SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Do Osvienčimu lepšie cez webstránku

Do Osvienčimu lepšie cez webstránku

Vedenie múzea Auschwitz-Birkenau vyzvalo návštevníkov komplexu, aby si čas návštevy zabookovali vopred prostredníctvom webovej stránky.

 

Námestník riaditeľa pamätníka Andrzej Kacorzyk vysvetlil, že na vstupy do areálu treba v istých hodinách čakať pomerne dlho. Podľa múzea je záujem o prehliadku bývalého nacistického koncentračného tábora taký veľký, že hrozí, že budú nútení návštevníkov odmietať. Preto vedenie múzea odporúča zarezervovať si čas návštevy vopred a on-line.


Zo štatistiky múzea vyplýva, že tento rok Auschwitz-Birkenau navštívilo už viac ako 250.000 ľudí, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku nárast o 40 percent. Za celý rok 2014 zaregistrovali v bývalom tábore rekordného 1,5 milióna návštevníkov.V januári toho roku uplynulo 70 rokov od oslobodenia koncentračného tábora, čo je možno dôvod nárastu záujmu o návštevu tohto pamätného miesta.


Počas druhej svetovej vojny v koncentračnom tábore Auschwitz-Birkenau zahynulo približne 1,5 milióna ľudí predovšetkým židovského pôvodu, a to v plynových komorách, v dôsledku vyhladovania alebo ťažkých prác. Konali sa tu aj nehumánne experimenty, ktoré sú spájané najčastejšie s menom lekára Josefa Mengeleho.


Emil Vojtánek l Apr 23, 2015 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo