SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Izrael posiela Sýrii humanitárnu pomoc

Izrael posiela Sýrii humanitárnu pomoc

Izrael po prvý raz priznal, že v tichosti poskytuje humanitárnu pomoc obetiam sýrskej občianskej vojny. Bez  reklamy a dokonca nepriateľovi.

 

Konšpirátori si opäť zgustnú. Izrael totiž dodáva cez hranice potraviny a ďalšie núdzové zásoby, najmä do dedín pri hraniciach, kde prebiehajú boje. Izraelský minister obrany Moše Jaalon prezradil tieto informácie počas svojej návštevy v izraelskej časti Golanských výšin.

 

Sýrski vojaci a vzbúrenci spolu v tejto oblasti bojujú už niekoľko mesiacov. Stovky civilistov utiekli v posledných dňoch z tejto bojmi zvlášť zasiahnutej oblasti do susedného Libanonu. "Nemôžeme len tak sedieť a pozerať sa na humanitárne ťažkosti na druhej strane," povedal Jaalon. "Previezli sme vodu, potraviny, vrátane detských potravín, brali sme do úvahy, že tieto dediny sú obliehané a nemajú prístup na žiadne iné miesto. Takže áno, pomáhame s humanitárnou pomocou pozdĺž plota."


Izrael a Sýria sú zarytí nepriatelia. Židovský štát sa vyhýba podpore ktorejkoľvek strane občianskej vojny prebiehajúcej v susednej krajine. Napriek tomu ošetrili v izraelských nemocniciach desiatky zranených Sýrčanov. Prečo to ten Izrael robí, čo z toho bude mať? Čo sa snaží dosiahnuť? Namiesto okázalých rečí skutočne pomáha, aj keď mu nikto nikdy nepoďakuje...


by Doron Keshet l Dec 4, 2013 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or