SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Židovská Nobelovka pre Bloomberga

Židovská Nobelovka pre Bloomberga

Prvým nositeľom izraelskej Ceny Genezis - židovskej Nobelovky, dotovanej miliónom dolárov, sa stal newyorský starosta Michael Bloomberg.

 

Cenu Genezis udelili Bloombergovi za jeho dlhoročnú službu verejnosti a filantropiu. Newyorskému starostovi odovzdá cenu izraelský premiér Benjamin Netanjahu začiatkom budúceho roka v Izraeli. Bloomberg potom oznámi, na aký dobročinný účel sa peniaze použijú.


Ako uviedol Bloomberg, ktorému sa končí tretie a posledné funkčné obdobie starostu New Yorku, cíti sa byť poctený tým, že sa stal vôbec prvým človekom, ktorému túto cenu udelili. Bloomberg uviedol, že pred mnohými rokmi mu jeho rodičia "vštepili židovské hodnoty a etiku", a tie si niesol celým životom. Viedli každý aspekt jeho práce - v podnikaní, riadení a pri ľudomilnosti.


Podľa nadácie bola Ceny Genezis vytvorená preto, aby ňou ocenili mimoriadnych ľudí, ktorí svojimi vynikajúcimi výsledkami reprezentujú fundamentálne hodnoty židovského ľudu - záväzok k zdokonaľovaniu ľudstva. Bloomberg porazil 200 ďalších nominovaných osobností.


by Doron Keshet l Oct 22, 2013 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or