SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Svet na iránske vyhrážky nereaguje

Svet na iránske vyhrážky nereaguje

Izrael vyzval Bezpečnostnú radu OSN a medzinárodné spoločenstvo, aby odsúdili Irán za výroky jeho lídrov o zničení Izraela. Nikto totiž ako zvyčajne nereagoval.

 

V listoch pre radu a generálneho tajomníka OSN Pan Ki-muna uviedol predstaviteľ izraelskej misie pri Spojených národoch, že preludy iránskych lídrov nie sú výrokmi "bláznivých ľudí", ale racionálne rozmýšľajúcich fanatikov s iracionálnou nenávisťou.


Iránsky prezident Mahmúd Ahmadínežád v piatok povedal, že existencia Izraela je urážkou celého ľudstva a vyzval na vymazanie Izraela z mapy. Minulý týždeň informovali iránske médiá o slovách najvyššieho iránskeho vodcu, ajatolláha Alího Chámeneího. Nazval Izrael "rakovinovým nádorom". Tvrdil, že jedného dňa ako štát prestane existovať.


Veliteľ vzdušných síl iránskych Revolučných gárd Amír Alí Hadžizáde podľa tlačovej agentúry IRNA uviedol, že možný izraelský útok by bol vítaný, pretože by dal Iránu dôvod na odvetu a  skoncovanie s Izraelom navždy.


Doron Keshet l Aug 22, 2012 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
1 reakcia pre „Svet na iránske vyhrážky nereaguje“

Robert napísal(a):

Aug 24, 2012 01:34

inak je to take paradoxne, Iran pozostatok Perzie, a boli to prave perzania ktori porazili babylon a prepustili zidov a dnes sa ich potomok a v podstate cely ten klan zidom vyhraza ze ich znici, svet plny paradoxov, niekde je chyba ak to takto funguje medzi ludmi, ak to funguje v prirode tak OK, / tam kde boli pralesy su dnes ladovce/ ale ak medzi ludmi / ich bozsky povod/ nieje to asi v poriadku

Stranka 1 z 1
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo