SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Izrael a Slovensko bok po boku v turizme

Izrael a Slovensko bok po boku v turizme

Švajčiarsko je najčastejším cieľom turistov, ktorí vyhľadávajú aktívny pohyb a zážitky.

 

Avšak pre tých, ktorí dávajú prednosť menej tradičným destináciám, je lepšou voľbou Izrael alebo Slovensko, uvádza Adventure Travel Trade Association, ktorá už tretí rok zostavuje rebríček top turistických destinácií pre milovníkov pohybu na základe širokej škály kritérií - od infraštruktúry, cez bezpečnosť, prírodné zdroje a ponuky aktivít.


Spomedzi vyspelých štátov sa tento rok na prvom mieste umiestnilo Švajčiarsko, ktoré je už tradične obľúbeným cieľom najmä milovníkov zimných športov. Helvétska republika vytlačila z prvej priečky Island. Tretie miesto obsadil Nový Zéland, štvrtá je Kanada a piate Nemecko. Spomedzi tzv. rozvíjajúcich sa krajín sa na prvé miesto prebojoval Izrael, ktorý zosadil z trónu vlaňajšieho víťaza - Slovensko.


Na Slovensku asociácia ocenila široké možnosti pre vyznávačov aktívnej dovolenky, predovšetkým na horách, a to nielen v lete, ale aj v zime. Hneď za Slovenskom, na treťom mieste skončilo Čile, štvrté je Estónsko a piata Česká republika.


by Michael Szatmary l Aug 8, 2011 12:00 AM l Print l
Click here to print.
7 Reponses to „Izrael a Slovensko bok po boku v turizme“

Ervin Rybár says:

Jun 9, 2015 8:52 AM

Ja sa tiež chystám do Izraela ako turista, no vždy ma od toho niečo odradí. Napríklad teraz tie hrozné horúčavy 45 stupňov v tieni. Som kardiak a stačí mi keď je v Bratislave 30 stupňov a už "kolabujem."

Inak na tej fotke je naozaj Haifa, akurát to sídlo patrí vyznávačom Báháí.

Kamil Novotný says:

Jun 8, 2015 4:25 PM

Akurát predvčerom som si všimol motorkára z IL značkou, čo ma veľmi potešilo. Takže tá turistika sa začína hýbať čo je pravda. Ja som osobne bol už 4x v Izraeli a preto reagujem aj na túto fotku ktorá nemá zo Švajčiarskom nič spoločné, totiž na fotke prístav Haifa sosídlom Mormonov. Len tolko.

gewitter says:

Aug 15, 2011 10:27 AM

Človek môže byť hrdý, ak má byť na čo. Čo by som mal robiť podľa teba ? Poctivo odvádzam dane, ktoré končia ktovie v akom vačku a krajina tak silne katolícka a antisemitská nemôže rátať so žiadnym Božím požehnaním, tým pádom ani s prosperitou. Nikdy sa nepohne z miesta a len predpokladám, že Izrael na tom nie je rovnako úboho, hoci...

Trubiroch says:

Aug 14, 2011 2:48 PM

Ty si riaden vlastenec gewitter keď Slovensko ti slúži na vyrábanie vtipov. A hlavne čo robíš ty aby sa to zmenilo?

gewitter says:

Aug 8, 2011 10:05 PM

A prečo nie ako prvá ? Ja v tom rozdiel nevidím.
Porovnávať neporovnateľné je naozaj na smiech, alebo aj v Izraeli majú infraštruktúru ako na Slovensku ? Deravé cesty 4. kategórie lemované odpadkami, jednu nedokončenú diaľnicu - neverending story, bezpečnosť - no coment, ponuky aktivít - nebodaj aké ? O službách radšej ani nehovorím. Ak je Izrael na tom rovnako, ďakujem pekne.

Trubiroch says:

Aug 8, 2011 9:53 PM

gewitter ak by táto správa mala byť vtipom týždňa, tak by mala byť uverejnená ako posledná zo správ z týždna - nezdá sa ti?

gewitter says:

Aug 8, 2011 11:55 AM

Slovensko a Izrael bok po boku v turizme ? Vtip týždňa.

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or