SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Klezmer naživo!!

V bratislavskom Klube Za Zrkadlom sa 15. decembra uskutoční ambiciózny dvojkoncert skupín Preßburger Klezmer Band a Atlanta (new gospel) s príznačným názvom CHANUKA - VIANOCE.

 

Podujatie sa uskutoční v spolupráci so Spoločnosťou kresťanov a Židov na Slovensku a jeho cieľom je okrem bezstarostného hudobného jamovania aj snaha prispieť ku odbúravaniu bariér a vzájomnému zbližovaniu príslušníkov židovských a kresťanských komunít.
.
Skupinu Preßburger Klezmer Band netreba asi čitateľom Deletu bližšie predstavovať. V nedávnej minulosti kapela absolvovala úspešné koncertné turné po Slovensku a niekoľko vystúpení v Českej republike. Koncom novembra sa bratislavskí klezmeri chystajú do štúdia nahrávať nový album (v poradí štrvtý), ktorý vyjde začiatkom budúceho roka vo vydavateľstve Hevhetia Records. Uvedenie nového CD na trh bude spojené aj s oslavami 10. výročia založenia skupiny. Nechajme sa prekvapiť !
.
Bratislavská skupina Atlanta patrí ku špičkám slovenského new gospelu. Vznikla v roku 1992 a jej hlavnými protagonistami sú speváčka Mária Podhradská a hudobníci Dano a Maroš Kachútovci, známi aj z populárnej skupiny Seven Days to Winter. Tvorba Atlanty bola vždy originálna a žánrovo ťažko zaraditeľná. Skupina má na svojom konte už 3 albumy.
Viac informácií o skupinách možno nájsť na stránkach www.klezmer.sk, www.lux.sk/atlanta.
.
DK Zrkadlový háj, Klub Za Zrkadlom, Rovniankova 3
15. december 2005
20.00 hod.

Predpredaj vstupného: BKIS Špitálska 25, Dr. Horák Medená 19, Artforum Kozia 20.

Michael Szatmary l Nov 10, 2005 17:03 l Tlač l
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo