SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Keď muž miluje ženu...

Keď muž miluje ženu...

Asi som tá posledná, ktorá by mala písať o láske. Som totiž dlhšie bez priateľa a tým pádom v našej spoločnosti menejcenná.

 

Ale za 26 rokov života už približne tuším ako vyzerá, keď muž miluje ženu. Vzorné príklady mám nielen v rodine, ale aj na základe prežitých skúsenosti. Môj otec miloval moju mamu. Urobil by pre ňu takmer všetko. Jediné, čo pre ňu počas ich spoločného života neurobil bolo to, že nezmenil svoju ťažkú povahu. Podľa môjho názoru sa totiž niektorí ľudia menia, len vplyvom prežitých skúsenosti, iní sa nezmenia nikdy. Moja mama sa zamilovala do iného muža. Ten ju tiež miloval...Napriek osobitosti oboch jej manželov, jej druhý manžel dal, to, čo jej nedal prvý.

 

Na rozdiel od prvého jej ten druhý hovoril, že je krásna, jedinečná a že mu ide puknúť srdce, keď nie sú spolu. Takto som mala dva rozdielne ideály mužov. Preto som si zrejme vyberala mužov, ktorí mi srdce zlomili a chovali sa otrasne. Ale niekedy som natrafila na takých, ktorí mi vraveli, že som dobré, pekné a milé dievča. Paradoxne, predstaviteľov druhej skupiny bolo žiaľ menej, alebo som ich prehliadala, nedala im šancu, alebo celkovo nevedela oceniť ich kvality.

 

Vtedy som bola dievča, ktoré sa stratilo niekde na polceste. Keď už som stretla niekoho skvelého, musel sa tam objaviť rovnako skvelý muž a keďže som váha váhavá, nevedela som si vybrať...Človek musí prejsť dlhou cestou aby vedel, čo nechce a koho nechce. Ja dnes môžem s čistým svedomím povedať, že presne viem koho chcem a čo chcem. Celý život som milovala vášnivé vzťahy a lásku na prvý pohľad (zažila som ju viackrát a je úžasná). Len že vášeň zničí úplne všetko a lásky na prvý pohľad sú krátke...Skutočná láska je niekedy aj o niečom inom ako o brutálnej chémii a posteľovej gymnastike.

 

50 rokov s tou istou ženou

Obaja moji dedovia sú králi. Sú to inteligentní páni na úrovni, vážení vo svojej profesii. Dedo Rudo je skvelý architekt, dedo Jozef má neuveriteľnú charizmu. Obaja celý svoj život milovali len jednu ženu, moje babky. Vlastne svojím starým mamám závidím. Len v dobrom, ich muži ich totiž milovali po celý svoj život. Moji dedovia sa vždy starali o rodinu, čestne pracovali a nepodvádzali svoje ženy. Boli pre nich najkrajšie a najlepšie na svete. Ak by som mala zhodnotiť všetkých mužov, ktorých som v živote stretla, miloval ma iba jeden, maximálne.

 

Všetci ma vždy iba chceli. Mnohí z nich ma nevnímali ako ženu, dievča, osobnosť. Videli iba moju tvár a telo. Moji dedovia sa vyše päťdesiat rokov s radosťou pozerali na moje babky. Preto si ich budem nadovšetko vážiť. Aj keď sa možno nesprávali vždy najlepšie, ich vlastná žena pre nich bola posvätná. Dedo Rudo a dedo Jozef budú pre mňa vždy synonymom pravých chlapov. Ako tvrdí môj milovaný starý otec zo Spiša. „Peťka, ideálny muž je taký, ktorý je pomerne inteligentný, vtipný, vyšší od teba a nesmrdí mu z úst a ani odnikadiaľ.“

 

 

Budem cestovať za tebou aj na kraj sveta

Moje drahé priateľky sú podobne šialené ako ja. Sú ochotné za mužom svojho srdca cestovať až na kraj sveta. Veľakrát to stojí za to, veľakrát ten muž nestojí za to. Veľakrát si niektorí páni ani nevážia, že za nimi  pricestuje mladá, krásna a inteligentná žena s iskričkami v očiach a srdcom plným lásky. Berú to ako samozrejmosť. Nikdy neprestanem tvrdiť a to je nepísané pravidlo, že ak muž miluje ženu, tak sa s ňou stretne kedykoľvek a pricestuje za ňou kdekoľvek.

