SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Ortodoxný Žid napadol účastníkov Pride

Ortodoxný Žid napadol účastníkov Pride

Gay Pride v Jeruzaleme narušil útočník s bodnou zbraňou, ktorý zranil šiestich mladých ľudí. Dvaja utrpeli poranenia vážneho rozsahu.

 

Svedkovia udalosti v centre Jeruzalemu uviedli, že páchateľom je ultraortodoxný Žid, ktorý vbehol medzi zabávajúcich sa ľudí a začal ich bodať, až kým ho nezneškodnili a nezadržali policajti. Podobný útok na jeruzalemskom pochode LGBTI ľudí stal aj v roku 2005.


A mal ho na svedomí práve tento psychopat. Odsedel si 10 rokov. Z väzenia ho prepustili len pred troma týždňami. Evidentne hľadať rozdiel medzi radikálnymi prejavmi náboženstva sa asi nedá. Našťastie v judaizme je to ojedinelý čin, ktorý drvivá väčšina národa odsúdi a útočník už z basy nevyjde. Najmä, aby sa všetci zranení dali do poriadku.


Každoročný pochod príslušníkov sexuálnych menšín v Jeruzaleme býva menšieho rozsahu ako podobné akcie v Tel Avive, kde naposledy v júni vyšlo pri tejto príležitosti do ulíc okolo 180 tisíc ľudí. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu útok odsúdil ako incident "najzávažnejšieho" druhu.


by Doron Keshet l Jul 31, 2015 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or