SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Ehuda Olmerta prepustili z väzenia skôr

Ehuda Olmerta prepustili z väzenia skôr

Izraelský prezident Reuven Rivlin znížil trest za korupciu vynesený nad bývalým premiérom Ehudom Olmertom.

 

Rivlin mu znížil trest väzenia z pôvodných 27 mesiacov na 16,5 mesiaca, ktoré Olmert vo väznici skutočne odsedel. Olmertov trest odňatia slobody v trvaní 27 mesiacov zahŕňal pol druha roka za úplatkárstvo, osem mesiacov za zneužívanie dôvery a podvody a mesiac za marenie spravodlivosti. Na slobodu bol z väzenia prepustený predčasne uplynulú nedeľu na základe rozhodnutia odvolacej komisie.


Rivlin svojim výnosom zrušil aj obmedzenia, ktoré Olmert po predčasnom prepustení z väzenia mal dodržiavať až do mája 2018. Išlo o povinnosť dostaviť sa dvakrát do mesiaca na kontrolu na políciu a zákaz opustiť územie Izraela. Olmert však medzičasom avizoval, že bez ohľadu na zmiernenie trestu Rivlinom bude ako dobrovoľník pracovať v dvoch organizáciách, čo mu nariadila väzenská odvolacia komisia.


Olmert bol prvým izraelským expremiérom, ktorý si odpykával trest väzenia. Od roku 2011 si väzenský trest odpykáva i bývalý izraelský prezident Moše Kacav odsúdený za znásilnenie, s ktorým Olmert istý čas zdieľal funkčné obdobie.


Doron Keshet l Júl 5, 2017 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo