SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Palestínčania zámerne znečisťujú more

Palestínčania zámerne znečisťujú more

Po šarkanoch a balónoch prišli obyvatelia Gazy s novým nápadom ako strpčiť život Izraelu. K jeho brehom posielajú plte s horiacimi pneumatikami.

 

Určite si uvedomujú, že takto znečistená voda ničí morský život, ktorý je už aj tak ohrozený. Palestínčanom zrejme nedochádza, že neničia vzácne prostredie len Izraelu ale pomáhajú k celkovej devastácii morského a oceánskeho života. Svet zatiaľ na tieto útoky voči všetkým nereaguje. Naďalej tiež pretrvávajú aj pokusy o preniknutie palestínskych člnov do izraelských vôd, na ktoré odpovedajú Izraelské obranné sily varovnými výstrelmi.

 

Začiatkom týždňa bolo na pláži v severnej časti Pásma Gazy spustených na vodu niekoľko desiatok pltí naložených zapálenými pneumatikami. Tie mali smerovať do izraelských vôd. Palestínčania už v minulosti vyslali viacero podobných flotíl, ktoré väčšinou nedosiahli zamýšľaný cieľ a izraelské námorníctvo ich po niekoľkých varovných výstreloch vrátilo do prístavu v Gaze.

 

Minulý víkend sa zase podarilo zadržať štyroch Palestínčanov, ktorí sa pokúšali narušiť hraničné zátarasy na severe Pásma Gazy. Hovorca Izraelských obranných síl vo vyhlásení pre médiá uviedol, že vojaci podozrivých mužov vyzbrojených nožmi a sekerami zadržali a odviedli ich na ďalšie vypočúvanie.

 

V nedávnom rozhovore pre izraelský rozhlas uviedol generálmajor Herzi Halevi, že je len málo pravdepodobné, že by sme v blízkej budúcnosti boli svedkami úplného upokojenia situácie v Pásme Gazy. „Domnievam sa, že najbližších desať rokov nebude v Pásme Gazy úplný kľud,“ vyhlásil na margo prebiehajúcich rozhovorov o prímerí s hnutím Hamas.

 

Generálmajor tiež vyjadril plnú podporu budovaniu prístavu v Gaze. „Schvaľujem každú aktivitu, ktorej cieľom je zlepšiť život obyvateľov Gazy, ale zároveň nemá za následok posilnenie mocenského postavenia hnutia Hamas alebo zhoršenie bezpečnostnej situácie obyvateľov Izraela,“ zdôraznil.

 

„Našim cieľom je rozvoj a zlepšenie kvality života v Gaze . Ak bude prístav bránou pre dovoz tovaru pre jej obyvateľov, a nie nástrojom Hamasu, je jeho výstavba tou správnou vecou. Navyše by mal prispieť k zmierneniu nepriateľských nálad voči Izraelu,“ uzavrel Halevi.


by Peter Godovic l Sep 12, 2018 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
7 Reponses to „Palestínčania zámerne znečisťujú more“

Robert says:

Oct 25, 2018 1:01 PM

relativitko, proste to visí na vlásku, existencia ... stačí aby sa to zle vysvetlilo, a je problém. Sloboda, budťe slobondní, ludia idú na barikády a začnú sa uabíjať, no chyba, hlavne vysvetlenia. Viď ukrajina.

Robert says:

Oct 24, 2018 3:24 PM

.. toto je skurvený život, ovládaný silami o akých sa ti ani nesníva, ale vraj to tak musí byť, to čo sa ti javí akože Boh, chce tvoju "záhubu"

Robert says:

Oct 24, 2018 3:05 PM

... proste sa nedalo z toho uniknúť, a nedá sa, na tom stojí civilizácia .. taká "obyčajná vec" rozhodla o osude miliónov ľudí

Robert says:

Oct 24, 2018 2:58 PM

relativitko historik, mám nejaké info ohľadne istých vecí, magických, mystických ohľadne istého obdobia, prečo a čo tomu nasvedčovalo, a ide to až do dávnej minulosti. ... len vieš, inšpirovalo by to a povzbudilo nacionálno-socialistické stránky, fakt neuveriteľné, ale v tých vyšších zákonoch perfektne sediace, ... proste som mal nejaký kontakt - iný, a tam mi to bolo ukázané. sila, to by chcelo osobne, nie písať

Robert says:

Oct 21, 2018 3:05 PM

otázka .. je pravda že EÚ platí "palestínskych teroristov" ? .. jednoducho tých čo cítia traumu a útlak, a okupáciu. ... EÚ nalieva benzín do ohňa?

Robert says:

Oct 19, 2018 1:49 AM

.. vyrovnať sa so svojou minulosťou, len tak možeš pomocť dokonale druhému, ak niesi vyrovnaný tak robíš chyby, a ľudia niesú vyrované bytosti, .. jeden viac druhý menej, ale nie niesú, ... tak robia chyby a výsledky sú vojny

Robert says:

Oct 17, 2018 5:46 PM

ono to vrie a vrie, ... gewiterko, vieš kedysi to bolo tak u kresťanov, že ten kto si vybral násilníka, vraha, lumpa pred svatým mužom - liečiteľom si zaslúži napluť do tváre a kopanec do zadku, a začali pohromy na židov. ... Ono všetci chcete nejakú svatosť, ojedinelosť, ja som ten lepší ako ten iný, toto je najhoršie čo tu sa stalo - svatý sa robiť už na zemi, choré. A jedno kto to je či kresťan alebo nejaký judaista. ... gewiterko a relativitko nieje doležitý génius minulosti alebo génius súčasnosti, a toho vy kopete do zadku.

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or