SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Státisíce prišli do Tel Avivu na Gaypride

Státisíce prišli do Tel Avivu na Gaypride

Takmer štvrť milióna ľudí sa zúčastnilo na víkendovom pochode LGBT komunity v Tel Avive. Podujatie zorganizovala miestna radnica.

 

Tel Aviv má najväčšiu LGBT komunitu v regióne a určite aj jedinú otvorene tolerovanú. Témou tohtoročného pochodu, najväčšieho svojho druhu na Blízkom východe, ktorý bol v poradí už dvadsiatym, bola "bisexuálna viditeľnosť".


Pochod, na bezpečnosť ktorého dohliadali tisíce policajtov, sa začal predpoludním v Meir Park, kde sídli miestna LGBT komunita, a smeroval cez mesto do Charles Clore Park, kde pokračoval masovým plážovým večierkom.


"Máme pred sebou ešte dlhú cestu, kým bude spoločnosť taká, že sa v nej bude každý cítiť rovnocenný a bude môcť žiť svoj život podľa vlastného uváženia," uviedol starosta Tel Avivu Ron Huldaj. V okolitých štátoch, vrátane Palestínskej autonómie je homosexualita ilegálna a za porušenie zákona hrozí smrť.


by Doron Keshet l Jun 14, 2017 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
67 Reponses to „Státisíce prišli do Tel Avivu na Gaypride“

gewitter says:

Aug 24, 2017 9:16 AM

"Slová Jeremiáša, syna Chilkiju, z kňazskej rodiny v Anatóte v krajine Benjamín... Slovo, ktoré sa stalo k Jeremiášovi od Hospodina povediac: Postav sa v bráne domu Hospodinovho a budeš tam volať toto slovo a povieš: Počujte slovo Hospodinovo, celý Júda, všetci, ktorí vchádzate týmito bránami klaňať sa Hospodinovi!... Hľa, vy sa nadejete na lživé slová, bez toho, že by prospeli. Či azda budete kradnúť, zabíjať, cudzoložiť, prisahať falošne, kadiť Bálovi a chodiť za inými bohmi, ktorých neznáte, a potom prijdete a postavíte sa pred mojou tvárou v tomto dome, nad ktorým je menované moje meno, a poviete: Sme vytrhnutí; aby ste mohli páchať všetky tie ohavnosti? Či je tento dom, nad ktorým je menované moje meno, pelešou lotrov vo vašich očiach? Lebo nože iďte na moje miesto, ktoré je v Šíle, kde som bol dal tam na počiatku bývať svojmu menu, a vidzte, čo som mu učinil pre zlosť svojho ľudu Izraela! A tak teraz pretože páchate všetky tie skutky, hovorí Hospodin, a pretože som vám hovoril vstávajúc skoro za rána a hovoriac znova a znova, a nepočuli ste, a keď som vás volal, neozvali ste sa, preto učiním domu, nad ktorým je menované moje meno, na ktorý sa vy nadejete, a miestu, ktoré som vám dal i vašim otcom, ako som učinil Šílu. A odvrhnem vás preč od svojej tvári ako som odvrhol všetkých vašich bratov, všetko semeno Efraimovo... A ty sa nemodli za tento ľud ani nepozdvihuj za nich prosebného kriku a modlitby ani nedobíjaj do mňa, lebo ťa nevyslyším. Či nevidíš, čo robia v mestách Júdových a po uliciach Jeruzalema? ... A povieš im: Toto je ten národ, ktorý nepočúva na hlas Hospodina, svojho Boha, ani neprijíma kázne. Pravda zahynula, a je vyťatá z ich úst."

gewitter says:

Aug 1, 2017 7:15 PM

Koľko krát musel Hospodin rozptýliť Hebrejov pre bezbožnosť medzi ostatné národy a mňa by zaujímalo, aké majú vysvetlenie pre posledný exodus ukončený holocaustom. Nikdy neboli lepší od odstatných ľudí, len dostali od Hospodina milosť pre vieru Abrahámovu byť národom, z ktorého výjde Spasiteľ sveta. Na túto úlohu boli pripravovaní celé stáročia, ale napokon sa stalo, že Mesiáš musel prísť do bezbožnej spoločnosti, o nič lepšej, než je dnes - až na niekoľkých jednotlivcov, a to im ani úchyli nepochodovali po mestách. Prečo si nevedia poradiť s arabmi ? Lebo liberalizmus a humanizmus zatieňuje zdravý rozum, lebo sa asi boja, že im ušiaci nepomôžu, lebo sa nemôžu spoliehať na Boha, iba na seba a svojich spojencov.

