SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Státisíce prišli do Tel Avivu na Gaypride

Státisíce prišli do Tel Avivu na Gaypride

Takmer štvrť milióna ľudí sa zúčastnilo na víkendovom pochode LGBT komunity v Tel Avive. Podujatie zorganizovala miestna radnica.

 

Tel Aviv má najväčšiu LGBT komunitu v regióne a určite aj jedinú otvorene tolerovanú. Témou tohtoročného pochodu, najväčšieho svojho druhu na Blízkom východe, ktorý bol v poradí už dvadsiatym, bola "bisexuálna viditeľnosť".


Pochod, na bezpečnosť ktorého dohliadali tisíce policajtov, sa začal predpoludním v Meir Park, kde sídli miestna LGBT komunita, a smeroval cez mesto do Charles Clore Park, kde pokračoval masovým plážovým večierkom.


"Máme pred sebou ešte dlhú cestu, kým bude spoločnosť taká, že sa v nej bude každý cítiť rovnocenný a bude môcť žiť svoj život podľa vlastného uváženia," uviedol starosta Tel Avivu Ron Huldaj. V okolitých štátoch, vrátane Palestínskej autonómie je homosexualita ilegálna a za porušenie zákona hrozí smrť.


Doron Keshet l Jún 14, 2017 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
66 reakcií pre „Státisíce prišli do Tel Avivu na Gaypride“

gewitter napísal(a):

Aug 1, 2017 19:15

Koľko krát musel Hospodin rozptýliť Hebrejov pre bezbožnosť medzi ostatné národy a mňa by zaujímalo, aké majú vysvetlenie pre posledný exodus ukončený holocaustom. Nikdy neboli lepší od odstatných ľudí, len dostali od Hospodina milosť pre vieru Abrahámovu byť národom, z ktorého výjde Spasiteľ sveta. Na túto úlohu boli pripravovaní celé stáročia, ale napokon sa stalo, že Mesiáš musel prísť do bezbožnej spoločnosti, o nič lepšej, než je dnes - až na niekoľkých jednotlivcov, a to im ani úchyli nepochodovali po mestách. Prečo si nevedia poradiť s arabmi ? Lebo liberalizmus a humanizmus zatieňuje zdravý rozum, lebo sa asi boja, že im ušiaci nepomôžu, lebo sa nemôžu spoliehať na Boha, iba na seba a svojich spojencov.

Robert napísal(a):

Júl 27, 2017 22:02

gewitter, kedysi Starí Hebreji si poradili s každým mestom v Kanáne, vytĺkli čo sa dalo, dnes si nevedia poradiť s jednou mešitou v Jeruzaleme :)

Robert napísal(a):

Júl 27, 2017 21:37

gewitter, rodina je muž a žena a ich dieťa, dvaja muži a cudzie dieťa nieje rodina, za nimi ostáva iba "bordel", prekrúcajú podstatu preto im netreba veriť, kresťan má vždy zostať na pozícii rodiny. Nech im šéfredaktor a spol. verí, aspoň je na čom sa zasmiať. :)

gewitter napísal(a):

Júl 9, 2017 18:57

Iste, žvástať o ničom je tak jednoduché... ak žiadam konrétny dôkaz, ste mimo, čiže o nie chudobných, ale úbohých duchom by sa tu dalo polemizovať.

relativita napísal(a):

Júl 9, 2017 11:27

Robert, tu mame jedneho (samozvaneho) pohana, ktory v nieco veri, co je jeho pravo a osobna vec. Ovsem, tento, a jemu podobni zrejme nemaju nic na praci, pricom ale zato maju (asi len) jeden ciel, nadavat na zidov im hrozit a sa 'hrat' na 'Vsemohuceho', alebo aspon na jeho 'prorokov'. Samozrejme ale, ze co sa zidov tyka, nemaju ani 'sajnu'. Co sa teda zidov tyka, niekde v nejakych spisoch ('...je napisane...'), ktore napisali omylni a 'hriesni' ludia nieco vycitali, su z toho zblbnuti, beru to ako 'bernu mincu', a preto to vydavaju za absolutnu pravdu. Zeby si mali pozametat 'pred vlastnym prahom',tak 'daleko' ovsem nedovidia... Jeden to vraj povedal: 'Blahoslaveni chudobni duchom...'

