SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Sú Palestínčania len užitoční idioti?

Sú Palestínčania len užitoční idioti?

Mnohí ľudia sa čudujú tragickému koncu tzv. arabskej jari, ktorej vznik pred niekoľkými rokmi, jej priebeh a vopred odsúdený koniec akoby neomylne potvrdzoval teórie amerického vedca, Samuela Huntingtona o tom, že romantický globalizmus nedokáže prekonať zakódované historické stereotypy rôznorodých civilizácií.

 

Na arabskej jari fascinuje reakcia domáceho obyvateľstva na rútiace sa autoritárske režimy. Keď sa momentálne podarilo zvrhnúť doterajší režim, „ľud“ teraz nevedel, ako ďalej so svojou budúcnosťou. Mali to vyriešiť slobodné voľba na západný spôsob, ale také voľby k údesu západných arabofilných hlásateľov nevyriešili nič. Ak v Egypte proti despotickému prezidentovi Mubarakovi vyšli len v Káhire do ulíc státisíce ľudí, proti jeho demokraticky zvolenej karikatúre v podobe prezidenta Muhammada Mursího už vošli do ulíc len v Káhire demonštrovať milióny a taký bol aj výsledok mŕtvych pri zrážkach s poriadkovými silami. Kto vie, možno títo zmasakrovaní ľudia zachránili jediný dochovaný relikt siedmich divov sveta – egyptské pyramídy. Víťaz demokratických volieb by ako stúpenec teroristickej organizácie Muslimské bratstvo asi časom nemal veľké problémy s ich likvidáciou ako s predislamskými a tým aj bezbožnými stavbami.  Arabská jar sa prehnala množstvom arabsko-islamských krajín, ale jedna arabská oblasť ostala ušetrená: Arabská Palestína.

 

Palestínski Arabi totiž nemôžu žiadať slobodné parlamentné voľby, jednoducho preto, že je už majú, aj keď akosi oneskorené. Nemôžu protestovať proti autokracii svojich skorumpovaných šéfov, pretože tí predsa bojujú proti sionizmu a ten je podávaný ako problém číslo jedna v Palestíne. Nemôžu protestovať proti diskriminácii, pretože Izrael by ich veľmi rád poslal s celým majetkom aj snimi obývaným územím do Jordánska či Egypta výmenou za tzv. osady. Lenže tam palestínski Arabi nechcú žiť.

 

Arabská jar sa palestínskym Arabom vďaka ich nenávisti voči Židom oblúkom vyhla. Nepriateľom nie sú skorumpované štruktúry v oboch arabsko-paletínskych entitách (pásmo Gazy a Judsko i Samaria, poprípade v arabsko-palestínskom štáte Jordánsko, kde sa tri štvrtiny obyvateľov hlási za Palestínčanov), nepriateľom je predsa Tel Aviv a nie rozkrádači neuveriteľne štedrej svetovej pomoci palestínskym Arabom. Palestínski Arabi sa vďaka nemravnej politickej a diplomatickej podpore svetových organizácií ako OSN, OBSE a, žiaľ, okrem iného aj EÚ, stali užitočnými idiotmi pre celý antisemitský (hanblivo a pre istotu sami seba nazývajú antisionistický) tábor. Palestínski Arabi symbolizujú presne takýto žiadaný tovar vo večne znesvárenom arabskom svete. Jedinú slobodu, ktorú svojim poddaným či občanom arabskí vládcovia tolerujú a podporujú, je nenávisť voči malému štátiku Izrael (v tzv. hraniciach z r. 1967 asi tretina plochy Slovenska). Palestínski Arabi sú obeťami tejto pan-arabskej politiky.

 

Mimochodom, samotný pojem „užitočný idiot“ sa neprisudzuje nikomu inému ako vodcovi svetového proletariátu, V. I. Leninovi. Za užitočných idiotov považoval „kapitalistov“, zajatých v samovražednej honbe za ziskami,výhodami a vytvárajúcich tým sociálny protitlak, ktorí potom môžu nadväzne využiť, resp. zneužiť revolucionári. Túto antikapitalistickú schému rád využíval aj istý Adolf Hitler, ktorý sa pasoval za vodcu nemeckých robotníkov. Aby však hnedé, čierne alebo červené revolúcie mohli zvíťaziť, milí pracujúci nesmeli byť veľmi spokojní: Museli mať nepriateľa. V prípade palestínskych Arabov je nepriateľ jasný. Len čo bude Izrael porazený, nastane blahobyt. Tak ako V. I. Lenin manipulujúci s pojmom užitočný idiot a považujúci robotníkov za užitočný materiál, tak aj etablované arabské režimy využívajú palestínskych Arabov ako idiotov, ktorými sa má zakryť morálna, bombová demografická alebo aj materiálna bieda arabského sveta.

 

Ak sa palestínski Arabi domnievajú, že vygumovaním štátu Izrael budú raz vládnuť v Palestíne, potom neostáva iný pojem ako demagógia. Tak ako údajní ruskí a potom sovietski robotníci uškodili nakoniec sami sebe, tak aj plánovite propagovaný antisemitizmus a antisionizmus sa nakoniec obráti proti samotným palestínskym Arabom. Ak by sa im náhodou (čo nie je veľmi pravdepodobné) podarilo „vytrhnúť z mapy histórie“ štát Izrael, začnú sa palestínski Arabi po prvom ošiali z vytúženého víťazstva vraždiť medzi sebou. Možno sa také bitúnky začnú spočiatku označovať ako „palestínska jar“? Na užitočných idiotov sme si ešte pred už dlho po zabalzamovaným (neslušne povedané „vypchatým“) Uljanovom/Leninom zvykli aj my. Koľko užitočných idiotov sa tu našlo po r. 1993. Slovenská koruna sa stane dolárom Strednej Európy! Slovenská ekonomika predbehne tú českú! Zo Slovenska bude do troch rokov Švajčiarsko!

 

 

Podobné analogické slogany sú akoby vrazené do hláv značnej časti arabského obyvateľstva vo všetkých de facto troch palestínskych štátoch. Už od chomejníjovskej šíitskej revolúcie po r. 1979 veľká časť arabského sveta – vrátane toho sunnitského – uverila tomu, že Irán ponesie prápor islamskej revolúcie do celého muslimského sveta a nakoniec aj za jeho hranice. Aj keď mnohí experti na prelome 70. a 80. rokov tvrdili, že vzhľadom na šíitské špecifiká je export takej revolúcie do sunnitských arabských krajín nemožná. Užitoční muslimovia –  teraz zabrzdení krachom arabskej jari, ale posmelení úspechom islamskej imigrácie do Európy – však dnes opäť vidia svoju šancu. Veď inak by stratili svoje sny a čo sa týka palestínskych Arabov, aj monumentálny zdroj finančných príjmov. Ako „obeť“ sa palestínski Arabi ako tovar na politickom trhu veľmi výhodne predávajú. Žiaľ, je len málo krajín (k tým najodvážnejším patrí Kanada), ktoré sú schopné zaujať proti palestínsko-arabskému šovinizmu (vynechávanie štátu Izrael v učebniciach na Západnom brehu, teda v časti Palestínskej autonómie) zásadne odmietavé stanovisko.

 

Osud palestínskych Arabov je – čo sa týka štátnosti na Západnom brehu a v pásme Gazy – viac ako nejasný. Palestínski Arabi majú už jeden legitímny štát (Jordánsko) a beznádejnou snahou každej z izraelských vlád je akési „salto mortale“: V pásme Gazy žijú egyptskí Arabi a Egypťania sa o tento teroristický štátik musia postarať. Je to ich územie. Na Západnom brehu žijú zasa jordánsko-palestínski Arabi a ideálne by bolo, ak by sa táto časť Palestíny pričlenila k Jordánsku. Iste, iba ak by také „salto mortale“ vyšlo. Potom by tu, v srdci Stredného východu, mohol zavládnuť mier. Taký scenár však arabské štáty nemôžu dovoliť. S výnimkou Egypta a Jordánska žiadny člen Ligy arabských štátov Izrael neuznáva ani podľa rezolúcie Valného zhromaždenia OSN č. 181 z roku 1947.

 

Pre arabský svet Izrael neexistuje a to je dôvod, prečo v Izraeli stroskotalo naivné a kedysi silné hnutie Územie za mier. Palestínskych Arabov môžeme celkom oprávnene nazývať užitočnými idiotmi, ale po skúsenosti s hnutím Územie za mier by sme idiotizmus mali spravodlivo rozdeliť na obe strany. Toto izraelské hnutie stratilo v štáte Izrael podporu kedysi optimistickej časti obyvateľstva a užitoční izraelskí Arabi nie sú takí hlúpi, aby súhlasili s vytvorením ďalšieho palestínsko-arabského štátu. Museli by poprieť všetko, čo doteraz hlásali a napriek oficiálnym deklaráciám stále hlásajú. Navyše by prišli o výraznú finančnú podporu, z ktorej palestínsko-arabská oligarchia žije.

 

(autor je politológ a bezpečnostný analytik)


by Ivo Samson l Nov 21, 2017 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
7 Reponses to „Sú Palestínčania len užitoční idioti?“

Robert says:

Dec 5, 2017 9:14 AM

ten obama ako tak to držal na uzde, ale tento trump povolil uzdy, aj na škodu veci

Robert says:

Dec 4, 2017 1:42 PM

.... alebo taká zaujatosť, nejaké debilné zaujaté noviny napísali, že Rusi majú 5,800 hlavíc /jadrových/, ale vážení zaujatí trpáci a užitoční idioti, Gorbačov v TV po výbuchu Černobylu priznal, že na prvý úder máme k dispozícií 23 000 hlavíc a to bolo ak tuším správne v roku 1986. Tak čo klamete, a zavádzate verejnosť. A tieto počty sa zvýšili, markantne, zefektívnili, zosilneli.

Robert says:

Dec 4, 2017 1:37 PM

to nieje bohviečo tento analytik na bezpečnosť, lebo tvrdiť v TA3 o nejakej "neschopnosti" súčasnej Ruskej armády je diletantstvo. ..... rakety ktoré majú 2000 hásobok Hirosimi, stačí ich pár a je vystaráno navždy. Ak by sa amerika cítila, tak by na Rusov aj koli Krymu udrela, ale sa boja, a nepriznajú to. A nielen koli 58 000 tisíc jadrových hlavíc ktoré majú Rusi. Ako to dopadlo v Gruzínsku? Kedy Rusi prišli? V Piatok? A kedy skončila vojna, v Utorok? Ste zaujatý politikou, a všetkým tým proamerickým, protiruským, a to vám mysel a správny úsudok zahmlieva. Veď vidíme Sýriu, ak by sa Rusi do toho nepoložili tak by tam ISIS behal doteraz, a vlastne by Asad skončil ako Kadáfi. /však o to vám aj ide/ .
Takže, práveže Sovietska /ideologická/ armáda bola prezbrojená priemerom, množstvom, tam by boli dezercie, lotyšov, ukrajincov atd... a nie Ruská armáda. Práveže Ruská armáda a dokazuje to, je Ďáleko schopná viacej dosiahnuť než tá bývalá Sovietska. Ak chcete prísť hlbšie k veci, musíte sa odosobniť. A to neviete. Aspoň zatiaľ. ... jasne lepšie sa vyjadruje ako píše, to čo by som vám vytmavil by ste iba ústa otváral ako sa veci majú

Robert says:

Dec 2, 2017 5:33 PM

relativitko, ludia si musia odpustiť, a nie stavať pamatníky, pamatníky nikomu. Ani svatoplukovi, židom, ježišovi, svatcom, SNP atd... v tom je najvačšia sila človeka, že vie odpustiť, lenže ludia to nevedia, a ty, gewitter, šéfredaktor atd... atd.. ste toho iba dokazom. Alebo p. Zuzana nevie odpustiť nejakej ukrajinke jej výrok a zase opačne. ... keď toto dokážete tak potom príde to tzv. kráľovstvo božie a skutočné zázraky, nie iba kecy, ale reálne veci z inej dimenzie.

