SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Židovské randenie online

Židovské randenie online

Ak túžite po vzťahu s dobrým partnerom rovnakého kultúrneho,  svetonázorového či náboženského backgroundu, zahraničné židovské online zoznamky sú celkom fajn voľbou. Môžete na nich stretnúť skvelých ľudí, s ktorými si možno ako partneri nesadnete, ale ostanete v kontakte ako dobrí priatelia.

 

 

A áno, môžete na nich stretnúť aj lásku svojho života. Takisto však na nich môžete natrafiť i  na podvodníkov, bláznov  či zlatokopky.

 

Vďaka  medzinárodným židovským zoznamkám sa môžete priamo z tepla svojho slovenského príbytku spoznať napríklad s reformným chirurgom z Viedne, sekulárnou učiteľkou hudby z Prahy  či ortodoxným tridsiatnikom z Tel Avivu. Takýchto zoznamovacích portálov zameraných špeciálne na „jewish singles“ je na internete množstvo a ak túžite po zahraničnom vzťahu, je to výborná príležitosť. Samozrejme, tieto stránky svoj servis neponúkajú zadarmo a aby ste mohli ostatných členov kontaktovať (nie iba si prezerať ich profily), budete musieť zaplatiť. A tie sumy bývajú mastné .

 

Na týchto  zoznamkách nájdete v prevažnej väčšine Židov,  nezanedbateľné percento však tvoria aj nežidia, ktorí túžia po židovskom partnerovi či partnerke, pretože sú im sympatické hodnoty judaizmu.Zaujímavé je, akej popularite sa na židovských zoznamkách  medzi izraelskými mužmi tešia ženy z Európy.  Niektorí izraelskí muži tvrdia, že sú oveľa ženskejšie a jemnejšie ako mladé ženy z ich domoviny, ktoré sa niekomu môžu zdať možno až príliš  tvrdé a  sebavedomé. Tu si dovolím odcitovať zaujímavý postreh jedného môjho izraelského kamaráta: „Mladé Izraelčanky  sú dosť odlišné od európskych židovských žien.  Keďže  Izrael je pomerne neformálna a agresívna krajina,  tak aj dievčatá sú tam neformálne a agresívne. A aj trošku hrubé v prejave. Samozrejme, nemôžem zovšeobecňovať a tvrdiť, že sú také všetky. Ale mnohé sú.  Moje krajanky majú samozrejme aj fantastické črty, sú vrúcne, vášnivé a veľmi rodinne orientované“. A tak izraelskí muži ako tento môj kamarát túžia ako keby po kombinácii tých dvoch – po žene, ktorá by mala  jemné správanie a ženskosť  európskych Židoviek a vrúcnosť  a oduševnelé  srdce Izraelčaniek...

 

Tak ako všetky ostatné zoznamovacie portály, tak aj židovské medzinárodné zoznamky v sebe nesú riziko, že stretnete podvodníka. Takzvaní nigérijskí scammeri sú dnes už infiltrovaní do všetkých webových zoznamiek, bez ohľadu na to, či židovská, kresťanská, „normálna“ či elitná. Nigérisjkí scammeri sú Afričania, ktorí trávia dni aj noci  v internetových kaviarňach po celom africkom kontinente, vytvárajú si falošné profily na zoznamkách a píšu si s desiatkami obetí naraz. Vydávajúc sa za nikoho, kým nie sú, vyťahujú peniaze zo slušných ľudí.  Obozretnejší  človek ich dokáže odhaliť pomerne rýchlo, menej skúsení singles sa však môžu bolestivo popáliť. Nigérijskí scammeri si do profilov radi dávajú fotografie šarmantných belochov a belošiek (ktoré kradnú na internete), najradšej sa vydávajú za managerov, biznismenov či modelky   a v kolonke „O mne“  sú schopní tých najkvetnatejších opisov svojej osobnosti. Veľmi často zdôrazňujú svoju zbožnosť  a schopnosť oddane a čisto milovať. V židovských reáliách však – našťastie – veľmi zorientovaní nie sú a vydávanie sa za Židov je preto pre nich zbytočne náročné. Dobre si uvedomujú, že by boli rýchlo „prekuknuteľní“.  Takže na židovských zoznamkách ich nájdete podstatne  menej ako na ostatných. Koho však nájdete určite, budú ženy, ktorým viac než o pekný vzťah ide o pohodlný život v špičkovom  luxuse (a nazdávajú sa, že židovskí muži im ho zabezpečia).

 

Židovské online zoznamky sú fantastická vec, nezaručujú však to, že na nich stretnete len čestných, slušných a dobrých ľudí, ktorí chcú svoje deti vychovávať v duchu tradícií alebo  viery, či  židovskej kultúry. Aj na nich sa môžete škaredo popáliť a natrafiť na niekoho, komu ide iba o sex či vaše peniaze. Prvá slovenská online židovská zoznamka, ktorá spolu s novým Deletom prichádza na pomoc tým, čo ešte nenašli lásku, je vítanou, osviežujúcou a zrejme aj bezpečnejšou alternatívou k tým medzinárodným.

 Lucia Kollárová l Dec 2, 2010 03:02 l Tlač l
Pre tlač kliknite sem.
2 reakcie pre „Židovské randenie online“

Michael Szatmary napísal(a):

Júl 12, 2012 15:00

bohuzial zatial nad niecim podobnym neuvazujeme. na to by boli potrebne peniaze, ktorymi delet nedisponuje. no FB skupina DELETu ma viac ako 650 clenov a sluzi tiez ako jedna velka zoznamka :)

Vladimir Polach napísal(a):

Júl 10, 2012 16:27

Dobry den,

prosim, neco takoveho na delet existuje?

Dekuji.

A.

Stranka 1 z 1
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo