SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Na školách sa bude učiť o holokauste

Na školách sa bude učiť o holokauste

Rezort školstva poskytne peniaze na učebné materiály o holokauste, čím chce podporiť výučbu tejto témy medzi mladými ľuďmi.

 

"Výučbový materiál budú tvoriť metodické listy pre učiteľov a pracovné zošity pre študentov stredných škôl a gymnázií, ktoré sa budú využívať v rámci vzdelávacích seminárov na pracovisku Slovenského národného múzea – Múzea židovskej kultúry v Bratislave," informoval hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.


Organizátorom podujatia bude občianske združenie EDAH, pričom vzdelávanie bude prebiehať v Slovenskom národnom múzeu – Múzeu židovskej kultúry v Bratislave, ktoré je akreditovaným pracoviskom ministerstva školstva. Nový výučbový materiál vychádza z publikácií z edície múzeažidovskej kultúry a dostupný bude od druhej polovice roka 2013. Múzeum židovskej kultúry okrem spomínaných vzdelávacích seminárov ponúka aj iné aktivity pre mladých ľudí, aby tak získali viac informácií o holokauste.

 

Organizuje odborné prednášky, sprievodné podujatia k aktuálnym výstavám a sviatkom či spomienkové akcie ku dňu Pamiatky obetí holokaustu. Sprevádzané sú prednáškami, besedami, spomienkovými stretnutiami, prípadne multimediálnymi prezentáciami a koncertnými vystúpeniami. Podľa ministerstva tak umožňujú zefektívniť spôsob, ako aj obsah výučby na školách venovaný tomuto tragickému obdobiu v dejinách ľudstva.


by Emil Vojtánek l Mar 5, 2013 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or