SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Palestínčania chcú opäť útočiť na hranice

Palestínčania chcú opäť útočiť na hranice

Sýrsky prezident Bašir Assad nezvláda situáciu vo vlastnej krajine, kde už dávno vypukla revolúcia a denne zomierajú desiatky civilistov. Prečo to neotočiť na Izrael?

 

Čo však zvláda bravúrne je odpútavať pozornosť od domácich problémov.  Najlepšie je teda použiť tých, ktorí proti vláde protestovať nezvyknú - Palestínčanov a "mierových aktivistov" Tí druhí menovaní namiesto toho, aby odsúdili Assadove neľudské správanie radšej budú demonštrovať na izraelských hraniciach.

 

Tak ako to urobili pred pár týždňami. Podobnú aktivitu plánujú o pár dní zopakovať. Však prečo nie. Izrael na nech predsa nebude strieľať, aj keby nezákonne prekročili hranicu. Aj preto izraelskí vojaci vo štvrtok nainštalovali na hranici s Libanonom ostnatý drôt. Urobili tak len tri dni pred plánovanou palestínskou demonštráciou v tejto oblasti.

 

Palestínčania plánujú pri hraniciach medzi Izraelom a susednými arabskými krajinami demonštrovať v nedeľu, aby si pripomenuli šesťdňovú vojnu z roku 1967, počas ktorej Izrael anektoval  východný Jeruzalem, Západný breh a Pásmo Gazy. Pripomeňme ale, že nie Izrael začal túto vojnu ale tie štáty, ktoré teraz idú opäť "dobíjať" hranicu.

 

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu nariadil bezpečnostným zložkám, aby konali "zdržanlivo, ale odhodlane" pri obrane Izraela pred tisícmi Arabov, ktorí avizovali, že sa pokúsia narušiť severné hranice Izraela so Sýriou. Netanjahu vyhlásil, že "Izrael má právo a povinnosť ochrániť svoje hranice. Rovnako akoby to spravil každý iný štát na svete.


Michael Szatmary l Jún 3, 2011 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo