SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Hamas protestuje proti výučbe holokaustu

Hamas protestuje proti výučbe holokaustu

OSN predstavila nový plán výučby holokaustu na školách v Gaze, čo vyvolalo ostré protesty lídrov Hamasu, učiteľov a inštitúcií, ktoré rokujú o mieri s Izraelom.

 

V prípade zaradenia holokaustu do výučby by sa palestínske deti prvýkrát učili o utrpení Židov. Minister školstva Hamasu Muhammad Askúl sa vyjadril na webovej stránke odporcov plánu, že Hamas bude snahy o výučbe o holokauste blokovať "za každú cenu".

 

Odpor voči výučbe holokaustu zosilnel potom, ako predstaviteľ OSN povedal pre jordánsky denník vo februári, že UNRWA, hlavná agentúra OSN na pomoc Palestínčanom, zavedie na palestínske školy ako súčasť predmetu o ľudských právach aj výučbu o holokauste.

 

Predstaviteľ OSN Sámí Mušaša povedal, že "je dôležité, aby Palestínčania pochopili tragédie a utrpenia, ktoré postihli celé generácie ľudí, bez vymazávania faktov a ich vytrhávania z kontextu". UNRWA plánuje začať s výučbou od septembra.

 

Počas druhej svetovej vojny nacisti zabili 6 miliónov Židov. Snaha nájsť domov pre státisíce  ľudí, ktorí prežili holokaust, viedla k založeniu Izraela na palestínskom území. Uznanie holokaustu považujú Palestínčania za uznanie práv Židov na ich krajinu.


Doron Keshet l Mar 23, 2011 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
1 reakcia pre „Hamas protestuje proti výučbe holokaustu“

Maroš Fečko napísal(a):

Mar 24, 2011 09:54

No konečne by sa deti v Gaze učili nielen od antisemitského Mickey Mousa , ale aj od skutočných historikov. Pochybujem však že to vôbec prejde. Bolo by to pekné keby konečne OSN urobila niečo užitočné. Bojím sa však že celé generácie detí je učených k nenávisti a zlobe! A aj tu platí že ak seješ vietor, búrku budeš žať.... a teda čo seješ do svojích detí to aj zožneš. Je mi ľuto tých detí, lebo žiadne dieťa na svete nea byť tak hrubo manipulované a zneuživané!!!

Stranka 1 z 1
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo