SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Izrael reaguje na seminár cirkvi o Tisovi

Izrael reaguje na seminár cirkvi o Tisovi

Izraelské veľvyslanectvo na Slovensku znepokojuje seminár o živote Jozefa Tisa, ktorý dnes organizuje katolícka cirkev spolu s Univerzitou Komenského.

 

Informovala Katarína Mináriková z izraelského veľvyslanectva na Slovensku. "S veľkým zdesením sme sa dopočuli o seminári, ktorý sa uskutoční zajtra v meste Nitra. Tento projekt je podporovaný biskupom nitrianskej diecézy Viliamom Judákom a bude tam prednášať aj pán Martin Lacko, ktorého spojitosť s pravicovou Kotlebovou stranou ĽSNS je verejne známa. Sme nesmierne sklamaní a prekvapení, že Univerzita Komenského sa tiež priamo podieľa na organizovaní tohto seminára," uviedla v mene veľvyslanectva Mináriková.


Podľa zastupiteľského úradu je vysoko poľutovaniahodné, že práve dnes, keď v Izraeli je oficiálny Spomienkový deň výročia holokaustu, sú skutky a osoba Jozefa Tisa verejne velebené a ocenené. "Práve Jozef Tiso bol na čele antisemitského politického režimu, ktorý robil všetko pre vyhubenie slovenských židov. Preto sa obraciame na všetkých čestných ľudí, aby sa nezúčastnili a odmietli akúkoľvek spoluprácu na tomto podujatí," konštatuje veľvyslanectvo.


"Som si istý, že slušní ľudia na Slovensku sú zhrození, a že si uvedomujú potrebu vzdelávania a poučenia budúcej generácie mladých Slovákov o naozajstnom charaktere Jozefa Tisa a o nebezpečnej a ohavnej stránke antisemitizmu," vyhlásil izraelský veľvyslanec Zvi Aviner Vapni.


by J.D. l Apr 25, 2017 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
82 Reponses to „Izrael reaguje na seminár cirkvi o Tisovi“

gewitter says:

May 18, 2017 3:04 PM

Izrael reaguje, p. Koki nie, ani sa nečudujem... môže hľadať do skonania sveta, v Slove Božom pre svoje pomýlené náuky nikdy podporu nenájde. :)

gewitter says:

May 16, 2017 12:50 PM

Robo, ty si iný dilino, ale v jednom bode máš celkom pravdu, že je to obyčajná mágia, kult, falzifikát pravdy - klaňať sa kadekomu a kadečomu, len nie Bohu.

Robert says:

May 16, 2017 10:06 AM

gewitter, ale nie vymyslel som si to, ale bolo by to pekné intro k poviedke o nejakom svatcovi - pustovníkovi :)

Robert says:

May 15, 2017 11:24 PM

gewitter, no a toto je podstataduchovna, takýto kruh - magický. V prípade sv. Egídia jeho kostol, atribút, potom zviera ktoré ho sprevádzalo, zbraň - luk, lebo on je aj patrón polovníkov. Bolo normálne stretnúť niečo čo ho sprevádzalo v živote - laň. ... ale nie každý má na to talent, niekto by to mohol skúšať deň čo deň a nič. Proste musí to mať talentom a Bohom alebo Diablom alebo inými silami dané.

Robert says:

May 15, 2017 9:41 PM

gewitter, vieš, svatí ....... ale raz som takú svec skúsil, keďže mám na tieto veci iný pohľad ako vy dvaja. Išiel som do kostlo sv.Egídia /moj obľúbený svatec ktorého doprevádza laň/ posedel som si pred obrazom chvíľu, potichu pre seba som si prečítal jeho legendu. Všetko toto som robil podľa mojho pocitu. Potom som mal pocit, že mám ísť preč. Sadol som do auta, a tušil respektívne vedel čo sa stane. V aute som mal luk - zbraň, zase podľa pocitu, že tam má byť. A vieš čo sa stalo? Tak po 720 metroch stála oproti mne na ceste laň. A to na začiatku mesta. Chápeš? Toto je mágia.

gewitter says:

May 15, 2017 2:47 PM

... a samozrejme by som rád v Písme videl odseky, v ktorých je napísané, že máme vzývať kadejakých svätých a modliť sa k nim.

gewitter says:

May 15, 2017 11:35 AM

OK, nemienim ti nasilu vyvracať tvoje názory p. Koki, lebo očividne Boh je klamár a katolíci vedia všetko najlepšie. Len by som ťa poprosil aby si mi objasnil, aké dobré skutky vykonal lotor na kríži, vďaka ktorým bol spasený a akú šancu na lepší život dostal, aby mu pomohol k záchrane ? Na tie tvoje "odkazy" z NZ som ani nereagoval, lebo boli úplne od veci a na úplne inú tému.

Robert says:

May 14, 2017 4:54 PM

koki, tie cvičenia v jóge niesú zlé, uvoľňujú napatie v svalstve, keď sa mentálne uvolníš, uvolníš sa aj fyzicky.

Koki says:

May 14, 2017 4:24 PM

Gewitter,
pekne píšeš, je to tak, aj keď tam máš pár bodov s ktorými by katolík nesúhlasil, napríklad že kto zomrie bez viery v Krista, skončí vo večnom pekle, alebo že neplatí modlitba k svätým, alebo že človek nie je schopný viesť Bohu milý život a každá snaha o svätosť je pošetilosťou.
Naozaj sa všetci tí čo kedy zomreli bez viery mučia pekelným ohňom? Dal som ti odkazy z NZ, podobne ti dokážem že je treba sa snažiť o lepší život. Podobne modlitby k svätým majú svoj význam a nie je to nič proti Bohu, naopak, On to tak sám zariadil, len ty si tam vtedy nebol, nemôžeš o tom vedieť.

Koki says:

May 14, 2017 3:49 PM

Robert,
ktovie či jóga - ktorá má pôvod v indickom náboženstve - má taký účinok na zdravie, či nejde len o jeden z moderných západných výstrelkov, keď sa po opustení kresťanstva začalo hľadanie vo východných filozofických systémoch, kam spadá aj u nás známa hatha-jóga, ktorá sa viac zameriava na očisťovanie a sviežosť tela. Osobne by som radšej robil nejaký šport, hoci aj tam si treba vedieť vybrať.

Čo sa tých rozdielnych platov týka, veď asi preto sem prichádzajú západniari vyrábať, lebo majú viac zisku z lacnejšej pracovnej sily. Keď dostavajú Land Rover, zamestnajú ďalšie tisíce ľudí, možno aj cudzincov pozháňajú, keď nebude koho a furt sa im to oplatí. Ako však píšeš, cudzincov tu pospolitý ľud nerád, bojí sa totiž o pracovné miesta pre domácich a tiež zvýšenia kriminality v lokalite.

Page 1 of 9 1 2 3 4 5 » ... last »
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or