SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Dúhový pochod v Jeruzaleme

Dúhový pochod v Jeruzaleme

V Jeruzaleme sa včera konal dúhový pochod gayov a lesieb. V nábožensky založenom meste museli účastníkov strážiť policajti.

 

10 ročník gaypride sa zaobišiel bez incidentov Podľa odhadov sa na ňom zúčastnilo 2000 až 4000 ľudí. Polícia zatkla jedného muža, zrejme ortodoxného Žida, ktorý na účastníkov pochodu hádzal vrecká naplnené tekutinou, údajne močom.


Jeruzalemský pochod vyvoláva omnoho väčšie spory ako jeho obdoba v Tel Avive, ktorá je najväčšou akciou tohto druhu na Blízkom východe. V júni sa na nej zúčastnilo minimálne 70.000 ľudí.


V roku 2005 náboženskí radikáli vyzbrojení nožmi zranili troch účastníkov jeruzalemského pochodu. O rok neskôr sprievod vyvolal niekoľkodňové protesty, pouličné nepokoje a zrážky medzi odporcov homosexuálov s políciou


by Doron Keshet l Jul 29, 2011 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
14 Reponses to „Dúhový pochod v Jeruzaleme“

gewitter says:

Aug 10, 2011 1:27 PM

Čo má dynamika života v Jeruzaleme spoločné s gay pride ? Aj iné mestá sú dynamické a úchyláci sa v nich neproducírujú. Už len že to robia je spôsob demagógie a vnucovania nenormálneho do povedomia verejnosti, ktorú nútia, aby to akceptovala. Nikto tu predsa nikoho nešpiní, ale špina sa obhajuje a to predsa nie je normálne, zvlášť ak sa také veci dejú v meste, v ktorom má prebývať Hospodinova sláva. Ak som sa zmienil o sankciách za prejavy odporu a nesúhlasu, je len otázka času, kedy vlády zahrnú do svojej ústavy ochranu tejto nemorálnosti a tresty za prejavy odporu - už sa tak i deje.

Edita Revay says:

Aug 10, 2011 12:38 PM

Neprestavam sa cudovat, ako tu pisete o Jeruzaleme a o Izraeli bez toho, aby ste vedeli co len stipku o dynamike zivota tam. A urcite ziaden homosexual tam nikomu nic nevnucuje. A nazory inych nie su potlacane. Samozrejme - ak nejde o nasilie.Vsetky pochody a demonstracie su dobrovolne. Ak mate silneho ducha a charakter - nazory inych si mozete vypocut, akceptovat alebo sa distancovat. Ked mate vyhraneny nazor na urcitu vec - drzte sa ho, ale nespinte na tych, co maju nazor iny. Diskutujte, hadajte sa, vyslovte SVOJ nazor, podporte ho citaciami, budte konkretni, poucte citatelov - bez demagogie, ktora je destrtruktivna a len znechuti.

gewitter says:

Aug 9, 2011 2:29 PM

Sloboda pre zvrhlosť a potláčanie prejavov nesúhlasu, tomu sa dnes hovorí demokracia. Je len otázka času, kedy nás budú za to postihovať.

LuciaM says:

Aug 9, 2011 1:55 PM

Ja sa musim gewittera zastat. Izrael je taky pokrokovy stat ze tam gayi maju vsetky (nad)prava ake by chceli mat. Za nevhodne vyjadrenia ma ich adresu hrozia sankcie. Nuz a naco potom Gay pride - uz len nato aby vnucovali kazdemu svoju jedinu pravdu. A preco prave v zidovsko-moslimsko-krestanskom Jeruzaleme, ked mozu byt aj inde? Lebo ani jedno nabozenstvo homosexualitu neuznava tak v zmysle duchovnym spisov, ako elementarnej logiky. Takze jednoducho natlakova akcia.

Diana Zsigová says:

Aug 8, 2011 12:02 PM

Ospravedlnujem sa za svoje uzávery, všetko dobré:)

gewitter says:

Aug 8, 2011 9:07 AM

Obhajujem len Boha Izraela a Jeho sväté slovo, ktoré vám očividne nejde pod kožu - žid, nežid, všetci ťaháte za rovnaký koniec lana.
Aký "môj výklad" pani zsigová ? Čo sa dá ešte inak vyložiť alebo pochopiť na tom, že Božie slovo označuje homosexuálne praktiky za hanebnú ohavnosť ?
Kde som podľa vás zase napísal, že na pochopenie Biblie si ju "vraj" stačí prečítať ? Ako vždy si vymýšľate a vyvodujete vlastné uzávery, ktoré sa mi tu snažíte podsúvať. Ak moje názory nechávate vraj "plynúť bez povšimnutia," prečo teda reagujete ?
Vysmievate sa, keď píšem o Božích súdoch a to nielen tých, ktoré prídu, ale i tých, ktoré už boli a stále pre to isté - bezbožnosť, násilie, sexuálna zvrhlosť - hoci sú tieto veci na svete od pádu človeka do hriechu, Pán súdi až vtedy, keď sa začnú diať v masovom merítku. Ja vám to nepíšem preto, aby som tu vyzeral najlepší, ale som si vedomý, aké hrozné následky to bude mať, nakoľko beriem Božie slovo vážne - na rozdiel od vás. Pánova milosť a láska rozhodne predchádza Jeho súdy, dlho ľuďom zhovieva, volá ich k pokániu a oni robia čo ? Presne to isté čo vy, smejú sa a tvrdia, že súdiť nebude. Urobili ste z Boha smiešnu humanistickú karikatúru, ktorá má slúžiť vám a ktorú nemusíe rešpektovať.

Diana Zsigová says:

Aug 7, 2011 11:53 PM

Editka, ja som to už s Gewitterom vzdala a myslim, ze aj viaceri tu:)))

Gewitter je totiž dokonaly, neomylny a pokial sa nebudeme denne pri homosexualoch prezehnavat a posielat ich na "vyznanie sa z hriechu", tak sme vsetci zatrateni:)))

Gewiiter je proti celej cirkvi, proti viacerym ucencom a vykladacom Biblie a takisto odsudzuje teologiu ako taku, pretoze na pochopenie Biblie, si ju vraj staci precitat. Mysli si, ze len jeho vyklad a jeho pochopenie je spravne a vsetci ostatni sa mylia. Ma svoj vlastny svet, v ktorom si sam zo seba spravil modlu a sám sa v nom vnima ako jediny ktory "TO" pochopil. Je neuveritelne zatrpknuti voci zenam a ma potrebu kazdeho napominat, upozornovat, uplatnuje si v diskusii otcovsky pristup. Je proti humanizmu, slabosti sa maju trestat, čo sa už vlieva do tej najstrašnejšej ideologie.

Ale kedze viem respektovat, nechavam jeho nazory len tak plynut bez povsimnutia. Uz na ne nemam chut. Myslim, ze svojimi nazormi celkovo od viery odpudzuje ludi a hlavny "odosielatel na zatratenie" je prave on.

Gewitter, teraz si poziciam slova od jedneho z diskutujucich: Nie som ani lepsia ani horsia ako vy, zelam vam stastie a pokoj, zelam vam len to najlepsie a aby ste boli stastni. Dobru noc

Edita Revay says:

Aug 7, 2011 9:58 PM

Ejha pane, ale chrlite ohne!
Cum principia negante non est disputandum.
Contra principia negantem disputari nequit.

gewitter says:

Aug 7, 2011 9:31 PM

Že sa nezhodnete so mnou, to nie je podstatné, ale ak Božie slovo nie je pre vás utoritou, to je priam tragédia, nakoľko tvrdíte, že svoj názor do konca života nezmeníte. Je napísané: "Pretože poznajúc Ho ako Boha neoslavovali Ho ako Boha, ale zmárniveli vo svojich myšlienkach a zatemnilo sa ich nerozumné srdce, hovoriac o sebe, že sú múdri, stali sa bláznami... preto ich tiež aj Boh vydal do hanebných náruživostí, lebo aj ženského pohlavia osoby premenili prirodzené používanie seba (s mužmi) na také, ktoré je proti prírode a podobne aj mužského pohlavia osoby... rozpálili sa vo svojej hriešnej žiadosti navzájom, muži s mužmi páchajúc hanebnosť..." Rim. 1:21-27
Ohavnosť, hanebnosť - Božie slovo pre homosexualitu nemá iné pomenovanie a preto vôbec nedokážem pochopiť, za čo vy vlastne bojujete a prečo to vnucujete celej spoločnosti. Neviem tiež, prečo mi podsúvate RKC, nemám s tou bandou homosexuálov a pedofilov nič spoločné. Chcete vidieť novodobé zničenie Sodomy ? Ak budete pokračovať vo vzbure voči Bohu, dočkáte sa jej a rozhodne to nebude ohňostoj na pobavenie. Prvý svet bol pre bezuzdnú bezbožnosť zatopený vodou, tento bude spálený ohňom a vy ste proste k nezastaveniu. Homosexuálov nie je prečo ľutovať, majú možnosť tento hriech Bohu vyznať a byť z neho vyslobodení - vy im v podstate svojim chorým humanizmom umŕtvujete svedomie.

Edita Revay says:

Aug 7, 2011 7:49 PM

Pan gewitter, my sa nikdy nedohodneme, lebo ja budem do konca mojho zivota tvrdit, ze byt homo nie je nemoralne. Su, aki su, maju to zakodovane (geneticky Bozi omyl) a chemicky specatene. A nemaju to v zivote jednoduche. A co by ste urobili, keby ste zistili, ze Vas knaz, ktoremu verite a spovedate sa mu je homosexual a navyse by ste ho zazreli v kine s partnerom a v objati?
Bolo by naozaj zaujimave vidiet, kde na svete by sa objavilo znicenie novodobej Sodomy a Gomory. Keby to bolo vo Vasej blizkost - ste pripraveny na ten den?Boli by ste v Lotovom spolocenstve?
Cirkev katolicka akceptuje homosexualov, ale odsudzuje praktizovanie homosexualneho styku ako nemoralneho. Neakceptuje homosexualny vztah, lebo nevedie k rodicovstvu.Homosexuali chodia do kostola, k spovedi, prijimaniu ako kazdy iny veriaci.Cirkev radi tymto ludom zit v dobrovolnom celibate.Ak by takito pochodovali ulicami Jeruzalema - akceptujete ich?
Mimochodom - Hitler vyhlasil arijsku rasu za jedinu cistu.....a kolko jeho veriacich ho nasledovalo? A praktizovalo cistky? S dosledkami sa vyrovnavame (snazime vyrovnat) dodnes. Preto je pre mna najvyssou hodnotou CLOVEK. A ak je iny? Akceptujem ho.

Page 1 of 2 1 2 »
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or