SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Proti - izraelské zatemnenie mysle

Proti - izraelské zatemnenie mysle

Nicky Larkin je írsky filmár a donedávna aj aktivista podporujúci Palestínčanov. Nosil šatku zvanú arafatku a Izrael považoval za agresora.

 

A nielen to. Považoval ho za kolos, ktorý ničí strpčuje život celému okoliu. To všetko celých deväť rokov... Minulý rok sa Larkinovi podarilo získať grant na pobyt v Izraeli, kde mal natočiť film o Palestínčanoch. „Moji nadriadení očakávali, že sa vrátim s materiálom, ktorý bude namierený proti Izraelu,“ povedal.

 

Už pri zbieraní informácií a hľadaní námetu si uvedomil, že veci sú diametrálne odlišné, než si myslel. Dospel k názoru, že Izrael nenávidel len kvôli negatívnym informáciám v médiách a článkom aktivistov podporujúcich Palestínu. „Každý umelec, ktorý za niečo stojí, by mal vedieť zmeniť názor, keď je konfrontovaný s realitou,“ uviedol Larkin a dodal: „Rád by som pozval všetkých umelcov, ktorí tak vášnivo bojkotujú Izrael, aby sem prišli a strávili tu niekoľko dní.“

 

Pozrite si rozhovor s írskym filmárom, ktorý celých deväť rokov „nenávidel“ Izrael, kým sa nerozhodol pátrať po skutočnej pravde. Interview je v anglickom jazyku:

 


by Rabín Shraga Simmons l Aug 1, 2012 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or