Robert says:

Dec 2, 2017 3:57 PM

relativitko, ono to bolo medzi kresťanmi pred 1000 rokmi tak, že v tých časoch bol v európe zakázaný úrok. To znamená, ak si si požičal napr. 5. mincí, vrátil si 5 mincí. Zmenili to Templári ktorí sa vrátili z Palestíny, z Jeruzalema, že zaviedli úrok, no nenazvali to úrok, ale iná forma požičky. A tieto ich obchodné machinácie, nesmierne zbohatnutie, zadĺženosť panovníkov /francúzkeho kráľa/ ich stáli v podstate krv a rozpustenie ich rádu. Lebo tá vtedajšia cirkev to videla tak, že ak ty máš niekomu preplatiť požičku, tak ťa dotyčný okradol. A robil to len preto, aby sa obohatil. Lebo predsa človek človeka neokradne. Len zlodej chce na tom druhom zarobiť. Veď aj Boh vyhnal zlodeja Adama a Evu z raja, lebo ukradli mu plody z rajského stromu. Tak aj my vyženieme toho kto tu okráda, teda templárov. - takto to videla vtedyjšia cirkev. Len u ľudí je to tak relativitko, že ľudia neodpúšťú, ale Boh áno. Boh Adama nezabil, ale iba vyhnal. Aj táto vec podnietila aj to, čo nazývaš antisemitizmus. ... niekde sa to templári museli naučiť, obchodu a úroku. A zober si aká je doba čo sa týka dlhov atd... takto sa predsa človek k človeku nespráva, že chce na ňom zarobiť aj za cenu jeho zdratia.
A čo je dobré na úroku, okrem toho že je to zlodejina? No, vo všetkom aj v úroku je aj dobré, dobré je to, že ľudí motivuje.

Robert says:

Dec 1, 2017 6:25 PM

tak každá doba má svojich užitočných idiotov, rok 89. tých čo štrngali kľúčami, aby sa tu vytvorila oligarchia ktorá rozkradla majetok a peniaze /hlavne devízy/ ktoré komunisti za 40. zarobili .
Však jasne Lenin a boľševici ktorí orem iného zabili cársku rodinu, a ani sa im nečudujem, keď rodina Romanovcov predala Aljašku, a to len preto aby bojari, šľachta a cár mali na žranicu a hostiny a luxux pre Rusov tak typickú. Nezabili ich ako nejaký symbol niečoho ale za to, že okradli Rusko a chudobe dali hovno.
Však aj teraz u nás sa tie rozne ľudové reakčné formy vyhrážajú, že ak sa chytia moci, tak raz a navždy zúčtujú s "tzv.privatizérmi". ... .... no nezbúrajú najakému arabášovi aj keď je už po smrti v Izraeli dom za to, že spravil nejaký útok a niekoho zabil? nepomstia sa tak náhodou?

chavah Hirsch says:

Nov 22, 2017 9:19 PM

Ďakujem za aktiváciu a možnosť reflektovať na synagógu vo VRBOVOM, ktorá je na ulici po mojich predkoch. Chcem oznámiť, že v piatok dostane meno : " Samso nova synagóga " po mojom mužovi.
Bude to pripojené ZELDE, ktorej odovzdám prosbu do OHELU hrob reb, Schneerson blahej pamäte.
Teším sa na vypočutie a nech v nej zaznejú slová TÓRY. Schalom, schalom pokoj Vám, chavah Hirsch

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or