SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Izrael reaguje na značkový nezmysl EÚ

Izrael reaguje na značkový nezmysl EÚ

Izrael pozastaví kontakty s inštitúciami Európskej únie, ktoré sa angažujú v mierovom procese s Palestínčanmi. Oznámil to premiér Benjamin Netanjahu.

 

Izraelský krok je reakciou na nedávne rozhodnutie EÚ o špeciálnom označovaní výrobkov pochádzajúcich z izraelských miest v Predjordánsku aj golanských výšin. Únia toto opatrenie označuje len za technickú záležitosť, zatiaľ čo Izrael hovorí o politickom a diskriminačnom rozhodnutí.


Netanjahu v tejto súvislosti nariadil izraelskému rezortu diplomacie, ktorému sám šéfuje, aby "prehodnotil účasť inštitúcií EÚ vo všetkom, čo je spojené s diplomatickým procesom s Palestínčanmi". "Až do ukončenia prehodnocovacieho procesu premiér nariadil pozastavenie diplomatických kontaktov s EÚ a jej predstaviteľmi týkajúce sa tejto otázky," píše sa vo vyhlásení izraelského ministerstva zahraničných vecí.


Dokument neuvádza, ktorých konkrétnych orgánov alebo predstaviteľov EÚ sa Netanjahuovo rozhodnutie týka. Únia má aj vlastného osobitného vyslanca pre izraelsko-palestínsky mierový proces. Rokovania o ukončení blízkovýchodného konfliktu sú však už od začiatku minulého roku prakticky na mŕtvom bode. Izrael totiž nemá, s kým rokovať.

 

Objavili sa však už aj vtipné nápady o označovaní izraelských produktov z "inkriminovaných" častí krajiny. Najmä z rodiska Ježiša Krista. Humoristi, žiadajú celosvetovo označiť aj jeho na všetkých sochách, obrazoch, či príveskov na kľúče.


Doron Keshet l Nov 30, 2015 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo