SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Propalestínskych aktivistov poslali domov

Propalestínskych aktivistov poslali domov

Izrael nevpustil na svoje územie desiatky zahraničných aktivistov, ktorí sa chceli zúčastniť na akcii solidarity  s Palestínčanmi na Západnom brehu.

 

Izraelské úrady uviedli, že aktivisti sú provokatéri, ktorí predstavujú bezpečnostnú hrozbu. Organizátori kampane Vitajte v Palestíne reagovali, že podujatie, ktoré má pritiahnuť pozornosť na izraelské cestovné obmedzenia pre Palestínčanov, nie je násilné.

 

Izrael sa obáva návalu zahraničných demonštrantov vzhľadom na krvavé potýčky s propalestínskymi aktivistami v minulosti. Samozrejme, že vedeli, že v Izraeli im nehrozí žiadne nebezpečenstvo na rozdiel od iných krajín, kde skutočne umierajú stovky nevinných ľudí denne a svet mlčí. Ľudí so zamietnutým vstupom poslal späť do krajiny pôvodu aj s listom, kde stálo:

 

Vážime si, že považujete Izrael za predmet humanitárneho záujmu. Vieme, že ste mali určite veľa vhodných kandidátov. Mohli ste protestovať proti každodennému vraždeniu tisícov nevinných ľudí v Sýrii. Mohli ste si vybrať iránsky režim, ktorý brutálne zasahuje proti disidentom a podporuje terorizmus po celom svete. Mohli ste protestovať proti hnutiu Hamas v Gaze, ktoré pácha dvojnásobný vojnový zločin, keď odpaľuje rakety na civilné obyvateľstvo a schováva sa za civilistov.

 

Namiesto toho, ste sa rozhodli protestovať proti Izraelu, jedinej demokracii na Blízkom východe. V jedinej krajine, kde majú ženy rovnaké postavenie, kde tlač kritizuje vládu, kde slobodne pôsobia ľudskoprávne organizácie, kde je pre všetkých zákonom zaručená náboženská sloboda, kde existuju registrované partnerstva gayov a lesieb. Odporúčame vám teda najprv vyriešiť skutočné problémy v tomto regióne. Potom sa môžete vrátiť a podeliť sa s nami o vaše skúsenosti. Príjemný let.


Doron Keshet l Apr 17, 2012 00:00 l Tlač l
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo