SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Hitler ako tvár reklamy na šampón

Hitler ako tvár reklamy na šampón

Turecká kozmetická spoločnosť vyvolala rozruch, keď si za tvár najnovšej kampane zvolila nacistického diktátora.

 

Turecký výrobca šampónov použil vo svojej kampani na mužský šampón zábery nacistického diktátora Adolfa Hitlera. V 13-sekundovom reklamnom spote dabujú rázny Hitlerov prejav slovami: "Biomen je 100-percentný mužský šampón. Keď nenosíte ženské šaty, nemali by ste používať ani ich šampón." Kontroverzná reklama rozhnevala Židovské organizácie v Turecku i vo svete.

 

Rriaditeľ americkej Ligy proti hanobeniu (ADL) Abraham H. Foxman, ktorý prežil holokaust, reklamnú kampaň odsúdil a vyzval spolu so židovskými organizáciami kozmetickú spoločnosť na stiahnutie reklamy z televíznych obrazoviek. V reklamnom spote sa objavuje čierno-biely zostrih prejavu nacistického vodcu, ktorý sa strieda so zábermi na moderný mužský šampón.

 

ADL požiadala tureckú vládu, aby ujasnila urážlivý charakter tejto reklamy. "Používanie záberov násilného antisemitského diktátora, ktorý je zodpovedný za masovú vraždu šiestich miliónov Židov a miliónov iných ľudí v období holokaustu na predávanie šampónov, je nechutným a úbohým marketingovým ťahom," uviedol Foxman vo svojom vyhlásení.

 


J.D. l Mar 27, 2012 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
2 reakcie pre „Hitler ako tvár reklamy na šampón“

Robert napísal(a):

Mar 28, 2012 01:53

tak to je naozaj silné, neda sa to prehliadnut - asi jedna z tych marketingovych zalezitosti na ktorej je postavena reklamna kampan, ale ... je tu velky otaznik ? ! .... to uz rovno tam mohli dat, nieco taketo:
SS - oholenho vojaka a za nim napis: cista vyholena krajina, .. a vedla pena na holenie, moj nazor na taketo kampane je: lacna a silno dotykajuca sa hrúza !

Trubiroch napísal(a):

Mar 27, 2012 20:45

Ešte platí, že Turecko chce vstúpiť do EÚ?

Stranka 1 z 1
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo