SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Rozmýšľa rovnako ale nepovie to nahlas

Rozmýšľa rovnako ale nepovie to nahlas

Bydlíte ve vlastním bytě v panelovém domě a někdo z vedlejšího vchodu řekne: „Nemáte tu co dělat.“ Jiný odtamtud na vaši adresu pronese: „Nemáte tu co dělat, je třeba vás zničit.“ Jaký je mezi těmito výroky rozdíl?

 

Jak se to vezme: podstatný, třebaže v principu žádný. Přesně takový je i rozdíl mezi dosavadním a od víkendu novým íránským prezidentem. Mezi Ahmadínežádem a Rúháním. Možná se ten druhý jmenovaný pokusí o něco lepší vztahy se Západem. Pokud jde ale o Izrael, nemění se na politice Teheránu vůbec nic.

 

Server IHNED.cz přinesl 2/8 informaci o názoru nově zvoleného íránského prezidenta, který ma za to, že „Izrael je ranou na těle islámského světa“. Pak se objevil mediální šum. Podle některých agentur měl Rúhání ještě dodat: „A tato rána musí zmizet.“ Toto ale prý prezident neřekl. Je to důležité? Mění to něco na jeho postoji vůči židovské republice vyjádřeném v první větě?

 

V komentářích čteme, že Rúhání je vnímán jako umírněný politik. Jistě. V porovnání s Ahmadínežádem, jehož neuvěřitelně drzé, nanejvýš skandální a absolutně nepřijatelné výroky na adresu židovského státu („Izrael je nutné smést z povrchu země.“) jsou s to vytvořit dojem, že kdokoli jiný nemůže být horší. Je ale Rúhání lepší? V čem? Ahmadínežád říkal A („Izrael je nádor“) i B („a ten musí být zničen“ ). Rúhání říká „jenom“ A. B si pouze myslí.

 

Výstižně to pojmenoval izraelský premiér Netanjahu: „Mají nového prezidenta, ale cíl toho režimu se nezměnil - chtějí vyrobit jadernou zbraň a ohrožovat Izrael, Blízký východ, mír a bezpečnost celého světa." Pochopí to svět dřív než bude pozdě?


Lubomír Stejskal l Aug 5, 2013 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
48 reakcií pre „Rozmýšľa rovnako ale nepovie to nahlas“

gewitter napísal(a):

Aug 10, 2013 14:35

Dvojica mladých britských turistiek minulý mesiac odcestovala do Zanzibaru, aby vypomohla v miestnych školách. Do tých sa však dievčiny už zrejme nikdy nevrátia. Stali sa totiž obeťami neznámych útočníkov, ktorí ich poliali kyselinou a spôsobili im tak ťažké zranenia. Obe dievčatá utrpeli popáleniny na tvári, hrudi a rukách. Polícia z útoku podozrieva islamských radikálov, priatelia obetí sa domnievajú, že na ne zaútočili preto, lebo sú Židovky.

Igor Dietrich napísal(a):

Aug 7, 2013 20:52

Wieso sind ab sofort dieTaliban keine Terroristen mehr?!
Žiadna zmena v Talibane, ale zmena Afganistanskej politiky USA.
Übrigens heißen die Taliban jetzt nicht mehr Terror-Organisation, sondern „islamistische Rebellenbewegung“.

Das US-Verteidigungsministerium soll in Afghanistan Militär-Aufträge an Unterstützer der Terrororganisation Al-Kaida, des Haqqani-Netzwerks und der Taliban vergeben haben.

Robert napísal(a):

Aug 7, 2013 19:20

steel, takže ak si bol minimalne 5. rokov , si nepoziadal o obcianstvo? .... a mal by si vediet dobre po francuzky :) soldat légionnaire :)

Robert napísal(a):

Aug 7, 2013 19:13

gewitter, staneš sa členom tímu ? :) základy kresťanstva vychádzaju z Izraela

Ervin Rybár napísal(a):

Aug 7, 2013 16:11

Je jasné, že Židom podľa halachy je iba ten, kto má židovskú matku. A ja ju nemám, preto nie som Žid. Zdá sa, že máš silne vyvinutý zmysel pre spravodlivosť a si citlivý na to, keď sa pácha zlo. Ale zlo robia ľudia, nie Boh. Sám sa čudujem, ako sa na to všetko zlo môže ešte dívať. Zlo a nespravodlivosť tohto sveta nadobudlo také rozmery, že podľa mojej mienky, čoskoro nastane "dekompenzácia." A tá dekompenzácia, ktorú spôsobí zase len človek a nie Boh, bude mať apokalyptické rozmery.

steelsteel napísal(a):

Aug 7, 2013 15:54

Blbosť, ervín, o tom, kto je žid rozhoduje židovská matka.
Nenávisť?
Nie o tom to naozaj nie je.
Mal som asi 10 rokov ked som čítal iskru života od remarqua.
nevieš si predsstaviť, ako som zúril, že niekto može niekomu takto ublizovať

Ervin Rybár napísal(a):

Aug 7, 2013 15:43

Nie som Žid. Ale o tom kto je Žid rozhodujú práve takí, ktorí ich nenávidia. Napríklad Ty. Kde sú prvotné príčiny Tvojej nenávisti? Vieš to vysvetliť?

steelsteel napísal(a):

Aug 7, 2013 15:00

že by?
Icik, ver mi, že nedokážem nenavidiet tak, ako Ty.

Ervin Rybár napísal(a):

Aug 7, 2013 13:34

To by bola irónia, nebodaj si sa stal pacifistom?

steelsteel napísal(a):

Aug 7, 2013 09:36

Bol som v legii, ked kulminoval balkán. Samozrejme, ja som si ciele nevyberal a práve v tom bol problém, že francúzska vláda participovala na americkom fasizme, živenom židmi a AIPACom.

Stranka 1 z 5 1 2 3 4 5 » ... last »
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo