SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Nasralláh by chcel odpaľovať rakety

Nasralláh by chcel odpaľovať rakety

Vodca teroristického libanonského hnutia Hizballáh vyhlásil, že by v prípade budúcej vojny začala odpaľovať rakety na Izrael a zasiahla mestá vo vnútrozemí.

 

Šejk Hasan Nasralláh, ktorý od roku 2006 nevyliezol z diery a schováva sa, sa tak vyjadril len niekoľko dní po tom, ako sa urovnal konflikt z palestínskym hnutím Hamas. Izraelské obranné sily uskutočnili asi 1500 náletov na ciele, spojené s vodcami palestínskeho hnutia Hamas a inými teroristickými skupinami. Z pásma Gazy odpálili na územie Izraela asi rovnaký počet rakiet. Niektoré rakety vyrobené v Iráne po prvý raz mierili na mestá Tel Aviv a Jeruzalem.


Nasralláh vo príhovore v libanonskom hlavnom meste Bejrút povedal, že Izrael bude čeliť "tisícom rakiet, ktoré dopadnú na Tel Aviv a ďalšie oblasti, ak Izrael začne agresiu proti Libanonu". Izrael a hnutie Hizballáh v roku 2006 stáli proti sebe vo vojne, boje trvali 34 dní. Prečo by však Izrael mal útočiť na Hizballáh, nie je známe. Doteraz vždy začal ofenzívu práve hľadaný terorista z Libanonu.


by Doron Keshet l Nov 26, 2012 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
1 Reponses to „Nasralláh by chcel odpaľovať rakety “

Trubiroch says:

Nov 26, 2012 12:39 AM

Stačí si odmyslieť v priezvisku láh a všetky myšlienkové pochody sú hneď jasné.

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or