SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Židovská Nobelovka pre Bloomberga

Židovská Nobelovka pre Bloomberga

Prvým nositeľom izraelskej Ceny Genezis - židovskej Nobelovky, dotovanej miliónom dolárov, sa stal newyorský starosta Michael Bloomberg.

 

Cenu Genezis udelili Bloombergovi za jeho dlhoročnú službu verejnosti a filantropiu. Newyorskému starostovi odovzdá cenu izraelský premiér Benjamin Netanjahu začiatkom budúceho roka v Izraeli. Bloomberg potom oznámi, na aký dobročinný účel sa peniaze použijú.


Ako uviedol Bloomberg, ktorému sa končí tretie a posledné funkčné obdobie starostu New Yorku, cíti sa byť poctený tým, že sa stal vôbec prvým človekom, ktorému túto cenu udelili. Bloomberg uviedol, že pred mnohými rokmi mu jeho rodičia "vštepili židovské hodnoty a etiku", a tie si niesol celým životom. Viedli každý aspekt jeho práce - v podnikaní, riadení a pri ľudomilnosti.


Podľa nadácie bola Ceny Genezis vytvorená preto, aby ňou ocenili mimoriadnych ľudí, ktorí svojimi vynikajúcimi výsledkami reprezentujú fundamentálne hodnoty židovského ľudu - záväzok k zdokonaľovaniu ľudstva. Bloomberg porazil 200 ďalších nominovaných osobností.


Doron Keshet l Okt 22, 2013 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo