SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Veľmi nebezpečné známosti

Veľmi nebezpečné známosti

Naivita v našom veku je trestný čin, prízvukovala mi moja dobrá kamarátka. Priznávam, občas na to zabúdam.

 

Láska je hnacím motívom všetkých mojich činov, tak preto si občas zvyknem nadávať do kráv.

 

Milujem ako sviňa, trpím ako kôň

Tvárila som sa ako najkrajšia žena na svete. No nikto nevidel moje komplexy, zato moje veľké zuby videli všetci. Tvárila som sa ako najšťastnejšia žena na svete. No, všetci videli len môj úsmev, no nikto nevidel ako v noci plačem do vankúša. Hrala som to na chytrú. Ale absolútne nikto nevidel môj strach z toho, že raz niekto zistí, že nie som dostatočne inteligentná na to, aby ma niekto miloval.

 

Jeden muž, ktorého som nesmierne milovala predtým ako mi nesmierne zlomil srdce mi raz povedal: „Dopekla, Petra, ty sa vážne nemusíš usmievať na každého:“ Ja som mu na to odpovedala: „Vieš, tí ľudia, s ktorými sa stretávam za moje problémy a môj súkromný život nemôžu. Predsa každý z nás si zaslúži úctu a úsmev,“ povedala som mu. V každom prípade som morálny víťaz. Na svoje interné peklo totiž nepotrebujem publikum. To, že milujem ako sviňa a následne trpím ako kôň je absolútne a jedine iba moja vec.

 

Je ľahké tváriť sa nahnevane, no ja mám akési tiky v ústach a silné sklony k sebairónií, takže sa niekedy smejem už len na svojej hlúposti a nešikovnosti. A keď raz budem mať vrásky, čo budete čoskoro, tak to bude z troch vecí: Muži, cigarety a úsmev.

 

Dobré dievčatá už nechodia do neba

Pred časom som stretla muža, ktorému by som dala všetko. Milovala som ho a dala by mu všetko až od môjho tela poznačeného celulitídou až po dušu. Niekedy je tvoje nebo peklo, len skrátka nevieš prečo?! Každý muž ma v živote niečo naučil, nech náš vzťah dopadol akokoľvek. Svojich mužov som nikdy nemilovala preto, že by boli dokonalí, ale z iných nevysvetliteľných dôvodov. Asi nie som dobré dievča, ani dokonalá frajerka. Pečiem nepečené torty, varím tak maximálne cestoviny, žehlím všetko okrem pánskych košieľ a utieranie prachu z duše nenávidím.

 

Radšej robím všetky športy, cestujem a hovorím to, čo si myslím. Slovenská hádzaná mi ide výborne, moja verná a tichá kamarátka, ktorá nikdy nesklame je cigareta a mejkap riešim iba z dôvodu toho, aby som nespôsobovala kolegom infarktové stavy, lebo ráno v zrkadle sa zvyknem zľaknúť aj samej seba. Nie som dobré dievča, lebo robím psychológa všetkým, iba nie sebe. Na seba kašlem, aj z cigariet kašlem a občas aj na chlapov kašlem. Možno nežijem práve najzdravšie, ale žijem s vášňou.

 

Milujem, cítim a plačem so ženami, keď sa mi zdôverujú ako im ubližujú muži. Viem, o čom hovoria, lebo som to všetko zažila. Dobré dievčatá dnes už nechodia do neba, lebo sa musia naučiť brániť. Na svete je totiž stále dosť veľa vlkov, ktorí by tie chutné Karkulky úplne najviac zožrali. Ale šikovná Karkulka sa naučí vyliezť na strom.

 

 

Cudzí muž a cudzia žena

Milujem film Veľmi nebezpečné známosti. Dvaja nevlastní súrodenci hrajú nebezpečnú hru s inými osudmi. Flirtujú, intrigujú, sexujú a provokujú. V konečnom dôsledku sa drzá hra obráti proti ním, strácajú všetko a všetkých, ktorí ich kedysi milovali. Nemám rada, keď sa so mnou niekto hrá. Nech už vyzerám akokoľvek, vo svojej podstate som čistá, nevinná a zraniteľná. Klebiet, neprajnosti a zákernosti mám dosť vo svojej profesii, v súkromí chcem svätý pokoj a muža, ktorý by mohol vyzerať ako Robert Downey Jr.

 

Nechcem vo vzťahu nebezpečné hry, hoci sú vzrušujúce, lenže pália. Mám radšej čistý stôl, no aj ten sa môže časom pošpiniť. Najhoršie zistenie je, že človek o ktorom ste si mysleli, že je presne ako vy, že je vašou druhou polovičkou, sa pre vás zo dňa na deň stane cudzincom, či nepriateľom. A mamy nám v minulosti zvykli vravievať, aby sme s cudzincami nespávali. A byť v posteli s nepriateľom, nech je akokoľvek sexy je už iba čisto naša hlúposť.

 

Žiarivý úsmev cez slzy

Myslíte, že keď sa smejem, či usmievam, znamená to automaticky, že som šťastná? Mám dve ruky, dve nohy, oči a som zdravá, takže šťastná som. Ostatní ľudia o mojich ďalších problémov vedieť nemusia. Prečo by sa mali moji nepriatelia radovať z toho, že plačem? Takže, pozrite sa veľmi pozorne ako sa kto usmieva. Za týmto výrazom je totiž veľa ľudského trápenia. Minule sa ma moji mužskí známi pýtali, čo budem robiť o dvadsať rokov, keď ma muž bude podvádzať s dvadsiatkou a ja budem mať na krku dve deti. „No, budem mať aspoň dve deti,“ tvrdila som im.

 

Oni sa však nedali a húdli do mňa ako budem každý večer plakať do vankúša. „Nie, nebudem plakať. Budem cestovať po svete a písať knihy o láske určené ženám.“ Ďalej sa mi vysmievali, tak som sa naštvala. „Viete, čo chlapci a budem šťastná. O dvadsať rokov si nájdem milenku, lebo tá ma určite nesklame.“ Moji mužské známi na to odvetili: „Radi sa prídeme na teba a tvoju milenku pozrieť!“


by Petra Hublová l Apr 6, 2012 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or