SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Selfie hviezda je tak trocha antisemitka

Selfie hviezda je tak trocha antisemitka

Fotografia mladej moslimky vtipným spôsobom zosmiešnila demonštráciu proti islamu. Využila protestujúcich ako pozadie na selfie. Jej príbeh však už také zábavné pozadie nemá.

 

Záber jedného z prítomných novinárov, ktorý zachytil mladú dievčinu v moslimskej šatke pri fotení selfie, obletel vďaka sociálnym sieťam celý svet a dostal sa nielen do správ BBC, ale aj mnohých iných médií. Ľudí uchvátilo gesto Zakie Belkhiri, ktorá ním úplne otočila napätú situáciu, kedy sa v Belgicku na výstave o moslimskom životnom štýle objavila skupina proti-islamských demonštrantov. Na niektorých fotografiách dokonca vidno, že toto jej smelé počínanie vyvolalo úsmev aj u samotných protestujúcich.

 

„Nebola to demonštrácia namierená proti islamu, ale názorná ukážka, že sme rôzni a máme odlišné názory a pohľad na veci okolo seba,“ uviedla v písomnom vyhlásení pre médiá. Dvadsaťdvaročná moslimka ďalej napísala: „Chcela som ukázať, že veci sa môžu zmeniť. Ľudia dokážu žiť spolu. Nie vedľa seba, ale spolu“. Aj napriek nesporne pozitívnemu ohlasu na fotografiu a rozhovor pre médiá sa na sociálnych sieťach objavilo viacero znepokojujúcich antisemitských vyhlásení, ktoré napísala pred niekoľkými rokmi.

 

V novembri 2012 napísala na Twitter nasledujúce slová: „Hitler nevyhubil všetkých Židov, ale niekoľkých nechal nažive. To preto, aby sme vedeli, že ich zabíjal.“ O necelé dva roky neskôr sa na jej facebookovom konte objavil status, v ktorom hanlivo opisovala Židov a text zakončila slovami: „Ja ich tak strašne nenávidím.“

 

Po zverejnení týchto a ďalších statusov z minulosti, Zakia Belkhri vymazala a znefunkčnila všetky svoje kontá na sociálnych sieťach. Negatívne reakcie sa začali množiť a na jej slávnej fotografii sa v pozadí namiesto protestujúcich začali objavovať zábery ľudí väznených v koncentračných táboroch a obete rôznych teroristických útokov. Minulú sobotu sa Zakia opäť objavila na sieti Twitter a snažila sa vysvetliť a zdôvodniť svoje antisemitské výroky.

 

 

„Moje minulé slová sa týkali sionistov, ktorí namiesto lásky šíria len zlobu a nenávisť. Ostatným Židom želám pokoj a mier,“ uviedla v statuse a pridala aj video, v ktorom dvaja priatelia oblečení ako ortodoxný Žid a moslim prechádzajú ulicami New Yorku, aby sledovali reakcie okoloidúcich. Ani tento jej pokus o vysvetlenie sa nestretol s pochopením, skôr naopak, len vystupňoval pobúrené reakcie na sociálnych sieťach.

 

Neskôr ešte zverejnila dlhšie vyhlásenie, v ktorom sa ospravedlnila „každému zo židovskej komunity, komu ublížila svojimi predchádzajúcimi vyhláseniami“. Argumentovala izraelsko-palestínskym konfliktom, hnevom, ktorý v nej vzbudili zábery z Gazy a sionistami. Na záver spomenula, že postupom času sa jej názor na Židov zmenil: „Nepatrím medzi antisemitov, aj keď niekomu, kto ma videl zmazať tie nešťastné slová, to môže tak pripadať. Bola som mladšia a nevedela som, čo hovorím.“

 

(podľa bbc.com)Peter Godovic l Máj 24, 2016 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
97 reakcií pre „Selfie hviezda je tak trocha antisemitka“

Robert napísal(a):

Máj 30, 2016 20:43

.... lebo život poskytuje aj krajšie veci, ako sa iba hádať

Robert napísal(a):

Máj 30, 2016 20:30

relativitko, myslím, že stačí, aj tak sme tu za dvoch bláznov :)) sa čudujem, že ešte niesom bloknutý :)

Robert napísal(a):

Máj 30, 2016 20:19

relativita, jaj, ako ma spaluješ svojím svetlom a múdrosťou. :) skoro som sa zase posral :) akože sa volajú tie lieky? :)

Robert napísal(a):

Máj 30, 2016 20:10

relativita, no super, tak mňa aj gewittera a iných nechaj žiť, a keď bude chcieť šéfredaktor niečo zmazať alebo zablokovať tak to nechaj na ňom.

Robert napísal(a):

Máj 30, 2016 19:50

relativita, najprv sa nauč ty odpovedať na otázky, keď ich chceš niekomu dávať, a nie na odpovede reagovať tak, že sú to tarafatky. Toto keď sa naučíš, tak už nikdy nebudeš u nikoho starým vypelychaným xujom. :)

relativita napísal(a):

Máj 30, 2016 19:31

Robert, 'žiť a nechať (iných) žiť', to je moja deviza! Ja nikoho na nic nenutim, sa do nikoho nestaram, nesnazim sa presviedcat, nemam toho zapotreby. Kazdy si moze verit, na co sa mu zachce, ci o com je presvedceny. Nepropagujem nejaku 'lasku', ale toleranciu a respekt. A uz vobec neinterpretujem nejaku vyssiu moc. Ovsem, a to znova zdoraznujem, branim sa, ked som napadnuty! A co sa tyka nejakej 'pomsty', nuz prenechajme to vyssej moci... Teda, ako vidiet, su vase uzavery cisto vyplodom vasej (bujnej) fantazie a vykladu z vasho osobneho hladiska, teda teoreticke. S objektivitou, ale, to nema nic splocne. A od pravdy je to tiez na 'kilometre' vzdialene... Nuz, dobra rada, nechajte si to pre seba. Ja vas tu tiez ne po(a od)sudzujem.

Robert napísal(a):

Máj 30, 2016 19:00

relativita, a ty akú lásku propaguješ? náboženský fanatizmus a pomstu. Sa ti to može vypomstiť.

Robert napísal(a):

Máj 30, 2016 18:56

hehe, a čo si ty Izrael? ty si multi-kulti? .. alebo si farizej a jeremiáš a spol?

relativita napísal(a):

Máj 30, 2016 18:35

Robert, no dakujem pekne za taku 'lasku', aku propagujete vy! Este raz, nedam si od vas 'zacpat hubu' a to vam zdoraznujem, ze sa budem branit akymkolvek utokom a napadanim Zidov a Izraela, kapito? A este raz, ja nikoho nenutim verit na nejakeho 'mesiasa' a pod. Ale, nedovolim napadat moje presvedcenie, kapito?

Robert napísal(a):

Máj 30, 2016 18:31

relativitko, a čo je svetlom tvojho života? :)

Stranka 1 z 10 1 2 3 4 5 » ... last »
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo