SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Izrael je pod protiraketovým dáždnikom

Izrael je pod protiraketovým dáždnikom

Izrael zaradil do výzbroje systém protiraketových striel Chec 3, ktorý je schopný likvidovať medzikontinentálne balistické rakety ešte pred ich vstupom do atmosféry.

 

Systém Chec, pre ktorý sa používa aj označenie Arrow, čo v oboch prípadoch v preklade znamená Šíp, je určený na detekciu a likvidáciu rakiet dlhého doletu. Izraelské ministerstvo obrany uviedlo, že zaradenie striel Arrow 3 do existujúceho systému protiraketovej obrany "výrazne zníži" pravdepodobnosť, že Izrael zasiahne nepriateľská balistická raketa.


Rakety Arrow 3 sú skonštruované tak, aby sa od nich vo veľkej výške oddelili bojové hlavice, ktoré sa zmenia na akési útočiace družice schopné sledovať a likvidovať ciele. Tieto operácie vo veľkých výškach sú zamerané na zneškodňovanie balistických rakiet protivníka vybavených jadrovými, biologickými alebo chemickými hlavicami.


Systém Arrow 3 bude súčasťou už existujúceho trojstupňového obranného štítu, kam v súčasnosti patrí Arrow 2, Železná kupola a Dávidov prak, ktoré vytvárajú nad Izraelom tzv. ochranný dáždnik. Arrow 3 bude podľa izraelského ministerstva obrany plne funkčný v priebehu niekoľkých mesiacov.


Intercepčný systém rakiet Arrow je považovaný za jeden z najmodernejších a najúčinnejších na svete. V spolupráci s americkým výrobcom leteckej techniky Boeing ho od roku 2008 vyvíjala izraelská štátna spoločnosť Israel Aerospace Industries (IAI).


Doron Keshet l Jan 20, 2017 00:00 l Tlač l
Pre tlač kliknite sem.
6 reakcií pre „Izrael je pod protiraketovým dáždnikom“

gewitter napísal(a):

Jan 25, 2017 16:01

Nehovorím o pasivite, ale o opačnom poradí. Najskôr hľadať pomoc Hospodinovu a potom poslúchnuť Jeho inštrukcie a nariadenia, ako kedysi bývalo v Izraeli dobrým zvykom.

relativita napísal(a):

Jan 24, 2017 22:02

gewitter, falosne zavery, zrejme neviete mysliet cestou talmudu. Tu niet ziadneho 'bud, alebo'. Samozrejme, ze je v pozadi Hospodin, ovsem cakat so zalozenymi rukami, to by bola neziaduca pasivita.

gewitter napísal(a):

Jan 23, 2017 14:33

"Keby Boh od nás chcel len to, čo dokážeme sami, potom by nemusel byť s nami."

Jaroslav Kříž - citáty úspešných

gewitter napísal(a):

Jan 23, 2017 10:02

Tak buď si pomáhate sami, alebo sa spoliehate na pomoc Hospodinovu, jedno s druhým dokopy nejde. Ak sa človek nespolieha na pomoc a ochranu Božiu, musí si pomáhať sám. Doteraz som si myslel, že tento "dríst" používajú iba katolíci.

relativita napísal(a):

Jan 21, 2017 10:26

Pomoz si, aj pan B. ti pomoze. Chv.B., sila Izraela sa opiera o Hospodina a tento drzi nad nim ochranu tak, ako je to uvedene v zmluve, bez pridavkov a zmien, na vecne veky, amen!

gewitter napísal(a):

Jan 20, 2017 08:44

Kým je Izrael mimo svojho Boha, musí sa chrániť sám, ale i tak smekám. Z národa pastierov, obchodníkov je superštát s najlepšou armádou na svete. Kým boli rozptýlení medzi iné národy, nemohli sa organizovať a brániť, dnes sa ich bojí aj IS a to už je čo povedať. Moc Hospodinova, napriek všetkému, stojí v pozadí, riadi a ochraňuje syna zasľúbenia, Izáka.

Stranka 1 z 1
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo