SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Sociálna povinnosť? Nie! Zvrátenosť áno

Sociálna povinnosť? Nie! Zvrátenosť áno

Orenu Almogovi bylo v roce 2003 deset let. Jednoho říjnového dne se širší rodina vydala restaurace s výhledem na moře. A tehdy se to stalo.

 

Do restaurace vstoupil ďábel s tváří anděla. Osmadvacetiletá Hanadi Jaradatová. Vzápětí se odpálila. Výsledek: 21 mrtvých, pět desítek zraněných. Někteří s doživotními následky. Jako Oren. Při vražedné akci arabské teroristky přišel o zrak.

 

 

Tento krutý úděl by jistě snášel lépe, kdyby během onoho pekla na zemi neztratil otce, bratra, dědečka s babičkou a bratrance. Jenom proto, že se palestinským teroristům zachtělo vraždit nevinné. Dodejme nejen Židy, ale i Araby. Místem, kde k tomu došlo byla restaurace Maxim v severoizraelské Haifě. Společný židovsko-arabský podnik.

 

Oren se příští měsíc chystá do OSN. Na pozvání izraelského ambasadora Dannyho Danona. Chce se coby oběť arabského teroru připojit k úsilí, aby Palestinská autonomie přestala vyplácet těm, kdo jako teroristé skončili v izraelském vězení, tučnou výplatu. Jeden organizátor akce a jeden spolupracovník Jaradatové byli v Izraeli odsouzení na desítky let ztráty svobody. Přesto jim arabská samospráva na Západním břehu vyplácí měsíčně tři tisíce US dolarů, uvedl 30/6 izraelský server Ynetnews.

 

Palestinské vedení hovoří ke světu o míru, ale vyplácí teroristy a jejich rodiny. To je explicitní vyjádření podpory vrahům nevinných,“ soudí Oren. Má pravdu. Bez ohledu na to, co říkají lídři autonomie. Že vyplácet peníze teroristům a jejich rodinám je sociální povinnost. Nikoli: je to zvrácenost. Kdo si takto zvráceně a nemorálně počíná, s tím bude sotva možné dohodnout mírové soužití.

 

 

 

O útoku vrahyne s anjelskou tvárou v Haife v roku 2003 sme písali TU!


Lubomír Stejskal l Júl 5, 2017 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
9 reakcií pre „Sociálna povinnosť? Nie! Zvrátenosť áno“

Ervin Rybár napísal(a):

Aug 1, 2017 14:15

Kniha je žiaľ vypredaná. Vyšla vo vydavateľstve ALIJA v roku 2008. ISBN 978–80–970083–0–7

Zadajte do vyhľadávača: Pesach Pascha a Posledná večera pdf

Dá sa stiahnuť.

relativita napísal(a):

Júl 22, 2017 15:15

Pan Rybar, prosim nakladatelstvo, rok vydania a ked je mozne aj ISBN Vami odporucanej knihy. Dakujem

Ervin Rybár napísal(a):

Júl 17, 2017 12:04

Každému (židovi i nežidovi) odporúčam prečítať si vynikajúcu knihu od Andreja Mátela:

Pesach, Pascha a Posledná večera.

gewitter napísal(a):

Júl 13, 2017 06:21

Väčšina ľudí verí, že Ježiš má veľmi málo spoločného s niečím židovským - nič nemôže byť ďalej od pravdy. Sám Ježiš povedal: "Keby ste verili Mojžišovi, uverili by ste mi, lebo o mne písal." (Ján 5,42) Takže máme veriť, že Mojžiš napísal o Ježišovi? Áno! Ale ako? Prostredníctvom toho, čo nazývame "typy a tiene". Izraelské sviatky všetky ukazujú v niektorých aspektoch na Ježiša, Mesiáša Izraela. Kniha "Ježiš v siedmich sviatkoch Izraela," je veľmi jednoducho napísaným primerom k "Sedem sviatkov" v židovskej Biblii a ako ukazujú na Ježiša. Je napísaná mesiášskym židovským autorom Douglasom Carmelom, veľmi ľahko čitateľným spôsobom a nie je potrebné žiadne teologické vzdelanie na jeho pochopenie.

Robert napísal(a):

Júl 9, 2017 19:36

gewitter, teraz vážne, to tu chceš dávať reakcie? Veď vieš, že to nikoho nezaujíma a nikdy nezaujímalo. Nič v zlom, aby si to správne pochopil.

Robert napísal(a):

Júl 8, 2017 20:19

gewitter, vraj máš na festivale Pohoda takýto stánok: https://www.youtube.com/watch?v=mcDyCC4-3OU s nadpisom Vítajte v pekle neveriaci !

gewitter napísal(a):

Júl 7, 2017 07:22

Podľa relatívneho asi hej, keby bol Izrael pod plným Hospodinovým požehnaním a ochranou, také strašné veci by sa tam nestávali a tá moslimácka verbež by nemala žiadnu šancu.

Robert napísal(a):

Júl 6, 2017 18:37

gewitter však aj tí psychopati z Isis zabíjajú alebo zabíjali kresťanov brutálne. To je tiež požehnanie?

gewitter napísal(a):

Júl 6, 2017 12:45

Chudák chalan je mi to ľúto, rany na duši sú asi rovnako hrozné, ako strata zraku. To je asi to "požehnanie," o ktorom tu tára pán relatívny.

Stranka 1 z 1
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo