SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Porážka fanatikov sa začína faktami

  Porážka fanatikov sa začína faktami

Izraelsko-palestínsky konflikt: jednoduché odpovede na falošné tvrdenia. Arabskej propagandistickej mašinérii trvalo desaťročia presvedčiť veľa ľudí, vrátane svetových lídrov – aby uverili poverám o tom, ako Židia okupujú arabskú zem, ktorú “ukradli Palestínčanom”.

 

Blízkovýchodný konflikt je možno ťažko vyriešiteľný, ale dá sa pomerne jednoducho vysvetliť:

  1. Židovský národ má v krajine Izrael národnú históriu neprerušene trvajúcu 4000 rokov
  2. Nikdy v histórii tam neexistoval arabský palestínsky štát
  3. Palestínske hnutie vzniklo, aby zničilo Izrael

Pozrime sa na niektoré fakty:

Hnutie za Oslobodenie Palestíny (PLO) bolo založené s jednoznačným cieľom zničiť Izrael. Ústava PLO – prijatá v roku 1964, dávno predtým ako Izrael kontroloval niektoré zo sporných teritórií – volá po “nasledovaní cesty džihádu, dokiaľ nie je dosiahnuté úplne víťazstvo “, tým je vymazanie Izraela z mapy.

 

Fatah znamená Mohamedovo podpísanie neúprimnej mierovej dohody.

 

Hnutie za Oslobodenie Palestíny je presiaknuté týmto pohľadom:

Palestínsky Islamský Ďzihád, “Božia strana” prislúchajúca k Hizballáhu a Hamas (skratka pre Islamské hnutie odporu) spoločne zdieľajú cieľ zničiť Izrael. “Fatah” - politická strana Mahmúda Abbasa nesie meno kapitoly koránu číslo 48, kde Mohammed opisuje podpísanie “mierovej dohody” ako spôsob na získaniu výhody k spusteniu útoku.

 

V jadre palestínskej ideológie je tento fázový plán na zničenie Izraela. Palestínsky činiteľ Faisal Husseini opisuje mierové dohody s Izraelom ako trójskeho koňa:

 

“Ak by sme súhlasili s vyhlásením nášho štátu na území, ktoré predstavuje len 22 percent Palestíny, to znamená Západný Breh a Gaza, naším konečným cieľom ostáva oslobodenie celej historickej Palestíny, od rieky [Jordán] po [Stredozemné] more, aj keby to malo znamenať, že by konflikt mal trvať ďalších tisíc rokov alebo mnoho ďalších generácií.”

 

Je lacné hovoriť o mieri a nebezpečne podnecovať tých, ktorým chýba skutočný záväzok k mieru. Jedinečné Arabsko-Izraelské zmierenie bude potrebovať jedinečných mierových partnerov – nie zbabelých pokušiteľov plánujúcich zlikvidovať Izrael v etapách.

 

 

Vojna proti Izraelu je snovaná antisemitami na Západe

Bojkot, rušenie investícii a sankcie (BDS), je meno globálnej kampane, ktorá má za cieľ vytvoriť ekonomický a politický tlak, dáva antisemitom nálepku “humanitárnej kampane”, pod ktorou šíria jed voči Izraelu.

 

Vo svojej snahe izolovať s stigmatizovať Izrael, ktorý je jedinou demokratickou krajinou na Blízkom východe, vytvára falošnú analógiu medzi Izraelom a juhoafrickým apartheidom. Pritom, Izrael bol prvou krajinou na Blízkom východe, ktorá udelila arabským ženám právo voliť. Jedna tretina zamestnancov v jeruzalemskej nemocnici Haddasah sú Arabi. Izraelský Arab Salim Jourban je členom izraelského Najvyššieho súdu a izraelský Arab Majalli Wahabi mal fuknciu v prezidentskom kabinete Izraela.

 

Iróniou je, že bojkotovanie Izraela poškodzuje práve Palestínčanov.

 

Je veľkou iróniou, že BDS poškodzuje Palestínčanov. Fabrika SodaStream na Západnom brehu zamestnávala 900 Palestínčanov, ktorý pracovali spolu s Izraelčanmi, vytvárali tak mosty k mieru a zarábali viac než by platil ktorýkoľvek palestínsky zamestnávateľ. Napriek tomu BDS prinútilo fabriku uzavrieť, čím 900 palestínskych rodín prišlo o primárny zdroj príjmu.

 

Pre aktivistov BDS je očividne prijateľnou cenou poškodiť Palestínčanom, len aby poškodili Izraelu.

 

Táto pochybná kampaň zahŕňa tlak na umelcov a hudobníkov, aby rušili svoje vystúpenia v Izraeli. Napríklad, keď Paul McCartney oznámil vystúpenie v Izraeli, islamský vodca Omar Bakri Muhammad pohrozil: “Paul McCartney je nepriateľom každého moslima.. ak si váži vlastný život, pán McCartney nesmie do Izraela prísť. Jednotky obety (samovražední útočníci) budú na neho čakať.”

 

Namiesto toho aby posilňovali mier, BDS propaguje prácu antisemitov.

 

 

Riešenie: sloboda prejavu

Jednou z najväčších výziev slobodného sveta dnes je ochrana slobody prejavu. Táto sloboda značne vymizla v moslimských diktatúrach, ktoré svoj ľud kontrolujú elimináciou slobodného prejavu. Kruté zákroky voči opozičným hlasom sú ospravedlnené ako zákroky voči “zradcom, kolaborantom, zlodejom” a pod.

 

Akoby to nebolo už aj tak dosť zlé, Západný svet pod nálepkou politickej korektnosti, mlčí. Pravidlá politickej korektnosti úplne sťažujú zastavenie radikálneho islamu, ktorého cieľom je násilné dobývanie.

 

Podpora otvoreného dialógu je najlepšou cestou k tomu, aby zvíťazila múdrosť a pravda.

 

Odpoveďou slobodného sveta na potlačovanie slobody prejavu by malo byť ešte viac prejavu – jasná reč plná faktov, ktorá umožní jednotlivcom porozumieť realite. Podpora otvoreného dialógu je najlepšou cestou k tomu, aby zvíťazila múdrosť a pravda.

 

Ako sme videli s ISIS a ďalšími, extrémisti si nevyberajú. Ak dostanú možnosť implementovať svoju radikálnu agendu, zabijú alebo ublížia každému, kto nezdieľa ich názor. Nemožno to brať na ľahkú váhu a čím skôr sa svet preberie, tým má lepšiu šancu sa voči tomu postaviť.

 

Izrael je “kanárikom v uhoľnej bani”, ktorý upozorňuje svet na to, čo sa stane keď zvíťazí radikalizmus. Ak svet dovolí existovať vymyslenému palestínskemu príbehu, povzbudí to džihádistov, čím sa zvýši nebezpečenstvo nielen pre Izrael, ale aj pre Západ.

 

Aby táto faloš bola porazená, potrebujeme porozumieť taktike nepriateľa a vyzvať tých, ktorí poškodzujú Izrael. Môžete pomôcť nasledovnými spôsobmi:

  1. Vzdelávajte sa faktami z dôveryhodných zdrojov
  2. Zdieľajte svoje poznatky s ostanými, Židmi, kresťanmi, moslimami aj ateistami
  3. Nedovoľte aby vás umlčali, ak hovoríte pravdu

Je čas aby sa každý mierumilovný človek lepšie pozrel na fakty a uvedomil si že aj on nesie kožu na trh. Spoločne môžeme dosiahnuť, aby zvíťazila spravodlivosť.

 

(S láskavým dovolením portálu aish.com preložil Ondrej Pastirik)


by Dr. Shmuel Katz l Feb 15, 2016 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
10 Reponses to „ Porážka fanatikov sa začína faktami“

Robert says:

Feb 20, 2016 11:28 PM

najjednoduchšie nepísané, asi takto: prišiel Žid k nejakému "národu" /ak sa to dalo nazvať národom/ a spravil dieťa, a za tým dieťaťom prišiel iný Žid s mincou, lebo to dieťa už malo iný genotyp a tú mincu - peniaze potrebovalo. Proste ju "hľadalo". A boli hneď traja. Jedna a jedna sú tri. Jeden čo dieťa spravil, dieťa to jedno, a ten tretí čo prišiel za ním. Jeden otec, jedno dieťa, jeden čo mincu doniesol. Teda tri. Jedna a jedna sú tri, keď to spočítaš. ... a týmto sposobom sa to všetko rozmnožilo, a vytvorila sa ekonomika atd.... s tým všetkým čo to obnáša. ..................... A teraz paraela na súčasnosť: v roku 1989 vystúpil V.H. na tribúnu a čo vravel? Toto a toto potrebujete Česi a Slováci. No, a vy ste ako to dieťa, a vy ste si tú "mincu" zobrali. presne ako to dieťa v staroveku, keď ju "hľadalo". :)

Robert says:

Feb 20, 2016 10:59 PM

takže páni gardisti na prop.sk:)) ak by ste chceli poraziť židov, museli by ste zbaviť svet: peňazí, tým pádom zbavíte svet násilia, a museli by ste zbaviť svet sexu. To je prepojené, na tomto stoja civilizácie, okrem prvých ľudí v tej "prvotnopopolnej" spoločnosti. primitívne kmene niesú prví ľudia, tí na počiatku nepoznali násilie, peniaze, a sexualitu akú ju poznáme dnes. .... a vyliezol by si na takú ženu? bez "výraznejšej" sexuality? určite nie! prvé ženy "tie čisté" také neboli. Nikdy neflirtovali, a ani to nepoznali, lebo to nemali v genotype. A neboli ani krásne. /ideál krásy bol vytvorený zase v Indii a rozšíril sa do genotypu iných národov/ ... takže sa s tým židom zmierte, máte ho aj vy v sebe. A naučte sa s peniazmi, s násilím, a sexualitou rozumne žiť. To sa ešte dá, aspoň u niektorých.

Robert says:

Feb 20, 2016 10:07 PM

Proste vzťahy cez peniaze, nezaplatíš vyhodia ťa z bytu - napr. nenaješ sa, neumyješ, skúste žiť bez peňazí. ... tí prví ľudia peniaze nepoznali, a ani by nevedeli s nimi zaobchádzať, až primiešaním iného genotypu sa spustili vzťahy cez peniaze. .... a jediný na svete kto to pochopil bol jedine Žid - Karol Marx. Tá jeho myšlienka neuskutočnila, lebo to nieje možné, lebo žiť bez peňazí je ilúzia.

Robert says:

Feb 20, 2016 5:52 PM

Slováčik polož si otázku. Tí starovekí Féničania, bolo obchodníci, a obchodník ide po zisku ako ty Slováčik, obchodník ohovára susedného obchodníka, aby zákazník nekupoval u neho ale u mňa. A toto, tento svár - ohováranie, ziskuchtivosť a pod.. keď sa to opakuje 1000. rokov - napr. tak sa to stane súčasťou genotypu. A práve Židia tým, že sa so susedmi Féničanmi premiešali tak to rozniesli po svete. Hádať sa, ohovárať sa a pod.. to je súčasť vzťahov cez peniaze. -- féničanov nemáme, ale židov áno, kde sú féničania? ... aj vo vašich génoch. .... Prvým panovníkom tu vraj bol Samo, bol to kupec :) obchodník, aké mal gény vraj Franské, a odkiaľ ako do obchodníka tie gény prišli?.. koľko detí narobil? plno! ... dnes sú štúdie o tom že mal židovských predkov. .... Slováčik, každý má aspoň deci, pol-deci, kvapku krvi toho Žida v sebe.

Robert says:

Feb 20, 2016 5:20 PM

... a čo je zaujímavé, bol to práve Karol Marx, ktorý tvrdil, že najvyššie štátium vývoja je komunizmus. Teda spoločnosť beztriedna, bez peňazí, bez vzťahu peňazí na spoločnosť. spoločnosť podobná ako prvotnopospolná, tam kde peniaze neboli. Tento ideál sa nepodarilo uskutočniť. napr. tým, že vzťahy cez peniaze sú geneticky v nás ľuďoch silnejšie ako vzťahy bez peňazí. Dokonalé na vzťahoch cez peniaze je to, že ich máme takpovediac všetci radi, každý cíti dobrý pocit na srdci, keď ich má plné konto.- napr. A to je aj to dokonalé čo sa tým dávnych Židom podarilo. Toto vytvoriť. okrem iného. ..... Nabudúce vám napíšem, ako sa toto všetko podarilo uskutočniť po stránke rituálnej, keďže bez rituálu by to nebolo možné.

Robert says:

Feb 20, 2016 5:01 PM

To je akože to čím Židia "ovládli" svet, vzťahmi cez peniaze, lebo v nich sa dokonale vyznajú. /obchod, bankovníctvo/ To nie že nejaké sprisahania a pod. .. to bolo práve tou aplikáciou peňazí. A aplikáciou monoteizmu. ....... Nežidia mali prvotné - vzťah bez peňazí, u Židov prvotné boli vzťah cez peniaze, obchod a pod... .. tak tie peniaze rozniesli, napr. prostredníctvom kupcov. To sa udialo strašne dávno. dávno pred napr. Rímom. A Židia si ten vzťah cez peniaze vytvorili prostredíctvom Féničanov.

Robert says:

Feb 20, 2016 10:55 AM

Židia ustanovili to, že to čo bolo u nežidovského národa prvotné stalo sa druhotné. Ustanovili peniaze, a dosiahli to sexom, tak že sa premiešali. Ustanovili vzťahy cez peniaze. ... jasne nastal nárast ekonomiky, prosperity, ale aj násilia a utrpenia ktoré to všetko prináša. ... To prvotné bol vzťah bez peňazí, lebo ich nežidia nepoznali - Prvotnopospolná spoločnosť. ... Židia nevymysleli peniaze, ale dali im dokonalý rámec, a rozniesli ich do sveta nežidom.

Robert says:

Feb 20, 2016 10:17 AM

keby ste vedeli ako to je, tak by ste padli na zadok

relativita says:

Feb 16, 2016 6:33 PM

Myslim, ze tych 'vela ludi' ako aj svetovych lidrov ani nebolo treba az tak velmi presviedcat. Toho dokazom je uz mnohorocny antiizraelizmus vo svete. Tzv. verejna mienka zatvara oci pred skutocnostoua to uz od zaciatku konfliktu s Palestincami, ked vznikol izraelsky stat. Okamzite totiz bol Izrael napadnuty piatimi arabskymi armadami a arabski lidri vyzvali svojich obcanov, aby uzemie opustili, ved sa oni vratia ako vitazi, ked bude Izrael zniceny... Chv.B., Izrael odvtedy odrazil vsetky utoky! Zoberme si ale len rezolucie UNO za poslednych x rokov. Mozno povedat, ze snad väcsina sa zaobera Izraelom, pricom je tento odsudzovany. Teda, naozaj, pri troche dobrej vole, by sa mohli zohladnit fakty. Ale, kde je ta dobra vola?

Alica Lišková says:

Feb 16, 2016 11:56 AM

Skvelý článok.

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or