SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Nevolaj ma ZLATKO!

Nevolaj ma ZLATKO!

Dočítala som sa, že dokonalá žena vždy dokáže pozbierať polámané kúsky srdca a zlepiť ho dohromady. Nikdy vraj nebude silnejšia ako predtým.

 

Potešila som sa, lebo podľa tohto názoru som dokonalá. Priznávam, som majsterkou v počte zlomenín srdca. Ale stále to nebolo také zlé, keďže ešte žijem...

 

Len ďalší v poradí

Volal sa Dežo. Bol z rovnakej brandže ako ja. Najprv som si nebola istá, či chcem byť práve s ním. Potom sa zistila, že sa s ním cítim dobre. V Januári sme sa začali viac stretávať. Povedal mi, že túži po spriaznenej duši. Vraj som krásna, zábavná a inteligentná, také ženy vraj nestretáva často. Dežo mal traumu z toho, že načapal bývalú in flagranti s kamarátom v posteli. Údajne sa práve preto obával nových vzťahov. Pýtal sa ma, či sa nebojím nového vzťahu.

 

Povedala som mu, že nie. Do všetkého totiž idem naplno a za ten pocit to vždy stojí. Dežo mi nikdy nedvíhal telefón...Vždy zavolal naspäť. Dokonca som kvôli nemu začala variť. Keď som bola na dovolenke a volala mu, že by sme mohli osláviť jeho meniny, opýtal sa ma, či prídem už tak skoro? Keď som chcela romantickú večeru v meste, povedal, že si len otvoríme fľašu vína. Chcela som viac...Keď som videla ako na sociálnej sieti komentuje foto dievčaťa v štýle: „Zjem ťa!“, alebo si dal status, či sa na Valentína kupujú darčeky aj milenkám, vedela som, že s týmto Dežom nechcem mať nič spoločné.

 

Keď potreboval preložiť článok do angličtiny, budil ma hoci aj skoro ráno. Pozor, skoro je u mňa o desiatej. Vtedy už fóbiu z telefonovania nemal. Tentoraz som počúvla vlastnú intuíciu aj zdravý rozum a povedala som si, že tohto muža v živote nechcem. Viem, ako sa zamilovaný muž správa. Nemenovaná kamarátka mi povedala: „Ty plačeš, že ten vzťah trval len mesiac. Si natoľko múdra, že si na to prišla, tak skoro. Verte, že môj život je krajší bez jedného Deža a moje žalúdočné problémy pominuli. Život je priveľmi krátky na to, aby ste ho strácali s niekým, kto vám ani nevie dvihnúť telefón. Môžem povedať, že v živote každej ženy sa pritrafí zopár Dežov. Vďaka ním, však zistíme, čo nechceme.

 

Liek na zlomené srdce

Milujem obdobia, kedy nie som práve najšťastnejšia. Veľmi veľa sa vtedy naučím. Rozmýšľam, napadajú mi námety na články a usmievam sa. Nešťastné lásky zapijem a potom pijem už len pre radosť. Keď som sa spamätávala z nepodareného vzťahu s Dežom, s ktorým som chcela normálny vzťah a on podľa všetkého milenecký, pomohla mi rodina. Povedali mi, že presne vedia ako sa správa zamilovaný muž. Tušila som to aj ja, ba dokonca som to vedela. Sesternice, ktoré sú o pár rokov mladšie mi dali svoj názor jasne najavo, jedna mi vyložila karty a mala som pokoj v duši.

 

Opäť som namiesto varenia začala cvičiť...Vlastne, dnes už varím iba pre kamarátky a rodinu, ktorým moja večera veľmi chutí. A viem, že jeden deň neodídu, že tu občas pre mňa budú. A viem, že som pred časom varila pre nesprávneho muža, ktorého som nezaujímala ja, ale skôr jeho EGO. A taktiež tuším, že raz budem variť pre niekoho, kto tomu bude naklonený a rád. A viem, že najlepší liek na zlomené srdce je odpustenie. Samozrejme, že pri svojom intelekte viem, že muž, ktorý vás miluje raz bude variť pre vás. Inak, skutočne nie som nešťastná. Len som opäť o čosi múdrejšia.

 

 

Sila odpustenia

Nič v živote nemá väčšiu cenu ako sila odpustenia a sila lásky. Ako vravel Václav Havel: „Pravda a láska vždy víťazia.“ Bol to naozaj veľmi múdry muž. Veľmi dobre vedel, čo hovoril. Keďže sa celkom zaoberám problematikou a témou karmy, či karmických vzťahov, ktorých základom sú vzťahy z minulých životov, základom karmy je totiž odpustenie sebe samým, ale aj druhým ľuďom, ktorí nám ubližujú. Nech to znie akokoľvek divne, naši nepriatelia nám nastavujú zrkadlá a ukazujú nám naše chyby. Naši najbližší priatelia nám zlé vlastnosti málokedy pripomínajú, majú nás radi aj s nedostatkami.

 

Poviem vám príklad zo svojho života. Dlho som svojmu bývalému nevedela odpustiť neveru, takisto som ju nevedela odpustiť kamarátke, ktorá mi spôsobila týmto činom zradu. Dlhé roky sa mi o nich snívali nočné mory. Až vtedy keď som im obom dokázala odpustiť, mory prestali. Pre mnohých z nás je odpustenie nesmierne ťažká vec. Ale jedinou cestou ku šťastiu je odpustenie najmä sebe a potom druhým. Nedá sa žiť šťastne s pocitom ukrivdenia, viny, či sebaľútosťou. Takže, priatelia. Milujte, odpúšťajte a snívajte. Sny a túžby, vám nikto nikdy nevezme.

 

Jeden správny chlap

Od muža som nikdy nechcela dary, či luxus. Jediné, čo som od mužov vždy chcela boli tri veci. Túžila som po istote a po tom, aby som sa na neho mohla spoľahnúť. Tou prvou vecou bolo, aby môj chlap dodržal slovo. Túžila som po vernosti. A chcela som aby ma aspoň ľúbil. Dnes som zľavila zo svojich vysokých nárokov. Už chcem len, nech dodrží slovo a tú lásku. Vernosť je pre mnohých mužov ťažká cnosť. Takže chlapci, o vašej nevere nechcem vedieť, ani počuť.

 

Môj otec, vždy dodržal, čo sľúbil. Môj nevlastný otec tiež. Dokonca aj môj pubertálny brácho to dokáže. Zrejme to nie je také ťažké. Nie som nahnevaná na slovenských mužov, ani necítim voči nim zášť, či nenávisť. Vlastne som rada, že som stretla pár dobrých, slušných, krásnych a výnimočných mužov. A tí ostatní, ktorí nemali takéto ušľachtilé vlastnosti, ma aspoň naučili byť správnym a dokonalým chlapom. Jediné, čo neznášam, je ak ma niekto volá ZLATKO! Je to nechutné. Len tak pre istotu, volám sa Petra.

 


by Petra Hublová l Mar 2, 2012 12:00 AM l Print l
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or