 

Keď ju nemiluje, nepríde ani za roh domu. Nedávno som sa stretla so svojím bývalým. Bolo to celkom milé stretnutie na to ako veľmi som ho nenávidela. Keď som bola do neho zamilovaná, bola som veľmi mladá a on veľmi skúsený. Povedal mi, že stretol dievča presne vo veku, ktorý som mala ja, keď som bola do neho zamilovaná. Tvrdil mi, že chce z toho vycúvať. To isté urobil aj pri mne. Dnes už som mu odpustila. Viem, že odkedy som zabudla na krivdy, už budeme kamaráti. A hlavne spoločne sme sa zabávali, že vďaka vzťahu s ním so spoznala svoju veľkú lásku, ktorá trvala štyri roky. Poviem vám jeden príbeh. Jeden mladý muž stretol dievča. Páčilo sa mu a preto sa rozhodol kontaktovať ju. Keď bol s ňou cítil sa dobre, mali veľa spoločných tém, fungovala medzi nimi chémia. Dievča to cítilo podobne.

 

Už si začalo hovoriť, že by z toho mohol byť vzťah, však si predsa rozumejú. Ozval sa jej opäť o mesiac, akoby nič. Potom sa jej neozval takmer bol roka. Vždy jej venoval iba pár hodín, lebo vždy mal niečo iné. Po polroku jej povedal, že mal v srdci bývalú, ale na ňu nezabudol. Vždy sa s ním rada stretla, vždy mal na ňu iba pár hodín a vždy keď na neho zabúdala, tak sa ozval. O tieto veci vôbec nejde, môžete mať niekoho rád, aj keď sa nevidíte roky. Viete, čo najviac štvalo? Že sa jej nikdy nespýtal na jej život, na jej lásky a na jej trápenia. Dievča štvalo, že mladý muž vôbec netušil, aká je a ani sa to nesnažil zistiť.

 

Vždy, keď mu chcela niečo povedať, utiekol. Pripravila večeru, pekne sa obliekla a tešila sa na príjemný večer. Bolo jej s ním opäť skvelo. Po dvoch hodinách odišiel, vraj nechal zasvietené svetlo vo svojom byte. Skúšala všetko, len aby ostal. Odišiel ako vždy...Otvorila si fľašu šampanského a plakala. Fajčila, pila a plakala. Celý život ju totiž opúšťali ľudia, ktorých milovala. Určite viete, čo som týmto príbehom chcela povedať. Môžete žiť s človekom v jednom meste, mať veľa spoločného, keď raz nechce, keď váš nemiluje, jednoducho neostane.

 

Žena môjho života

Muž, ktorý ma miloval a ktorého som milovala ja, sa tak aj správal. Mnohé ženy nepotrebujú veľké reči, lebo to niektorým mužom ide ťažko. Preto sú také populárne knihy typu Prečo muži klamú a ženy plačú. Niektorí muži dávajú svoju lásku najavo činmi, ale verte, že ženy poteší aj slovo. Nech už sa muž správa najlepšie na svete, každú ženu poteší, ak muž jej srdca povie, že je krásna, úžasná, alebo jedinečná, prípadne vtipná a zábavná.

 

Nikdy nezabudnem ako mi skoro svokra, teda mama môjho ex raz povedala. „Vieš, čo mi povedal môj syn? Že takú ženu ako si ty už nikdy v živote nestretne,“ to bolo asi najkrajšie vyznanie aké som kedy dostala a skutočne ma nebavia počúvať ódy na moje často tela, alebo prípadne trápne baliace techniky. Som spontánna, bláznivá, infantilná a nemám žiaden pud sebazáchovy, lebo som ho stratila na Brači a na jednom rande, na ktoré som nikdy v živote nemala ísť...Ale, čím som staršia, tak zisťujem, že vášeň, krásny chlap a iskra v oku je síce fajn. Je fajn, ak po niekom túžite, ak ho chcete pobozkať. Ale oveľa hodnotnejší pocit je, že stretnete niekoho s kým chcete byť v jednej miestnosti, chcete byť iba v jeho prítomnosti, chcete byť s ním. A vôbec nemyslíte na bozk, či sex.

 

 

Sexbomba od vedľa

Nedávno som volala s jednou slovenskou modelkou a bývalou playmate. Povedala som jej, že by som s ňou chcela urobiť normálny rozhovor o jej živote, láske, trápeniach ako s normálnou ženou a nie ako s bábikou Barbie ako ju prezentujú slovenské média. Sympatická blondínka mi odvetila, že to bude fantastické, už jej údajne lezie strašne na nervy ako sa jej neustále všetci novinári pýtajú iba na veľkosť jej pŕs. Absolútne chápem jej pocity. Nie preto, že by som bola typ sexice.

 

Chápem ju z toho hľadiska, že ju muži vnímajú len ako sexuálny objekt, nepozerajú na ňu ako na fajn babu, s ktorou je zábava. Nedávno som bola s kamarátom v krčme a prihovoril sa nám starší pán. Jemu povedal, že je dobrý chlapec. Mne, že som koketa. Na čom sa samozrejme môj kamarát dobre zabával. Starší pán však pokračoval. „Dievča, to ako vyzeráš je v podstate tvoje prekliatie, lebo málokto pozerá na to, aká v skutočnosti si.“ Bola to zaujímavá skúsenosť, aj keď o svojom zjave rozhodne nemám také vysoké zmýšľanie, ako mal ten pán. Jedno je však isté. V štrnástich by som dala čokoľvek za to, aby mi niekto povedal, že som krásna.

 

Dnes ma to otravuje. Otravuje má, keď je niekto dotieravý a myslí si, že pôjdem z neho do kolien, len preto, že mi napíše CMUK. A takisto ma otravujú pozvania na rande a trápne pokusy o zblíženie. Inak som, ale šťastná a mám veselý a naplnený život. Len by som sa o to šťastie chcela s niekým podeliť. Minule sa ma jeden mladý a neuveriteľne šarmantný muž opýtal, čo pre mňa znamená šťastie a čo by ma urobilo šťastnou. Skoro som sa rozplakala, lebo takúto otázku mi žiaden predstaviteľ silnejšieho pohlavie nikdy nedal. Takmer každý muž sa ma pýta, kde mi končia tetovania...

 

A nech už to znie akokoľvek zúfalo, či sebavedomo, to množstvo komplimentov, otravných chlapov bez zdravého úsudku a pozvaní na rande by som vymenila za jedného dobrého muža, ktorý má svoje zásady, miluje život, žije najlepšie ako vie a raz za čas mi povie, že som dobrá žena...


Petra Hublová l Sep 23, 2011 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
32 reakcií pre „Keď muž miluje ženu...“

Igor Dietrich napísal(a):

Okt 6, 2011 16:52

Pánovi Williamovi: ďakujem

Igor Dietrich napísal(a):

Okt 6, 2011 16:49

Róbert, áno, Japonsko nie je už to, čo bolo kedysi, Tibet nie je to čo bolo kedysi - potvrdili mi to slovenskí jogini, ktorí po návšteve Tibetu, boli takrečeno sklamaní z vplyvov konzumnej európskej spoločnosti, ktoré sa udomácnil aj tam. Je to na jednej strane realita, na druhej strane realita nie všeobecná - len kríza. K tvojmu záveru *. By si sa nesklamal, keby si zenu bral taku aka je.*-musel som zasmiať, vďaka Tvojej dobre myslenej rade odpoviem Ti, že moju vlastnú ženu beriem takú, aká je, aj keď mi by mi rozvod s ňou možno priniesol nejaké tie výhody - ale to by som už nebol ja...Sklamal by som tak Hospodina, Allaha, Ježiša, ako aj Zen...

Robert napísal(a):

Okt 5, 2011 21:09

pre Igora, vies Japonsko po reformach cisara Meidziho, je uz ine ako byvalo. Je moderne, je to proste liberalny stat, vysoka produktivita prace atd.... . Japonsko napr.15.16 storocia to je ina kapitola. Tam cas akoby stal na mieste na rozdiel od sucasnosti - vsetko urychlene - rozvoj , technika atd... . Tak ta ZEN - spolocnost je uz minulost. Aj ked byt pripraveny a nepodliehat stresu, byt vorovnany v zivote je naozaj dobra vec - aj toto vsetko uci filozofia ZENU. Osobne poznam mnicha, ale je to taka rarita. pozn. ale myslienky a ich realizacia v praxi napr. s tymi zenami by bola celkom dobra. By si sa nesklamal, keby si zenu bral taku aka je.

william napísal(a):

Okt 5, 2011 17:27

suhlasim s tvojim zaverom Dietrich

Igor Dietrich napísal(a):

Okt 4, 2011 23:29

Robert, ak si už záverom spomenul ZEN.,..ZEN stoji na tom, aby sme všetky zenove cvičenia praktizovali v smere prijímania reality takej, aká je. ZEN nie je dychtením po vynimočnosti, po niečom mimoriadnom a môžeme to preniesť aj do oblasti výberu manželky(alebo manžela). Každému praktizujúcemu ZEN je jasné(pokiaľ správne chápe Zen),že-citujem slová Genpó-senseia-:*„JA“- to sú všetky veci:vrchy, rieky, tráva, stromy, slnko,mesiac,hviezdy, vesmír – to všetko som ja sám. Niet viac rozdielu či prekážky medzi mnou samým a ostatným, niet viac odsudzenia, hnevu, žiarlivosti či nenávisti voči iným, lebo človek spoznal a potvrdil si jednoznačnú realitu, že niet ničoho mimo seba samého a tak sa niet čoho báť. Toto uvedomenie prirodzene ústi do „skutočného súcitu“Iných ľudí a iné veci už nevnímame ako niečo, čo je mimo nás, ale ako svoje vlastné telo.“ Preto japonci si ženy neidealizujú-ako píšeš,- ale prijímajú ich ako súčasť svojho Ja. Síce nepoznám štatistiky rozvodov v Japonsku, ale azda ich kvantita je azda menšia od Slovenska ? Ak je to tak, tak potom oni viac dodržiavajú – nevedome- slová Božieho Syna,Ježiša Krista:* Opustí človek otca i matku a pripojí sa k manželke, i budú dvaja jedno telo, takže už nie sú dve telá, ale jedno. *

Robert napísal(a):

Okt 3, 2011 22:42

Japonci si zeny neidealizuju, beru ich take ake su, tak potom sa v nich nikdy nemozu sklamat. ZEN

Igor Dietrich napísal(a):

Okt 2, 2011 01:46

Mne sa tento článok tiež páči. Brať si vzor od predkov - to ti prinesie šťastie a blaženosť.

Peter Wachter napísal(a):

Sep 29, 2011 22:51

pekny clanok Peti ... aj ja chcem tak pekne pisat ako Ty...;-)

gewitter napísal(a):

Sep 28, 2011 10:54

Máš prednosť.

Trubiroch napísal(a):

Sep 27, 2011 21:17

S[hlas gewitter a Ervin. Chodte sa pripnúť na inú nástenku Vy špendlíkové hlavičky.

Stranka 1 z 4 1 2 3 4 » ... last »
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo