SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Riešením rozdielov je láska,nie nenávisť

Riešením rozdielov je láska,nie nenávisť

Dafnu Meir, 38 ročnú Izraelčanku dobodal na smrť na prahu dverí svojho domu v izraelskej osade Otniel v Judei 17. januára iba 15 ročný Palestínčan

 

Tragédia a nezmyselná vražda otriasla nielen Izraelom. Ďalšia obeť izraelsko-palestínskeho konfliktu. A zase zbytočne!

Ale toto nie je o konflikte. Dafna venovala život rodine – bola matkou svojich štyroch biologických detí a dvoch adoptívnych.

 

Pracovala tiež ako zdravotná sestra a zameriavala sa na ženskú plodnosť. Svoje rady ponúkala aj online a na svojom blogu. Napriek tomu, že bola ortodoxnou Židovkou propagovala a učila prirodzené metódy plánovaného rodičovstva. Dafna bola ortodoxná feministka, o ktorej hovorili ako o „sladkej ako med“.

 

Nech ostane navždy taká v srdciach tých, ktorí ju milovali a poznali. Viacerých by asi napadlo, že rodina Dafny nesie okrem smútku a bolesti v sebe nenávisť a chuť po pomste. Avšak manžel Dafny Nathan Meir, ktorý získava jednoznačne mnou vymyslený titul Hrdina Dievčaťa s perom, adresoval Izraelčanom aj Palestínčanom, keď povedal „hľadajme to, čo nás spája.“ Neučme nenávidieť.

 

Nathan pri stretnutí s prezidentom Reuvenom Rivlinom povedal: „Chcem odkázať a povedať všetkým tým, ktorí prišli vyjadriť ich sústrasť, aby prestali tasiť meče, ale hľadali to, čo nás spája. Všetci dobre poznáme tú nenávisť, tej už stačilo. Skutočným riešením je láska.“ Nech sú jeho slová vypočuté nami všetkými.

 

Link na blog autorky nájdete TU!


by Denisa Nešťáková l Jan 25, 2016 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or