SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Liebermanovi vrátili ministerské kreslo

Liebermanovi vrátili ministerské kreslo

Vláda izraelského premiéra Benjamina Netanjahua schválila návrat Avigdora Liebermana do svojich radov, na kreslo ministra zahraničných vecí.

 

Liebermana v plnom rozsahu zbavil súd minulý týždeň obvinení z podvodu a zneužitia dôvery, kvôli ktorým musel z vlády odísť vlani v decembri. O jeho návrate na ministerský post bude v pondelok hlasovať ešte izraelský parlament, no očakáva sa pohodlné schválenie jeho nominácie.


Liebermanov návrat do vlády môže ešte viac skomplikovať už aj tak náročné rokovania medziIzraelom a Palestínčanmi, ktorých sprostredkovateľom sú Spojené štáty. Samotný Lieberman sa o možnosti, že by mohli vyústiť do dosiahnutia trvalej mierovej dohody, vyjadruje skepticky.


Rodák z moldavského Kišiňova Avigdor Lieberman odstúpil z postu šéfa izraelskej diplomacie v decembri 2012 kvôli žalobe, podanej voči jeho osobe. Podľa nej poskytol diplomat Ze'ev Ben-Ari v roku 2008 svojmu nadriadenému - Liebermanovi - informácie o korupčných vyšetrovaniach jeho osoby. Výmenou za to ho Lieberman mal v roku 2009 vymenovať za veľvyslanca v Lotyšsku. Podľa konečného verdiktu súdu to však "obžalovaný neinicioval, informácie sa dozvedel náhodou".


by Doron Keshet l Nov 11, 2013 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or