SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Na Pohode budú hrať aj Izraelčania

Na Pohode budú hrať aj Izraelčania

Stalo sa už tradíciou, že na najväčšom slovenskom hudobnom festivale – Bažant Pohoda vystupujú aj umelci z Izraela. A tento rok to nebude inak.

 

Po úspešnom vystúpení izraelských skupín Ofrin a Oy Division na festivale minulý rok, dodá bezpochyby tomuto ročníku, ktorý sa začína 5. júla a potrvá do 7. júla, dávku energie izraelská skupina The Alaev Family. Kapela s tadžickými koreňmi, žijúca od roku 1991 v Izraeli, na svoje korene nezabudla a prenáša ich do hudby v každom smere. Trojgeneračné zoskupenie na čele s jej zakladateľom, Allom Alaevom, tak publiku zakaždým ponúka energizujúce vystúpenie spájajúce tadžickú hudbu a židovské melódie mesta Buchara v Uzbekistane.

 

Svojou hudbou, ktorá je plná dynamických rytmov, rôznych hudobných nástrojov, a farebných hlasov jej členov, sú známi nielen po celom Izraeli, ale aj v zahraničí. “The Alaev Family sme mali možnosť vidieť na podujatí International Exposure for Jazz and World Music v Jeruzaleme. Je to kapela, ktorá vás na Bažant Pohoda 2012 zaiste roztancujete,” napísali o výbere kapely organizátori Pohody.

 

The Alaev Family vystúpi na festivale Bažant Pohoda v Trenčíne v piatok 6. júla v priestoroch Nay Tanečného domu o 19tej hodine.

 Katarína Hlatká l Júl 6, 2012 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo