SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Zákon do vlastných rúk je proti judaizmu

Zákon do vlastných rúk je proti judaizmu

Všetkými ľuďmi so svedomím otriasli správy o Židovi, ktorý dobodal ľudí na pochode gayov a lesieb v Jeruzalem ale aj smrti palestínskeho bábätka.

 

Vziať zákon do vlastných rúk – bez ohľadu na to, aká urážka hrozí politickému alebo náboženskému presvedčeniu človeka – je porušením základných princípov judaizmu a všetkých zásad mravnosti. Vraždenie nevinných ľudí je morálnou potupou, ktorú treba odsúdiť tým najráznejším spôsobom. Zvrchovanosť zákona je základom ktorejkoľvek spravodlivej a fungujúcej spoločnosti. V judaizme pod zákon spadá dokonca aj kráľ. Tóra nám tiež prikazuje, aby sme miestne zákony dodržiavali bez ohľadu na to, kde sa dnes nachádzame – či v Spojených štátoch, Izraeli alebo inej krajine.

 

My Židia sme boli vždy presvedčení, že vynikáme vierou v silu myšlienok a dobrých skutkov pri premene sveta – nie predstavou, že moc oprávňuje. Zatiaľ čo ISIS stína svojim oponentom hlavy, v izraelských nemocniciach liečia zranených zo sýrskej občianskej vojny. Zatiaľ čo ajatolláh zoznamuje svet so svojim plánom stať sa nasledujúcou svetovou veľmocou, my svet varujeme pred hrozbou Iránu ozbrojeného jadrovými zbraňami. A zatiaľ čo tento týždeň verejnosť smútila za odstreleným zimbabwianským levom Cecilom, izraelskí lekári inému levovi zachraňovali život.

 

My Židia vynakladáme to najväčšie úsilie, aby sme plnili úlohu „svetla národom.“ Samozvané násilie v mene zákona toto úsilie podkopáva. Odcudzuje náš od našich priateľov a podporuje našich nepriateľov – poskytujúc im „plagátové dieťa,“ akého nebolo od čias Muhamada al-Duru. A v neposlednom rade pretŕha aj naše väzby so Svätou zemou – spojenie, ktoré závisí na dodržiavaní ľudomilných a milosrdných židovských zákonov.

 

 

Banda horlivcov

Opovržlivé reakcie sa ozývajú vo všetkých častiach izraelskej spoločnosti. Na rozdiel od podpory teroru, ktorej prejavy sú tak rozšírené v radoch Palestíncov, tu nikto od radosti do vzduchu nestrieľa. V Izraeli na týchto vrahov nečaká slávnostný ceremoniál. Žiadne námestie podľa týchto kriminálnikov pomenované nebude a ich rodiny neobdržia finančné dary. Je tu len odpor a znechutenie, všade kam sa človek pozrie.

 

Keď pred takmer 2000 rokmi obliehali Jeruzalem rímski legionári, židovskí fanatici podpálili mestské zásoby jedla aby vybudili židov k boju. Ich skutky prispeli k pádu Jeruzalemu. Aj títo moderní fanatici bezpochyby vyvolajú rozsiahle násilie. Náš svet je už beztak dosť ohrozený vyšinutými jedincami, ktorí si myslia, že si miesto v nebi zaistia vraždením nevinných civilistov. Porušovanie zákona a zastrašovanie neboli židovstvu nikdy vlastné. Smútime za obeťami a z hĺbky duše túžime, aby sa naplnilo Izaiášovo proroctvo: národ nepozdvihne proti národu meč a nik sa nebude učiť vojne.

 

(podľa aish.com preložil Benjamin Zikk)


by Rabín Shraga Simmons l Aug 6, 2015 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
2 Reponses to „Zákon do vlastných rúk je proti judaizmu“

Robert says:

Aug 10, 2015 1:54 AM

všimni si ako sa k sebe správajú homosexuáli, alebo k okoliu, majú akoby gén nehy, to nieje že sú zoženštelí, ale nežnejší a to sa javí akoby bolo zoženštelí, .. to je zdedené od kňazov z chrámu nehy z ostrova Lesbos. To je v tom géne ktorý sa tam vypestoval.

Robert says:

Aug 10, 2015 1:50 AM

Sed, homosexualita ani v starovekom izraelskom svete nebola, to bolo skor varovanie to čo sa píše v biblii, aby sa nerobilo to čo sa robí inde. Lezbická láska pre svet vznikla na ostrove Lesbos, a vypestovali ju tam kňazi, respektívne kňažky. To bolo v tých časoch úplne normálne, v tej antike. Homosexuálne sa stýkať, medzi sebou. A samozrejme mali aj mužov aby plodili deti - potomkov, a ten gén sa penesie na potomkov ... a máme tu homosexuálov. V tom čase žilo ďaleko menej ľudí a ako sa ľudstvo rozširovalo tak sa aj tá homosexualita s ním šírila. A tým, že sa židia tiež rozšírili po svete, najma po zbúraní chrámu, tak sa pomiešali tí ľudia medzi sebou, teda potomkovia so židmi, a ten gén u nich preráža, že sú homo. Ale tam majú pravý povod na ostrove Lesbos. To je ich "dedičstvo".
Nič na svete nevznikne iba tak, ani hnev, ani láska, nič ... nijaká vec, či už duchovná, materiálna, ale všetko má niekde povod.. .
Homosexuálov "vypestovali". ......... tam boli chrámy zasvatené roznym lásky - kultom, afrodita a pod.. bol tam aj chrám nehy, lásky .. dokážu byť lezbické ženy a homoši k sebe. .... tí homosexuálni židia majú aj svoj povod inde - u grékov .

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or