SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Spevák Matisyahu si oholil bradu

Spevák Matisyahu si oholil bradu

Spevák Matisyahu dnes zverejnil na Twitteri svoju fotografiu s oholenou bradou. A spolu s ňou napísal aj nasledujúce slová...

 

Už žiadna chasidská reggae hviezda. Je mi to ľúto, priatelia, ale jediné, čo odteraz dostanete budem len ja sám... Už žiadne krycie meno. Keď som sa pred desiatimi rokmi rozhodol, že sa chcem stať zbožnejším človekom, bolo to pre mňa niečo veľmi prirodzené. Bola to moja vôľa, moje rozhodnutie.

 

Moja cesta za objavovaním mojich koreňov a židovskej spirituality – nie cez knihy, ale skutočným životom. A v istej chvíli som pocítil potrebu oddať sa vyššej úrovni náboženského života... Posunúť sa od vnútornej intuície smerom ku konečnej pravde. Myslel som, že na to, aby som sa stal dobrým človekom, potrebujem nasledovať pravidlá – celý rad pravidiel – inak, sa nikdy nedám ako človek dokopy.

 

Teraz sa snažím získať späť seba samého. Verím v dobro v mojom vnútri a moje poslanie. Pripravte sa teda na rok plný hudby znovuzrodenia. A pre tých, ktorých znepokojuje moja oholená tvár chcem povedať, aby sa nebáli, brada a fúzy dorastú.

 

Chasidského Žida a Američana ale aj geniálneho reagge muzikanta pozná celý svet. Človek teraz nevie, čo si má o jeho slovách myslieť. Prestal byť pobožným Židom, nebude už nostiť kipu? Začne sa venovať popu alebo rocku? Konvertuje na islam? Budeme musieť asi počkať, snáď nám povie alebo zaspieva čoskoro viac.

 


by Michael Szatmary, Peter Godovič l Dec 14, 2011 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or