SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Palestínčania sú susedia na pohľadanie

Palestínčania sú susedia na pohľadanie

Palestinci v Pásmu Gazy mají novou „zábavu“. Místo toho, aby zvelebovali své území a snažili se dělat vše pro to, aby se jim žilo lépe, snaží se o něco jiného.

 

Jak co nejvíce škodit lidem na druhé straně hranice. Nejprve malé opakování pro ty, jejichž myšlení setrvává v omylu. Pásmo Gazy není okupovaným územím. Na jeho teritoriu se nenachází ani jeden izraelský voják. Záleží pouze na obyvatelích Pásma a jejich vrchnosti, jaké poměry v této části Palestinskoarabské autonomie budou panovat.

 

Součastí současné protiizraelské provokační kampaně na hranicích Pásma a Izraele je zneužití oblíbené hračky – letajících draků. Ty upraví vynalézaví Arabové tak, že na jejich chvost připevní například hadr s hořlavinou, tu zapálí – a když se zadaří, příhodný vítr zanese hořícího draka na izraelská pole, která vzápětí vzplanou. Suché počasí udělá své.

 

Web listu Jerusalem Post napsal 2. května, že takto bylo zničeno v poslední době 86 akrů pozemků se škodou 175 tisíc šekelů. (1 akr = 4047 metrů čtv./1 šekel = 5,89 Kč)

 

Člověka přitom napadne ledacos. Třeba to, co pozitivního a nedestruktivního zejména mladí Gazané udělali od té doby, co se Izraelci z Pásma Gazy jednostranně stáhli. To bylo v roce 2005. Zatím jsme slyšeli pouze o tom negativním a destruktivním: o tisících vypálených raket a minometných střel, budování tunelů pro teroristickou činnost, únosech, vraždách, provokacích na hranicích, zamořování ovzduší zapalováním stovek pneumatik – a nyní o přeshraničním žhářství.

 

Z čistě lidského hlediska – sousedé k pohledání, není-liž pravda?


Titulné foto: gazští terorističtí žháři v akci. Šipka ukazuje na hořící část ocasu draka před jeho vypuštěním.


by Lubomír Stejskal l May 9, 2018 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
41 Reponses to „Palestínčania sú susedia na pohľadanie“

Robert says:

Jun 13, 2018 10:59 PM

koki, otras čo sa deje, upadá to

Koki says:

Jun 3, 2018 4:50 PM

... prečítam si a odpíšem Vám neskôr, zatiaľ sem pridám niečo smutné a znepokojivé; Filipínca, ktorý na ulici v BA gentlemansky zastával svoje slovenské kolegyne pred dotieravcami, jeden z nich (údajne neonacista) brutálne zabil:
https://www.etrend.sk/ekonomika/v-bratislave-dokopali-filipinca-ktory-sa-zastal-dvoch-zien-utok-neprezil.html
A ako to už na Slovensku býva, nik mu nepomohol.

Vytrénovaný zabijak - vyznavač Krista?
https://www.cas.sk/fotogaleria/701239/obvineny-juraj-z-dunajskej-stredy-filipinca-henryho-36-v-bratislave-dokopal-tento-muz/1/

Inšpiratívne video: Kto je môj blížny?
https://www.youtube.com/watch?v=SvMyxFnCgKw

Robert says:

May 30, 2018 4:54 PM

relativitko a koki, lenže vaša cesta vedie k tomu, že musíš pozabíjať nepriateľov /a ono sa to potom vráti tvojim potomkom/, moja nie, moja ich prijme k tomu aby verili v zázrak ! - a takto by to malo byť.

Ervin Rybár says:

May 30, 2018 1:10 PM

Turíce - Letnice - Pentekostes.

15 Odo dňa, keď ste po sobote obetovali svoj podávací snop, budete počítať sedem plných týždňov 16 až do dňa, ktorý nasleduje po siedmej sobote, čiže päťdesiat dní. Vtedy prinesiete Pánovi potravinovú obetu z nového (obilia). 17 Zo svojich bydlísk prinesiete dva chleby na podávanie, ktoré budú z dvoch desatín efy jemnej múky, upečené s kvasom ako obeta prvotín pre Pána. 18 S chlebmi privediete sedem bezchybných jednoročných baránkov, jedného býčka z dobytka a dva barany - tie budú na celostnú žertvu Pánovi -, k tomu potravinovú obetu a nápojovú obetu ako zápalnú obetu príjemnej vône pre Pána. 19 Prinesiete capa na obetu za hriech a dva jednoročné baránky na pokojnú žertvu. 20 Kňaz ich bude podávať pred Pánom spolu s prvými chlebmi. Ony, aj dva baránky, budú ako Pánove podávané dary patriť kňazovi. 21 V ten istý deň zvoláte sväté zhromaždenie. Vtedy nesmiete vykonávať nijakú služobnú prácu. To je večný príkaz pre všetky pokolenia vo všetkých vašich bydliskách. 22 Keď budete vo svojej krajine žať obilie, nezožnite pole až do kraja a nezbierajte klasy! Nechajte to pre chudobných a cudzincov. Ja Pán, som váš Boh!“

Mojžiš (Levitikus, 23 kapitola)

A teraz chaver napíš aký to má význam? Lebo Koki nevie. A vlastne ani ja, ale nechám sa poučiť.

Robert says:

May 28, 2018 7:28 PM

p.Lubomír po nete ide video, ako izraleskí tínedžeri lámu olivovníky na území palestíny.

Robert says:

May 27, 2018 12:42 PM

Koki, poznáš? : https://www.youtube.com/watch?v=m9DLpZczTO8

relativita says:

May 21, 2018 11:40 AM

Koki, este som sa vas chcel spytat na Turice, potazne aky vyznam maju? Dakujem za vysvetlenie.

relativita says:

May 21, 2018 11:39 AM

Koki, zneje to pekne, co ste napisal. Ovsem co to je ta 'Nova Zmluva', kto tuto, kedy a s kym uzavrel, kto o tom podal svedectvo, potazne spravu? Pokial viem, u zidov nie je o tomto ani zmienky, hoci 'dom Izraela', potazne 'Juda' by sa ich malo, podla vas, tykat. Na strane druhej, zidia dostali pod vrchom Sinai svoju toru a tym teda bola uzavreta zmluva medzi Hospodinom a ludom zidovskym. To podla vas nestacilo?

Robert says:

May 21, 2018 3:17 AM

Koki, ježiš začal spor o obriezku aj prví kresťania.On to vedel. .. to je to čo spomínam aj ja tu, že stačí každý osmy ! .. ale ešte nieje čas, údajne, kiežby bol.

Robert says:

May 21, 2018 3:15 AM

relativitko, mesiáš, zosúladí človeka s kozmom a to dokonale ! .. nie ako teraz že je obrezaný každý, on obreže iba každého osmeho ! /už som vysvetlil/ /urobí aj iné, lebo bude mať "iné" veci/.. A čo je teraz? iba hádky, škriepky, bitky, vojny, sťažovanie si atd... nariekanie atd... ... Potom bude presne človek zosúladený tak ako má, a tým sa stane to, že ludia v takejto podobe premenujú Izrael na miesto mieru, nie Boh ktorý bojuje, ale Boh ktorý je v mieri. Sami rabíni tvrdia že niečo nesedí, áno ,nesedí a to je mesiášske zosúladenie človeka s kozmom !

Page 1 of 5 1 2 3 4 5 » ... last »
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or