SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Izrael medzi lídrami v oblasti e-Governmentu

Izrael medzi lídrami v oblasti e-Governmentu

OSN udelila Izraelu prestížne ocenenie elektronické služby pre občanov. Celkovo skončil na 16. mieste spomedzi 150 krajinami sveta.

 

Izrael patrí medzi vedúce krajiny v oblasti verejných on-line služieb, uvádza sa v správe OSN. V nedávnom prieskume obsadil 16. miesto za „vysokú úroveň a prístupnosť elektronických služieb verejnosti“. Správa, ktorá každoročne hodnotí 150 krajín z celého sveta, vysoko ohodnotila najmä vládny portál „Gov.il“ ako „veľmi prehľadný“.

 

Izrael je zároveň štvrtou krajinou na svete v projektoch e-participácie, teda účasti verejnosti na vládnych on-line aktivitách (wikipédia, blogy, petície, elektronické hlasovanie, atď.). V pondelok si uctilo víťazné krajiny na slávnosti pri príležitosti zverejnenia správy aj Valné zhromaždenie OSN. Počas nej si zástupcovia Izraela prevzali medzinárodné ocenenie za neustále zlepšovanie elektronických služieb pre občanov.

 

Minister pre zlepšenie vládnych služieb Michael Eitan (Likud) prijal ocenenie v mene celého Izraela: „Aj tieto služby poukazujú na úroveň našej krajiny v porovnaní s okolitým svetom. Ak si nestanovíme pravidlá kontroly našich aktivít, prídeme o možnosť odhaliť naše silné a slabé stránky. Tento prieskum nám pomáha v neustálom zlepšovaní. Je príjemné počúvať chválu a prijímať ocenenia, ale náš skutočným cieľom je skvalitnenie služieb verejnosti.“

 

Portál „Gov.co.il“ je súčasťou vládneho projektu, ktorý vznikol na základne rozhodnutia Knessetu o transparentnejšom vládnutí a väčšej otvorenosti vládnych inštitúcií smerom k verejnosti. A nedávno bola uvedená do prevádzky aj stránka „data.gov.il“, ktorá by mala uľahčiť prístup bežných Izraelčanov do vládnych databáz. Izrael sa v blízkej budúcnosti zúčastní na medzinárodnej konferencii na tému vládnych on-line služieb verejnosti, ktorá sa bude konať na pôde OSN.


Peter Godovic l Jún 27, 2012 00:00 l Tlač l
Pre tlač kliknite sem.
2 reakcie pre „Izrael medzi lídrami v oblasti e-Governmentu“

Peter Godovic napísal(a):

Jún 28, 2012 16:41

Aj napriek tomu mozem odpovedat :) Slovensko skoncilo v rozvoji e-governmentu na 53. mieste. Z okolitych krajin nas predbehlo Rakusko (21.), Madarsko (31.), Polsko (46.), Cesko (47.).Len Ukrajina skoncila horsie (68.). Top trojka - Juzna Korea, Holandsko a Velka Britania.

Mylan napísal(a):

Jún 27, 2012 15:12

Ani sa nechcem pýtať, na akom mieste skončilo Slovensko. www.gov.il jednoduché, myslí aj na turistov. dá sa.

Stranka 1 z 1
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo