SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Štvrť milióna ľudí na gaypride v Tel Avive

Štvrť milióna ľudí na gaypride v Tel Avive

Tel Aviv zaplavili v piatok dúhové vlajky, ktoré niesli tisíce účastníkov veľkolepého výročného sprievodu lesieb, gejov, bisexuálov a transrodových ľudí.

 

Izrael pochod zorganizoval ako akúsi demonštráciu liberálnych hodnôt a odrazil tak medzinárodnú kritiku, ktorej čelí v súvislosti s  reakciou na násilné protesty Palestínčanov v pásme Gazy.


Na sprievode sa podľa miestnych úradov zúčastnilo približne 250.000 miestnych obyvateľov i zahraničných turistov. Americký veľvyslanec v Izraeli David Friedman na Twitteri napísal, že cíti hrdosť za "každého, kto pochoduje". Práva prisudzované LGBT komunite v Izraeli sú v rámci Blízkeho východu pomerne nezvyčajné. Sekulárny Tel Aviv je už dlho tamojšími úradmi označovaný za centrum tzv. gej turistiky.

 

Izrael často poukazuje na svoj sociálny liberalizmus, ktorý zastáva v kontraste so svojimi regionálnymi nepriateľmi. Ako sa Izrael prebral v (pochode) Pride 2018, kde sa každoročne oslavuje tolerancia a prijatie, Iránom podporovaní teroristi Hamasu v Gaze sa prebrali, aby nás všetkých zabili, zmrzačili, a spálili, používajúc ženy a deti ako živé štíty pri svojich vzbúreneckých pokusoch prekročiť hranice," napísal na Twitteri hovorca izraelského ministerstva zahraničných vecí.

 

Vyzerá a správa sa takto štát, ktorému mnohí vyčitajú, že potláča slobody a porušuje ľudské práva? Je možné podobnú akciu zorganizovať v okolitých krajinách? A nielen tam, gaypride zakazujú aj v Európe.


by Doron Keshet l Jun 13, 2018 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
20 Reponses to „Štvrť milióna ľudí na gaypride v Tel Avive“

gewitter says:

Jan 4, 2019 7:58 PM

Veľmi ti odporúčam p. Koki, vypočuť si na YouTube prednášku Prof. Dr. Waltera Veitha - Islamské prepojenie...

Robert says:

Dec 19, 2018 1:40 AM

koki, kedysi boli rozne náboženské kulty,obrady a pod.. napr. Afrodita mala svoj ostrov Lesbos- Lezbičky, dokonca aj v Jeruzaleme bol 200. rokov. Tento kult, "náboženstvo" bol v Helenizme prirodzenou súčasťou života. Ale nebol prirodzenou súčasťou v kulte Jahveho.

gewitter says:

Dec 17, 2018 8:35 AM

Apropo, slúžiť "Božím slovom, privádzať hriešnikov k Bohu, či nebodaj odpúšťať hriechy v Jeho mene" je služba pre deviantov a kriminálnikov ? Ktorý normálny muž sa doživotne vzdá manželského a rodinného života, aby zapadol medzi iných "podobne orientovaných" v mene Boha ? Jednak Boh vynútený celibát nikdy od nikoho nežiadal a neexistuje lepšia príležitosť pre úchylov, ako si užívať s inými úchylmi, či zneužívať bezbranné deti, keď navyše vie, že mu táto náboženská organizácia zabezpečí beztrestnosť a môže si páchať svoje ohavnosti úplne v pohode a pod rúškom "svätosti." Sorry, ale jdu blejt, velebnosti...

gewitter says:

Dec 17, 2018 8:20 AM

Veriaci ? Zaujímavé, ja keď som sa ním stal, musel som toto o-bludné náboženstvo opustiť...

gewitter says:

Dec 17, 2018 8:18 AM

Jeden príklad za všetky: http://dokumentarni.tv/nabozenstvi-vira/zbav-nas-vseho-zleho-deliver-us-from-evil

Koki says:

Dec 17, 2018 12:17 AM

Ja viem Gewitter, aj u nás sa stávajú hriechy a veľké, možno preto že toto je Cirkev do ktorej sú povolávaní aj tí najväčší hriešnici, aby snáď nakoniec boli vykúpení. Ty nie si hriešnik, nepotrebuješ pokánie a spásu? Ja veru áno a preto ma Ježiš povolal k tejto viere. Necítim sa byť antisemitom ani nemám byť prečo; poznanie a viera každého človeka je jeho osobnou vecou, nad ktorú sa musíme povzniesť.
V tejto Cirkvi som doma a tu som šťastný ako nikde, a toto štastie mi už nič nezakalí. Nehanbím sa za svoje slzy šťastia a vďaky za tento nevýslovný dar, neprestávam ďakovať odkedy som veriaci. Žiaľ, nechápu to ani moji najbližší, nerozumejú tomu ani kolegovia, ale ja viem čo som voľakedy obdržal a budem to mať v srdci naveky. Kto nechápe teraz, pochopí potom, dúfam a prosím...
Ešte idem zapáliť pod krížom tri hrudky kadidla a potom požehnanú noc +

gewitter says:

Dec 16, 2018 11:11 PM

Chceš poprieť zneužívanie detí katolíckymi farármi, ktoré sa deje už niekoľko desaťročí naprieč celým svetom, o ostatných hnusobách nehovoriac ? Skôr mám pocit, že nič z toho vidieť, ani počuť nechceš, aby sa ti nezosypal tvoj vzdušný zámok... Čo by som mal mať proti tebe ? Si zmanipulovaný chudák a je mi ťa ľúto.

Koki says:

Dec 16, 2018 10:12 PM

Gewitter, tuším ani nezaspím, pokým mi neprezradíš čo furt máš proti mne, prečo si vymýšľaš proti nám hlúposti a útočíš tu na nevinných? Ja nemôžem za to že vás cez vojnu prenasledovali a ani necítim voči nikomu nenávisť, ale s každým sa snažím v každodennom živote vychádzať a pomáhať kde viem. Nech ma teda súdi Pán, a nie človek.
Požehnanú noc všetkým+

Koki says:

Dec 16, 2018 9:34 PM

Gewitter, ako môžeš žiť s takou pekelnou nenávisťou ku kresťanom ktorí milujú svoju vieru, obdivujú Evanjelium a chcú nasledovať svojho Pána? Nebojíš sa Boha za tie krivé obvinenia? Nechcem si ani predstaviť čo by si s nami vykonal keby si mohol, ale o seba nemám strach.
Maj sa a polepši sa!

Koki says:

Dec 16, 2018 9:22 PM

Gewitter, ja sa na nikoho nehnevám, ale písať si o mne môžeš čo chceš - našťastie nemáš v rukách moc, aby si iným robil zle. Mal by si so sebou niečo robiť, kým máš čas...

Page 1 of 2 1 2 »
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or