gewitter napísal(a):

Júl 9, 2017 09:52

Je napísané: "Lebo Boh tak miloval SVET, že svojho jednorodeného Syna dal..." židia by si určite želali, aby povedal, že miloval iba ich, minimálne pán relatívny. Keď zasľúbil Mesiáša prvým ľuďom, ešte vôbec neexistovali a že si vybral konkrétny národ, cez ktorý sa to malo udiať, to taktiež nie je zásluha ich výnimočnosti, stalo sa tak pre vieru Abrahámovu. Keď požiadam relatívneho o jediný verš, ani ten mi nie je schopný poskytnúť, hlavne že je "vyvolený."

relativita napísal(a):

Júl 7, 2017 10:48

Robert, aby som sa este vratil k antisemitizmu. Dovolim si zasa citovat: Jednu velku ulohu pri tomto zohrava to, ze antisemitizmus je jedna choroba, ktora na realite s jej zamotanymi aspektmi trpi a preto potrebuje jedneho vinnika. Nuz a tymto su vzdy zidia. V krestanskej tradicii platili napr. zidia, ktori sa nechceli stat krestanmi, ako 'kazitelia hry' pri realizovani krestanskej predstavy spasy, s ich nadejou na Boziu 'risu' (vid ako priklad 'nasho' chudaka gewittera). Ostatne, ze su zidia vyvolenym narodom Hospodina, to plati len na to, aby oni jemu sluzili. To znaci, ze su vyvoleni len a len vo vztahu k B-hu. Inac su vsetcia ludia pred B-hom rovnaki.

Robert napísal(a):

Júl 6, 2017 18:41

relativita, áno, materializmus ktorý vychádza z osvietenectva ak by sa to dalo tak povedať je protijudaistický, protikresťanský, "je teda proti Bohu". ... hm, ale má to aj dobré stránky, ono dobré na tom je to, že materializmus posunul výrazne vedu dopredu, nebyť nich tak nieje kopec liekov. napr.

Robert napísal(a):

Júl 6, 2017 18:35

relativita, perfektne napísané ... hm, len vieš ono tí osvietenci boli často členmi slobodomurárskych a iluminátskych rádov, a tie stavajú svoju "doktrínu alebo ideu" na šalamunovom chráme. Tie rády boli proti katolícke, proti monarchistické a v konečnom dosledku tam sa stvorila idea tých gilotínových revolúcii.

relativita napísal(a):

Júl 6, 2017 14:05

Robert, (citujem) osvietenstvo 18. storocia sa nieslo v duchu vzburenia sa proti etablovanej cirkvi. Vyhlasilo svrchovanost rozumu, humanitmu a vseobecnej 'tolerancie'. Napriek tomu pokracovalo v tradicii antisemitizmu. Jeho intelektuakni zastanci obratili antisemitizmus proti katolickej cirkvi. Voltairov pristup k bastam 'povier' a menovite proti katolickej cirkvi aj tzv. pismu svätemu, zahrnoval utok na zidovsku bibliu, judaizmus a zidov samotnych, ako zdroj vsetkeho zleho. Voltair a ostatni filozofovia 18. storocia prehlasili za najväcsi zlocin zidov 'vynalez' Boha a monoteizmu. Podla nich to bola najhorsia vec, ktora sa kedy civilizacii prihodila. Inymi slovami, 'hriechom' zidov uz nebola ucast na ukrizovani Jezisa, ale ucast na jeho zrodeni!!!

Stranka 1 z 7 1 2 3 4 5 » ... last »
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo