SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Ehuda Olmerta prepustili z väzenia skôr

Ehuda Olmerta prepustili z väzenia skôr

Izraelský prezident Reuven Rivlin znížil trest za korupciu vynesený nad bývalým premiérom Ehudom Olmertom.

 

Rivlin mu znížil trest väzenia z pôvodných 27 mesiacov na 16,5 mesiaca, ktoré Olmert vo väznici skutočne odsedel. Olmertov trest odňatia slobody v trvaní 27 mesiacov zahŕňal pol druha roka za úplatkárstvo, osem mesiacov za zneužívanie dôvery a podvody a mesiac za marenie spravodlivosti. Na slobodu bol z väzenia prepustený predčasne uplynulú nedeľu na základe rozhodnutia odvolacej komisie.


Rivlin svojim výnosom zrušil aj obmedzenia, ktoré Olmert po predčasnom prepustení z väzenia mal dodržiavať až do mája 2018. Išlo o povinnosť dostaviť sa dvakrát do mesiaca na kontrolu na políciu a zákaz opustiť územie Izraela. Olmert však medzičasom avizoval, že bez ohľadu na zmiernenie trestu Rivlinom bude ako dobrovoľník pracovať v dvoch organizáciách, čo mu nariadila väzenská odvolacia komisia.


Olmert bol prvým izraelským expremiérom, ktorý si odpykával trest väzenia. Od roku 2011 si väzenský trest odpykáva i bývalý izraelský prezident Moše Kacav odsúdený za znásilnenie, s ktorým Olmert istý čas zdieľal funkčné obdobie.


by Doron Keshet l Jul 5, 2017 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or