SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Skvelé aplikácie na cestovanie po Izraeli

Skvelé aplikácie na cestovanie po Izraeli

Nové aplikácie pre smartphony vám umožnia cestovať po Izraeli, získať jedinečné fotografie, sprievodcov či zvukové informácie o tom, čo ste videli.

 

Licencovaných sprievodcov po Izraeli je skutočne veľmi ťažké nahradiť, keďže táto krajina je doslova nabitá históriou i zábavou. Ak sa však odhodláte vyskúšať si cestovanie na vlastnú päsť, existuje niekoľko vynikajúcich smartphone aplikácií, ktoré vám pomôžu vyťažiť z vášho izraelského dobrodružstva čo najviac.

 

Takzvaným "starým otcom" týchto aplikácií je The Israel App GPS Digital Travel Guide, teda digitálny GPS sprievodca po Izraeli, ktorý bol vytvorený pre smartphony v spolupráci s profesionálnymi turistickými sprievodcami. Užívateľom poskytuje zvukový výklad, odkazy na články, fotky stoviek populárnych turistických miest, ako aj menej známych destinácií. Na výber sú desiatky peších výletov či GPS navigácia z východiskového bodu, v ktorom sa aktuálne nachádzate. S pomocou aplikácie si tiež ľahko vyhľadáte a rezervujete hotel, či prenajmete auto.

 

Ďalšou skvelou aplikáciou pre iOS je Israel Tourism Guide, teda Izraelský turistický sprievodca. Užívateľom ponúka šesť modulov: zaujímavosti, mapy, body záujmu, vyhľadávanie, prekladateľ a svetové hodiny. Ľahko a rýchlo tak získajú informácie o hlavných turistických atrakciách, múzeách, plážach, reštauráciách, baroch, hoteloch, historických pamiatkach či nákupných lokalitách. To všetko samozrejme s hodnotením a recenziami, ktoré sú denne aktualizované. GPS je samozrejmosťou.

 

 

Aká by to bola návšteva Izraela bez zastávky v Jeruzaleme? Každý, kto toto mesto už navštívil však vie, že je mimoriadne ťažké orientovať sa v bludisku uličiek historického centra. Riešením je opäť šikovná aplikácia "The Old City of Jerusalem Audio Walking Tour", teda Pešia audio prechádzka starým mestom Jeruzalema, ktorá ponúka kompletný audio výklad a GPS navigáciu v angličtine, francúzštine, nemčine, hebrejčine, taliančine, ruštine, čínštine a španielčine.

 

Aplikácia je k dispozícií pre iPhone, iPad, iPod touch či zariadenia s operačným systémom Android. Zavedie vás do svätostánkov, trhovísk, reštaurácií, na Chrámovú horu, k Múru nárekov, Záhradnej hrobke a na ďalšie populárne miesta, ktoré sa nachádzajú v kolíske troch monoteistických náboženstiev.

 

Masada je izraelskou pýchou, patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO a vďaka dramatickej histórií a nádhernému výhľadu na Mŕtve more je jednou z najväčších turistických atrakcií krajiny. Než vyrazíte, stiahnite si aplikáciu Masada Acoustiguide iPhone od izraelskej firmy ESPRO Acoustiguide, tvorca mnohých zvukových sprievodcov, ktoré ste už určite používali pri prehliadke múzeí a turistických lokalít po celom svete. Podobné aplikácie môžete využiť aj počas návštevy letoviska Eilat pri Červenom mori, či stredomorského prístavného mesta Haifa, ktoré turisti milujú najmä kvôli prekrásnym Bahájským záhradám.

 

Veľmi špecifickým izraelským mesto je Tel Aviv. Počas jeho návštevy máte k dispozícií hneď niekoľko aplikácií, ktoré by vám mohli byť užitočné. Šikovné aplikácie vás prevedú mestom, ukážu najlepšie reštaurácie či kluby a samozrejme dostanú vás na podujatie, kde rozhodne nesmiete chýbať.


by Renáta Caková l Oct 6, 2014 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or