SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Celebritní antisemiti sa hrnú na odvykačky

Celebritní antisemiti sa hrnú na odvykačky

Vždy, keď sa nejaký prominent verejne prejaví ako antisemita, nasleduje po pár dňoch jeden a ten istý scenár: odchod na kliniku liečiacu závislosť  od alkoholu.

 

Presne takýto bol scenár pred rokom, keď sa prevalilo, že Jesse James, muž Sandry Bullockovej (dnes už bývalý), má slabosť pre hajlovanie, nacistickú uniformu a ľahké ženy s nápisom „white power“ vytetovaným na tele. O čosi dávnejšie, pred nejakými piatimi rokmi, to isté podstúpil herec Mel Gibson – tiež krátko po tom, ako sa celý svet dozvedel,  čo si myslí o Židoch. Aj on bežal na odvykačku.

 

No a teraz to tu máme znova:  ikona módneho priemyslu a ďalší čerstvo odhalený antisemita, návrhár John Galliano, sa nechal  zavrieť na chýrnej odvykacej klinike a podstúpi tam detoxikačnú procedúru.

 

No nie je to bizarné? Ako keby pobyt na zariadení, ktoré vám má vyhnať z tela aj hlavy túžbu po alkohole, mal byť liekom na predsudky, nenávisť  a zlý charakter. Mám také podozrenie, že všetci tí pri čine prichytení celebritní antisemiti sa v rámci zúfalého naprávania imidžu snažia jednoducho len zmanipulovať svet k ľútosti. Preto vždy bezprostredne potom, ako spadne ich maska a verejnosť zbadá ich skutočnú, odpudivú tvár,  priznajú závislosť na alkohole a za veľkej mediálnej pozornosti sa nechajú hospitalizovať. V zmysle: „Och, chudáčik, on má problém, je závislý na alkohole, veď on za to vlastne ani nemôže, že povedal tie škaredé veci o Židoch.  To z neho hovoril len ten hnusný alkohol!“ Ako keby alkoholizmus ospravedlňoval zvrátenosť názorov...

 

Som celoživotný  abstinent, alkoholu som ochotná dotknúť sa len v procese pečenia Schwarzwaldskej torty (ide do nej troška  čerešňovice a nedá sa to ničím iným oklamať). Aj ako človek strániaci sa alkoholu však oceňujem úlohu, ktorú táto tekutina zohráva pri odhaľovaní utajených celebritných antisemitov.  Keby sa neopíjali, nerozviazali by sa im jazyky a my by sme dodnes netušili, aké sú ich skutočné názory. Lebo to je práve ten fór:  Gibson, Galliano či Jesse James nie sú antisemitmi preto, lebo pijú viac než treba. Nie, to len alkohol spôsobuje, že padajú zábrany aj masky a tí ľudia zrazu hovoria presne to, čo si myslia. Myslia si to, keď sú triezvi a a myslia si to aj keď sú  opití, lenže len vtedy, keď sú opití, to aj nahlas povedia.

 

Minulý týždeň „ktosi blízky“ z Gallianovho okolia prezradil médiám, že návrhár práveže sám má kdesi hlboko v rodokmeni aj židovskú krv a svoje korene veľmi ctí a  že to všetko škaredé, čo povedal  v opitosti o Židoch bolo len dôsledkom problémov, ktoré má so svojou identitou. Takže v podstate ho máme ľutovať a mať pre jeho rozdrásané srdce pochopenie. Je neuveriteľné, akých šialených a na prvý pohľad umelo vygenerovaných konštrukcií sú schopné PR-oddelenia problematických celebrít, len aby  zachránili,  čo sa ešte dá.

 

Poznámka redakcie: Odvykačku a nie jednu, má za sebou aj herec Charlie Sheen, ktorý mal pred nedávnom podobné reči ako páni v článku. A pán Galliano, ten zrejme zabudol, že ako gay, by kráčal pekne vedľa Židov ruka v ruke až do plynovej komory.


by Lucia Kollárová l Mar 8, 2011 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
1 Reponses to „Celebritní antisemiti sa hrnú na odvykačky“

Tomáš Ondrovič says:

Jun 28, 2011 4:45 PM

Vy už sa vôbec ani nezaujímate, prečo tí ľudia boli antisemiti. Je to antisemita a šmitec. Preto podľa mňa znova skončíte v plynových komorách. Pre svoju drzosť, asociálnosť a nenažranosť. Odkedy ste kričali jeho krv na nas a nase deti ste sa nezmenili. Prekliaty narod.

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or