SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Izraelčania zachraňovali Palestínčanov

Izraelčania zachraňovali Palestínčanov

Zdravotnícky tím Izraelských obranných síl poskytol ošetrenie dvadsiatim Palestínčanom, ktorí sa zranili pri vážnej dopravnej nehode.

 

Magen David Adom, izraelská národná záchranná služba, upozornila jednotku Zdravotníckeho zboru Izraelských obranných síl v Judei a Samárii, že v skorých ranných hodinách sa stala vážna dopravná nehoda. Neďaleko mesta Efrat, sa zrazilo osobné vozidlo palestínskym minibusom. Za necelých päť minút na miesto dorazila kapitánka Karin Yamin a ďalší traja záchranári. Všetci cestujúci z havarovaného minibusu potrebovali akútnu zdravotnícku pomoc.

 

Po príchode na miesto nehody musela kapitánka Karin Yamin konať rýchlo, aby tak bola zabezpečená starostlivosť o dvadsať Palestínčanov zranených pri havárii. Tím Zdravotníckeho zboru izraelskej armády v Judei a Samárii je v pravidelnom kontakte s palestínskou organizáciou Červeného polmesiaca. Aj v tomto prípade boli izraelskí vojaci prvými, ktorí zasahovali. Zakrátko prišli aj sanitky Červeného polmesiaca a previezli zranených do okolitých nemocníc.

 

Kapitánka Karin Yamin slúži ako dôstojníčka Etzionskej brigády v Judei a Samárii takmer sedem mesiacov. Pohotovostná akcia bola len jednou z mnohých, ktoré bežne organizuje. "Pre vojakov v mojej jednotke je záchrana ľudských životov prioritou. Bez ohľadu na to, či pacientmi sú Izraelčania, Palestínčania, kresťania, alebo Drúzi, vždy sa o nich postaráme rovnakým spôsobom.

 


 

Zabezpečujeme tiež vybavenie ambulantnej služby Červeného polmesiaca, najmä keď vidíme, že sa trpia nedostatkom medicínskeho zariadenia,"hovorí kapitánka Karin. "Je dôležité zdôrazniť, že spolupráca medzi Izraelskými obrannými silami a Palestínskou samosprávou funguje obostranne." Dodáva, že Palestínčania ošetrení boli s poskytnutou starostlivosťou veľmi spokojní.

 

V decembri minulého roka došlo v tejto oblasti k dopravnej nehode, pri ktorej sa vážne zranili tri palestínske ženy. Vtedy, rovnako ako teraz, kapitánka Yamin a jej vojaci reagovali okamžite a zraneným poskytli urgentné ošetrenie. Tri ženy potrebovali rozsiahlejšiu starostlivosť a boli prevezené do civilnej nemocnice Hadassah v Jeruzaleme. "Sme neustále v pohotovosti. Moji kolegovia aj ja konáme v zmysle jediného princípu: Sme všetci lekármi a naším poslaním je zachraňovať životy. Nezáleží na tom, kde sme, alebo komu je potrebné pomôcť," hovorí kapitánka Yamin.

 

 

Poznámka redakcie: Viete si predstavit situáciu, že by sa niečo podobne stalo židovskej posádke v niektorom meste na palestínskom území?


by Martina Pastier l Apr 3, 2014 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or