SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Lučenskí študenti majú putovnú výstavu A. Frankovej

Lučenskí študenti majú putovnú výstavu A. Frankovej

Novohradské múzeum a galéria (NMG) v Lučenci pripravilo pre návštevníkov putovnú výstavu Anny Frankovej pod názvom Odkaz dejín dnešku.

 

Podujatie sa koná v rámci vzdelávacieho projektu Nadácie Milana Šimečku. Študenti zo Súkromného gymnázia v Lučenci sa po absolvovaní špeciálneho tréningu stávajú kvalifikovanými sprievodcami výstavou, ktorá približuje životný príbeh Anny Frankovej, autorky presláveného Denníka, ktorý zachytáva dospievanie tohto mladého dievčaťa židovského pôvodu. Denník je obrazom udalostí odohrávajúcich sa v rokoch 1942 - 1944 v nútenom úkryte v istom dome v Amsterdame, kde sa rodina Frankovcov spolu s pár priateľmi musela ukryť pred hroziacou deportáciou do koncentračných táborov. Úkryt bol napokon odhalený a z ôsmich skrývajúcich sa prežil iba jej otec Otto Frank.


"Cieľom projektu je podporovať mladých ľudí, aby javy a udalosti, minulé i súčasné, analyzovali, kriticky hodnotili a dokázali sformulovať svoj názor na dianie okolo seba. Aby sa zasadzovali za spravodlivú a humánnu spoločnosť," informovala riaditeľka NMG Iveta Kaczarová.


Podľa jej slov by mala výstava sprievodcov i samotných návštevníkov motivovať k zamysleniu sa nad otázkami diskriminácie, rasizmu, tolerancie, vzájomného rešpektu či účinnej pomoci trpiacim a mala by viesť k snahe realizovať tieto idey.


by Emil Vojtánek l Mar 21, 2011 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or