Robert says:

Jul 27, 2017 10:02 PM

gewitter, kedysi Starí Hebreji si poradili s každým mestom v Kanáne, vytĺkli čo sa dalo, dnes si nevedia poradiť s jednou mešitou v Jeruzaleme :)

Robert says:

Jul 27, 2017 9:37 PM

gewitter, rodina je muž a žena a ich dieťa, dvaja muži a cudzie dieťa nieje rodina, za nimi ostáva iba "bordel", prekrúcajú podstatu preto im netreba veriť, kresťan má vždy zostať na pozícii rodiny. Nech im šéfredaktor a spol. verí, aspoň je na čom sa zasmiať. :)

gewitter says:

Jul 9, 2017 6:57 PM

Iste, žvástať o ničom je tak jednoduché... ak žiadam konrétny dôkaz, ste mimo, čiže o nie chudobných, ale úbohých duchom by sa tu dalo polemizovať.

relativita says:

Jul 9, 2017 11:27 AM

Robert, tu mame jedneho (samozvaneho) pohana, ktory v nieco veri, co je jeho pravo a osobna vec. Ovsem, tento, a jemu podobni zrejme nemaju nic na praci, pricom ale zato maju (asi len) jeden ciel, nadavat na zidov im hrozit a sa 'hrat' na 'Vsemohuceho', alebo aspon na jeho 'prorokov'. Samozrejme ale, ze co sa zidov tyka, nemaju ani 'sajnu'. Co sa teda zidov tyka, niekde v nejakych spisoch ('...je napisane...'), ktore napisali omylni a 'hriesni' ludia nieco vycitali, su z toho zblbnuti, beru to ako 'bernu mincu', a preto to vydavaju za absolutnu pravdu. Zeby si mali pozametat 'pred vlastnym prahom',tak 'daleko' ovsem nedovidia... Jeden to vraj povedal: 'Blahoslaveni chudobni duchom...'

gewitter says:

Jul 9, 2017 9:52 AM

Je napísané: "Lebo Boh tak miloval SVET, že svojho jednorodeného Syna dal..." židia by si určite želali, aby povedal, že miloval iba ich, minimálne pán relatívny. Keď zasľúbil Mesiáša prvým ľuďom, ešte vôbec neexistovali a že si vybral konkrétny národ, cez ktorý sa to malo udiať, to taktiež nie je zásluha ich výnimočnosti, stalo sa tak pre vieru Abrahámovu. Keď požiadam relatívneho o jediný verš, ani ten mi nie je schopný poskytnúť, hlavne že je "vyvolený."

relativita says:

Jul 7, 2017 10:48 AM

Robert, aby som sa este vratil k antisemitizmu. Dovolim si zasa citovat: Jednu velku ulohu pri tomto zohrava to, ze antisemitizmus je jedna choroba, ktora na realite s jej zamotanymi aspektmi trpi a preto potrebuje jedneho vinnika. Nuz a tymto su vzdy zidia. V krestanskej tradicii platili napr. zidia, ktori sa nechceli stat krestanmi, ako 'kazitelia hry' pri realizovani krestanskej predstavy spasy, s ich nadejou na Boziu 'risu' (vid ako priklad 'nasho' chudaka gewittera). Ostatne, ze su zidia vyvolenym narodom Hospodina, to plati len na to, aby oni jemu sluzili. To znaci, ze su vyvoleni len a len vo vztahu k B-hu. Inac su vsetcia ludia pred B-hom rovnaki.

Robert says:

Jul 6, 2017 6:41 PM

relativita, áno, materializmus ktorý vychádza z osvietenectva ak by sa to dalo tak povedať je protijudaistický, protikresťanský, "je teda proti Bohu". ... hm, ale má to aj dobré stránky, ono dobré na tom je to, že materializmus posunul výrazne vedu dopredu, nebyť nich tak nieje kopec liekov. napr.

Robert says:

Jul 6, 2017 6:35 PM

relativita, perfektne napísané ... hm, len vieš ono tí osvietenci boli často členmi slobodomurárskych a iluminátskych rádov, a tie stavajú svoju "doktrínu alebo ideu" na šalamunovom chráme. Tie rády boli proti katolícke, proti monarchistické a v konečnom dosledku tam sa stvorila idea tých gilotínových revolúcii.

Page 1 of 7 1 2 3 4 5 » ... last »
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or