sa stáva i výstavným a koncertným priestorom.


Emil Vojtánek l Júl 12, 2017 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo