SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Nagba - katastrofa, lebo Izrael existuje

Nagba - katastrofa, lebo Izrael existuje

Predstavte si čisto hypoteticky, že našu južnú hranicu napadnú Maďari a budú chcieť obsadiť Slovensko. Čo by ste robili? Zrejme by sme našu krajinu bránili.

 

A to isté robí aj Izrael. Zvlášť počas uplynulého víkendu. Palestínčania si totiž pripomínali najhorší deň v ich histórii – Nagbu, teda katastrofu a tou je oficiálny vznik štátu Izrael. Túto „tragédiu“ si pripomenuli tak, že s tichým súhlasom vlád Sýrie a Libanonu, vzali granáty, zbrane a v stovkách s pokúšali prekročiť izraelskú hranicu cez Golanské výšiny a južný Libanon. Izraelské obranné jednotky, tak ako by to urobil každý, sa snažili tento nezákonný prienik zastaviť.

 

Čo robia jednotky OSN na Golanských výšinách je mi dodnes záhadou. Áno, izraelská armáda použila slzotvorný plyn a áno opätovala paľbu a áno, strety si vyžiadali obete – spolu asi 12 ľudí. O niečo podobné sa pokúsili aj Palestínčania žijúci v Jordánsku. Tamojšia polícia si nimi poradila a na hraničný priechod ich nepustila.

 

V tom istom čase v Damašku vo veľkom zabíjali sýrski vojaci vlastných ľudí. Assadove jednotky od začiatku nepokojov za posledný mesiac zavraždili už viac ako 800 Sýrčanov. A propalestínsky pochod cez Golany mal len zrejme odvrátiť pozornosť od domácich problémov. Škoda, že mieroví aktivisti neprotestujú proti tomu. Sýria mala dokonca tú drzosť, že vyzvala svetové spoločenstvo, aby odsúdilo obrannú akciu Izraela.

 

Nepokoje zasiahli aj rôzne časti Gazy. Desiatky moslimov hádzali kamene a zápalné fľaše na izraelské obranné sily strážiace hraničné priechody. Dokonca si zvolili priechod, ktorým Izrael denne posiela humanitárnu pomoc. A neváhali sa schovať za sanitku.

 

 

Ešte šťastie, že Izrael netrafil práve vozidlo prvej pomoci, svet by už určite zaplavili titulky o neľudskosti a agresivite, armáda totiž zaútočila na sanitku.


by Doron Keshet l May 16, 2011 12:00 AM l Print l
Click here to print.
4 Reponses to „Nagba - katastrofa, lebo Izrael existuje“

Ervin Rybár says:

May 30, 2011 1:30 PM

Sýrske mimovládne organizácie majú dôkazy, že bezpečnostné zložky vo väzení umučili 13-ročného chlapca. Stalo sa to v meste Daraá, kde sa pred desiatimi týždňami začali protesty proti prezidentovi Baširovi Assadovi.
Chlapec sa koncom apríla nevrátil z protivládnej demonštrácie. Koncom minulého týždňa rodine vrátili jeho mŕtve telo.

Sýrski aktivisti na Facebooku napísali, že na tele vrátane genitálií sú zrejmé stopy mučenia. V tele sa našlo niekoľko guliek, ktoré vypálili nie s cieľom zabiť, ale len bolestivo zraniť.

Aktivisti tvrdia, že v márnici v Daraá je viacero mŕtvych, ktorých mučili. Niektorí mali zlomené krky. Zahraničné médiá nemajú šancu potvrdiť tieto informácie, lebo Damask im nepovoľuje pracovať v krajine.
Protivládne demonštrácie, ktoré sa už dva a pol mesiaca šíria po celej krajine, si vyžiadali asi tisícku obetí a desaťtisíc ľudí je vo väzení.

V nedeľu sa objavili tanky v dvoch mestách v centre krajiny. Túto taktiku Assadov režim aplikuje už dlhšie. Obkľúči mesto, urobí tam poriadok, pozatýka odporcov režimu a zase sa stiahne. Aktivisti hovoria, že režim tiež nasadzuje snajperov, ktorí strieľajú po ľuďoch.

Robert Taraba says:

May 24, 2011 9:30 PM

"Predstavte si čisto hypoteticky, že našu južnú hranicu napadnú Maďari a budú chcieť obsadiť Slovensko. Čo by ste robili? Zrejme by sme našu krajinu bránili."
HHHHHHHHHHHHHHáááááááááááááááááááááááá.................

Ervin Rybár says:

May 16, 2011 1:24 PM

*Predstavte si čisto hypoteticky, že našu južnú hranicu napadnú Maďari a budú chcieť obsadiť Slovensko. Čo by ste robili? Zrejme by sme našu krajinu bránili.*

Obávam sa, že by sme sa nestihli brániť, pretože na juhu nie sú žiadne vojenské posádky, ak nerátam Rožňavu a Trebišov. Maďari keby chceli tak do hodiny obsadia Bratislavu resp. Košice. Z Rajky by prišli na desiatkach kolesových transportéroch BTR-80 a Bratislavčania by len čumeli a nechápali.

Žiaľ je národnou tragédiou, že naša armáda nestojí za nič. Vlastní 50 ročné samopaly, 50 ročné vétriesky, 40 ročné raketomety, 35 ročné bojové vozidlá pechoty, 25 ročné tanky .... skrátka je to jedna hromada šrotu. A politikom je to úplne jedno, hlavne že oni bohatnú.

Najnovšie idú gumení idioti zrušiť vojenské stíhacie letectvo. Konkrétne idú vyradiť bez náhrady stíhačky MiG-29. Autorov tohoto *nápadu* by som postavil pred vojenský súd. Bohužiaľ aj vojenské súdy boli zrušené * kápom di tutti kápi.*

V takejto situácii môžu Slováci iba mlčky závidieť Izraelu jeho armádu.

Diana Zsigová says:

May 16, 2011 8:29 AM

O tomto nebudu europske media nikdy informovat, takisto ako neinforumuju o tom kolko odpali Gaza denne rakiet na uzemie Izraelu. Svet len caka na obete z druhej strany aby si mohol ukazat prstom: "Zly, zly Izrael" a preto aj väčšina zdegenerovaných neinformovaných komentátorov pochádza práve z radov ľudí, čo sa stali obeťami zlých, alebo žiadnych informácií.
Myslim si, že keby ľudia boli vo svojej krajine spokojní, neboli by hnaní k takýmto činom, pretože je zaujímavé, že s príchodom krízy, ktorá zasiahla Maďarsko narástol počet extrémistickych skupín, takže je mi jasné a aj som videla ako sa v okolitých štátoch Izraela majú a čo ich k tomu ženie....

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or