SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Státisíce prišli do Tel Avivu na Gaypride

Státisíce prišli do Tel Avivu na Gaypride

Takmer štvrť milióna ľudí sa zúčastnilo na víkendovom pochode LGBT komunity v Tel Avive. Podujatie zorganizovala miestna radnica.

 

Tel Aviv má najväčšiu LGBT komunitu v regióne a určite aj jedinú otvorene tolerovanú. Témou tohtoročného pochodu, najväčšieho svojho druhu na Blízkom východe, ktorý bol v poradí už dvadsiatym, bola "bisexuálna viditeľnosť".


Pochod, na bezpečnosť ktorého dohliadali tisíce policajtov, sa začal predpoludním v Meir Park, kde sídli miestna LGBT komunita, a smeroval cez mesto do Charles Clore Park, kde pokračoval masovým plážovým večierkom.


"Máme pred sebou ešte dlhú cestu, kým bude spoločnosť taká, že sa v nej bude každý cítiť rovnocenný a bude môcť žiť svoj život podľa vlastného uváženia," uviedol starosta Tel Avivu Ron Huldaj. V okolitých štátoch, vrátane Palestínskej autonómie je homosexualita ilegálna a za porušenie zákona hrozí smrť.


Doron Keshet l Jún 14, 2017 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
1 reakcia pre „Státisíce prišli do Tel Avivu na Gaypride“

gewitter napísal(a):

Jún 23, 2017 14:38

"I riekol Hospodin Mojžišovi: Choď, zostúp, lebo tvoj ľud, ktorý si vyviedol z Egypta, sa zvrhol." 2. Mojž. 32:7
"Chcem vám pripomenúť, aj keď to všetko už dávno viete, že keď Pán vyslobodil ľud z Egypta, potom zahubil tých, čo neverili; že anjelov, ktorí si neuchránili svoje panstvo, ale opustili vlastný príbytok, drží v tme vo večných putách pre súd veľkého dňa, rovnako ako Sodoma a Gomora a okolité mestá, ktoré sa podobným spôsobom oddali smilstvu a chodili za iným telom, znášajú trest vo večnom ohni a sú nám výstrahou." Júda 1:5-7

Homosexualita v týchto mestách kvitla v každej ich časti. Muži, starí i mladí, boli posadnutí homosexuálnym chtíčom. Homosexuálna amorálnosť je previnením proti podstate Božieho stvoriteľského plánu. Kto má pre ňu pochopenie, interpretuje Božie Slovo inak, ako je napísané. Boh Hospodin k tejto téme jasne vyjadruje svoje NIE. Môžeme Bibliu vyhlásiť za irelevantnú pre súčasný svet a jeho "osvietené" myslenie, ale nemôžeme ňou doložiť, že neodsudzuje homosexulaitu. V celom Písme je Sodoma predstavená ako vrchol skazenosti. Pán Ježiš pripomenul toto mesto znovu a prirovnal ho k posledným dňom pred svojim návratom. Homosexualita úplne mení v ľuďoch Boží obraz, prevracia identitu a myslenie človeka a pôsobí zradu na stvorení tak, ako žiadny iný hriech a preto si vždy vyslúžila mimoriadne tvrdý súd. Kam sa teda Izrael rúti ? K požehnanému Mesiášovi, ako tvrdí pán relatívny ? To ťažko.

Stranka 1 z 1
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo