SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Palestínčania sú susedia na pohľadanie

Palestínčania sú susedia na pohľadanie

Palestinci v Pásmu Gazy mají novou „zábavu“. Místo toho, aby zvelebovali své území a snažili se dělat vše pro to, aby se jim žilo lépe, snaží se o něco jiného.

 

Jak co nejvíce škodit lidem na druhé straně hranice. Nejprve malé opakování pro ty, jejichž myšlení setrvává v omylu. Pásmo Gazy není okupovaným územím. Na jeho teritoriu se nenachází ani jeden izraelský voják. Záleží pouze na obyvatelích Pásma a jejich vrchnosti, jaké poměry v této části Palestinskoarabské autonomie budou panovat.

 

Součastí současné protiizraelské provokační kampaně na hranicích Pásma a Izraele je zneužití oblíbené hračky – letajících draků. Ty upraví vynalézaví Arabové tak, že na jejich chvost připevní například hadr s hořlavinou, tu zapálí – a když se zadaří, příhodný vítr zanese hořícího draka na izraelská pole, která vzápětí vzplanou. Suché počasí udělá své.

 

Web listu Jerusalem Post napsal 2. května, že takto bylo zničeno v poslední době 86 akrů pozemků se škodou 175 tisíc šekelů. (1 akr = 4047 metrů čtv./1 šekel = 5,89 Kč)

 

Člověka přitom napadne ledacos. Třeba to, co pozitivního a nedestruktivního zejména mladí Gazané udělali od té doby, co se Izraelci z Pásma Gazy jednostranně stáhli. To bylo v roce 2005. Zatím jsme slyšeli pouze o tom negativním a destruktivním: o tisících vypálených raket a minometných střel, budování tunelů pro teroristickou činnost, únosech, vraždách, provokacích na hranicích, zamořování ovzduší zapalováním stovek pneumatik – a nyní o přeshraničním žhářství.

 

Z čistě lidského hlediska – sousedé k pohledání, není-liž pravda?


Titulné foto: gazští terorističtí žháři v akci. Šipka ukazuje na hořící část ocasu draka před jeho vypuštěním.


Lubomír Stejskal l Máj 9, 2018 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
35 reakcií pre „Palestínčania sú susedia na pohľadanie“

relativita napísal(a):

Máj 21, 2018 11:40

Koki, este som sa vas chcel spytat na Turice, potazne aky vyznam maju? Dakujem za vysvetlenie.

relativita napísal(a):

Máj 21, 2018 11:39

Koki, zneje to pekne, co ste napisal. Ovsem co to je ta 'Nova Zmluva', kto tuto, kedy a s kym uzavrel, kto o tom podal svedectvo, potazne spravu? Pokial viem, u zidov nie je o tomto ani zmienky, hoci 'dom Izraela', potazne 'Juda' by sa ich malo, podla vas, tykat. Na strane druhej, zidia dostali pod vrchom Sinai svoju toru a tym teda bola uzavreta zmluva medzi Hospodinom a ludom zidovskym. To podla vas nestacilo?

Robert napísal(a):

Máj 21, 2018 03:17

Koki, ježiš začal spor o obriezku aj prví kresťania.On to vedel. .. to je to čo spomínam aj ja tu, že stačí každý osmy ! .. ale ešte nieje čas, údajne, kiežby bol.

Robert napísal(a):

Máj 21, 2018 03:15

relativitko, mesiáš, zosúladí človeka s kozmom a to dokonale ! .. nie ako teraz že je obrezaný každý, on obreže iba každého osmeho ! /už som vysvetlil/ /urobí aj iné, lebo bude mať "iné" veci/.. A čo je teraz? iba hádky, škriepky, bitky, vojny, sťažovanie si atd... nariekanie atd... ... Potom bude presne človek zosúladený tak ako má, a tým sa stane to, že ludia v takejto podobe premenujú Izrael na miesto mieru, nie Boh ktorý bojuje, ale Boh ktorý je v mieri. Sami rabíni tvrdia že niečo nesedí, áno ,nesedí a to je mesiášske zosúladenie človeka s kozmom !

Koki napísal(a):

Máj 20, 2018 22:31

relativita, a čo proroci a Nová Zmluva - na to ste zabudli? Čo súdite o tomto:
31Hľa, prichádzajú dni, hovorí Pán, keď uzavriem s domom Izraela a s domom Júdu novú zmluvu! 32Nie ako zmluvu, ktorú som uzavrel s ich otcami, keď som ich chytil za ruku, aby som ich vyviedol z Egypta. Tú moju zmluvu oni zrušili, hoci som im bol Pánom – hovorí Pán. 33Ale toto bude zmluva, ktorú po týchto dňoch uzavriem s domom Izraela – hovorí Pán. Svoj zákon dám do ich vnútra a napíšem ho do ich srdca. A budem im Bohom a oni budú mojím ľudom. 34Už sa nebudú vzájomne poučovať a brat bratovi nebude hovoriť: »Poznajte Pána!«, pretože ma všetci poznajú od najmenšieho po najväčších – hovorí Pán. Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem.“ /Jer.31/
---
6Pán zástupov pripravil
na tomto vrchu všetkým národom
hostinu hojnú, hostinu s vínom,
hojnosť vyberanú, víno najjemnejšie.
7A zničí na tomto vrchu
závoj, rozvinutý nad celým ľudstvom,
a prikrývku, čo zakrýva všetky národy.
8Zničí smrť navždy a Pán, Jahve, zotrie slzu z každej tváre a hanbu svojho ľudu odstráni z celej zeme, lebo Pán hovoril. 9A v ten deň povedia: „Hľa, toto je náš Boh, v neho sme dúfali, že nás spasí! On je Pán, v neho sme dúfali, jasajme a radujme sa z jeho spásy! /Iz.25/

Koki napísal(a):

Máj 20, 2018 22:17

Robert, len pre zaujímavosť, našiel som pre teba taký stručný opis podobnosti nacizmu a komunizmu:
https://www.youtube.com/watch?v=zGBM3KAyzBo

Koki napísal(a):

Máj 20, 2018 21:03

Robert, tamto sú pohanské povery a vážny hriech, nech ti je Pán milostivý! Nemožno prijímať všetko čo vypadá dôveryhodne, čert nespí. A nech sa neprekrúcajú Písma, pozrime sa do spisov Starej Zmluvy, Gn.17:
10Toto je moja zmluva medzi mnou a vami, a medzi tvojím potomstvom po tebe, ktorú zachováte: Nech je obrezaný každý z vás, kto je mužského pohlavia! 11Obrežete mäso svojej predkožky a bude to znakom zmluvy medzi mnou a vami. 12Na ôsmy deň nech je obrezaný každý z vás mužského pohlavia z pokolenia na pokolenie, aj (otrok), čo sa ti narodil v dome, i taký, ktorý bol od cudzinca kúpený za peniaze a ktorý nie je tvojím potomstvom. 13Obrezaný musí byť aj ten, čo sa narodil v tvojom dome, i taký, ktorý bol kúpený za peniaze. Moja zmluva na vašom tele bude zmluvou večnou. 14Muž, ktorému nebude obrezané mäso predkožky, nech je vylúčený zo svojho ľudu. Porušil moju zmluvu.“

Robert napísal(a):

Máj 20, 2018 19:32

relativitko, a tých zvyšných sedem - sú ako dni v týždni. ... máš iba 10. prstov, z toho tri sú viac. 8.9.a 10. ... nájdeš ich ak pouvažuješ.

Robert napísal(a):

Máj 20, 2018 19:30

relativitko, ale veď z nejedného komunistu a stal uvedomelý demokrat :)) ... tak čo sa týka bývalej éry, poznáš meno Pavel Hrúz?, spisovateľ už nebohý, ten mal problémy lebo písal v svojich samizdatových knihách o skupinách ktoré v bývalom CSSR síce boli, ale neboli po chuti komunistom, o "lenivcoch, kadejakých povalačoch" atd... a nevšímal si v knihách robotníka, roľníka atd.. :)

Robert napísal(a):

Máj 20, 2018 19:12

relativitko áno, je to okultné, som ťa podcenil, .. lenže to mám od židov, a ver mi poriadnych okultistov by si nechápal, a mal som to tu napísať . ... 8 - obriezka, 9 - svatý a 10 - to uzatvára. - toto spraví mesiáš.

Stranka 1 z 4 1 2 3 4 » ... last »
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo