SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Arabi zaútočili na autobus s deťmi

Arabi zaútočili na autobus s deťmi

Autobus plný detí vo veku 3 až 13 rokov zasypali kamene a dlažobné kocky, ktoré naň hádzali mladí Arabi. Útok sa stal štvrti Abu Tur v Jeruzaleme.

 

Rivka a Eiliat, žiaci ôsmeho ročníka, ktorí boli medzi cestujúcimi v autobuse, porozprávali o hroznom zážitku novinárom. Podľa výpovede oboch detí útok začal, keď sa autobus blížil k ulici Naomi. Veľké kamene zasypali okná vozidla a úplne zdemolovali dvere. Okná boli našťastie z bezpečnostného skla, preto na nich ostali len špinavé stopy po kameňoch, ale dvere po niekoľkých nárazoch odpadli.

 

Videli sme niekoľko detí, mohli mať tak desať rokov, pribehli k autobusu s kameňmi v rukách. Hodili kamene do autobusu a rýchlo sa utekali skryť preč do bočných ulíc,“ vypovedali Rivka a Eilat. Z výpovedí svedkov sa zdá, že celý útok bol dopredu naplánovaný niekým, kto dobre pozná trasu školského autobusu pre židovské deti a vie využiť nevedomosť a zapálenie arabskej mládeže.

 

Vo chvíli, keď autobus zasiahli prvé kamene, vodič pridal plyn a snažil sa čo najrýchlejšie odviesť vozidlo s deťmi z miesta útoku. „Hádzali po nás kamene a potom utiekli. Polícia a záchranná služba prišli o niekoľko minút a okamžite začali vyšetrovať,“ spomínajú si deti. „V autobuse sa všetci báli. Všetky deti sa triasli od strachu a plakali. Niektoré mali len tri roky a také malé deti ešte nikdy nezažili, že by po nich niekto hádzal kamene. Vďaka Bohu, že sa nestalo nič horšie,“ dodali.

 

Ani takáto zlá skúsenosť neodradila Rivku a Eilata, aby cestovali do školy autobusom cez tieto ulice. „Nebojíme sa,“ vyhlásili rozhodne. „Myslíme si, že je dôležité chodiť do školy a chceme, aby videli, že nemáme strach.“ Obaja ôsmaci sú rozhodnutí zajtra opäť nastúpiť na školský autobus bez obáv a strachu. Nemajú totiž na výber. Autobus je ich jediná možnosť, ako sa dostať do školy.


Doron Keshet l Máj 7, 2012 00:00 l Tlač l
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo