SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Desať najsexi židovských hercov dneška

Desať najsexi židovských hercov dneška

Minulé leto sme zverejnili desať najúspešnejších židovských hercov súčasnosti. Okrem toho, že sú nesmierne talentovaní, úspešní a obsadzovaní do hollywoodskych trhákov, majú charizmu a dobre vyzerajú. Jednoducho sú sexi. Predstavme si teda desiatku tých naj naj.

 

1. Jake Gyllenhaal

Celým menom Jacob Benjamin Gyllenhaal, syn režiséra a scenáristky, ktorý začal kariéru už v desiatich rokoch. Mladého herca najviac preslávila rola v kultovom filme Donnie Darko, kde si Jake zahral psychicky nevyrovnaného tínedžera. Jake patrí medzi veľmi všestranných hercov a nemá žiadny problém stvárniť akúkoľvek postavu. Napríklad vo filme Skrotená hora si zahral homosexuála. Za za tento film si vyslúžil nomináciu na Oscara. Poznáme ho aj z filmov: Zodiac, Princ z Perzie či Zdrojový kód.

 

 

2. James Franco

Už o niekoľko dní príde do našich kín film Oz: The Great and Powerful, kde si zahrá po boku dvoch židovských kolegýň: Rachel Weisz, Mily Kunis. Tohto fešáka s tmavými kučerami môžme poznať z filmov: Tristan a Izolda, Planéta opíc, 127 hodín a Spiderman.

 

 

3. Adrien Brody

Azda jeden z najznámejších židovských hercov vôbec. Jeho predkovia boli maďarskí a poľskí Židia a veľká časť z nich zahynula počas holokaustu. Herec si zahral poľského Žida vo filme Romana Polanskeho Pianista – pianistu v nacistami okupovanej Varšave. Skvelý herecký výkon podal aj vo filme Zvieracia kazajka.

 

 

4. Adam Brody

Máme tu aj ďalšieho Brodyho, len o niečo mladšieho. Tohto tmavovlasého fešáka väčšina pozná z úspešného seriálu The O.C. Adam tu hral partnera židovskej herečke Rachel Bilson s ktorou mal aj trojročný vzťah. Poznámeho aj zo seriálu Gilmore Girls a z filmu V zemi žien kde si zahral po boku Meg Ryan.

 

 

5. Zac Efron

Zachary David Alexander Efron je mladý talentovaný herec, ktorý si dobil srdcia takmer všetkých tínedžeriek. Tento “židovský cukrík“ odštartoval hereckú kariéru už v jedenástich rokoch a dodnes stúpa stále vyššie. Je aj skvelý tanečník a spevák. O tom nás presvedčil v muzikáloch: Hairspray a High school musical.

 

 

6. Daniel Radcliffe

Celým menom Daniel Jacob Radcliffe je mladý herec s čiernymi havraními vlasmi a snehobielou pleťou, ktorého celý svet spoznal vďaka hlavnej postave v ságe Harry Potter. Po tejto veľkej filmovej úlohe zožal slávu a úspech aj na divadelných doskách. Na herca sa valila len pozitívna kritika a z Dana sa stala svetová hviezda. Zahral vo filmoch The Tailor of Panama a Žena v čiernom.

 

 

7. Logan Lerman

Známy aj ako Percy Jackson, vďaka rovnomennému filmu, kde stvárnil hlavnú postavu. Má síce len 19, no na striebornom plátne nie je žiadny nováčik. Zahral si v trhákoch 3:10 do Yumy, Hráč a The Butterfly Effect. Jeho posledný film je hollywoodska verzia Dumasových Troch mušketierov.

 

 

8. Andrew Garfield

Nový Spiderman. Preslávila ho však úloha v oscarovej Sociálnej sieti. Teraz, keď sa tento mladý Brit naplno presadil v Amerike, určite o ňom budeme ešte veľa počuť.

 

 

9. Joseph Gordon Levitt

Herec, ktorý je hviezdou už detstva. No podarilo sa mu niečo, čo sa nie všetkým tínedžerským umelcom. Dnes stále mladý ale už dospelý muž je rešpektovaným dramatickým hercom. Skvelo zahral vo filme Počiatok a najnovšie ho mohli diváci vidieť v poslednom diele Batmana.

 

 

10. David Schwimmer

Kto by nepoznal zanieteného paleontológa Rossa Gellera z Priateľov. Azda najvýznamnejšia úloha Davida – herca a režiséra zároveň. Zahral si ešte v seriáli Bratstvo neohrozených ale aj vo filme Povstanie o varšavskom gete. Pred rokom sa stal otcom. Jeho manželka fotografka Zoe Buckmann mu porodila dcérku Cloe.

 

 

Adam Sandler, Ben Stiller, Sasha Baron Cohen, David Duchovny, či Adam Samberg. Títo všetci židovskí herci sa nám do prvej desiatky nezmestili, to ale neznamená, že nemajú sexappealu na rozdávanie.


by Adrian Aron Antal l Nov 23, 2012 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or