SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

10 najlepších surferských miest v Izraeli

10 najlepších surferských miest v Izraeli

Izrael je skvelý pre surferov. 186 km piesočných pláží a mora bez rias a žralokov ponúka ideálne podmienky pre začiatočníkov aj profesionálov.

 

"Voda je teplá a neplávajú v nej žiadne podivné živočíchy", hovorí Nir Almog, považovaný za otca surfovania v Izraeli. Mäkké a slabé vlny umožnuňujú surfovať takmer kdekoľvek. Vďaka poveternostným podmienkam aj v zime. Najlepšia surfovačka je v ranných hodinách, kedy sú vlny veľké, majú dlhé lámanie a sú takmer dokonalé.

 

Na jeseň a v zime môžu vlny dosiahnúť výšku až 5 metrov, čo je najlepšie obdobie pre skúsených surferov. Jazdiť sa dá na všetkých plážových mestách od Haify až po Gazu. Netreba teda cestovať do vzdialených kútov sveta, kvôli ideálnej vlne. V Izraeli ich nájdete požehnane. Pozrime sa teda na TOP 10 najlepších miest. Síce sme ich usporiadli od desiateho miesta až po prvé, je však na každom z vás, ktoré si vyberiete. Záleží len na tom, čo vám viac vyhovuje.

 

 

10. Pláž Goote a Delilah, Ashkelon

Pláž Goote je ideálnym miestom pre začiatočníkov, tvoria sa tu menšie vlny, na ktorých sa naučíte surfovať celkom rýchlo. Pláž Delilah pomenovaná podľa biblickom príbehu o Samsonovi a Dalile je veľmi populárne miesto na surfovanie.

 

 

9. Pláž Bat Galim, Haifa

Táto pláž v preklade znamená dcéra vĺn sa nachádza na južnom cípe zálivu. Je známa dobrým surfovaním najmä v zimných mesiacoch.

 

8. Pláž Arubot, Caesaria

Ak sa práve nachádzate v Caesarii, tak táto pláž ponúka dobré surfovanie hneď vedľa veterných turbínach a to nezažijete nikde inde na svete.

 

 

7. Pláž Shonit a Sdot Yam, Caesaria

Obe pláže ponúkajú skvelé surfovanie v zimných mesiacoch, kedy sa tu tvoria dlhé a veľké vlny ideálne pre náročných surferov.

 

 

6. Pláž Beit Yannai, Netanya

Severne od mesta Netanya sa nachádza krásny úsek pláže, kde sa vyskytujú obrie morské korytnačky a kde pobrežie lemujú pieskové duny a eukaliptový háj. Táto pláž je v Izraeli ako prvá určená výhradne pre tzv. Kite surfing.

 

 

5. Pláž Kontiki a Sironit, Netanya

Spolu tvoria 9 km pláží, ktoré síce nemajú vysoké hodnotienie medzi surfermi ale ponúkajú dobré vlny pre príjemné surfovanie.

 

4. Pláž Zvulun a Dabush, Herzliya

Tieto pláže ponúkajú dobré surfovanie ráno, keď veje silný južný vietor a na plážach sa vytvárajú dlhé a veľke vlny.

 

3. Pláž Dolphinarium, Tel Aviv

Pomenovaná podľa starej nádrže určenej pre chov delfínov a dnes slúžiacej ako nočný klub, ponúka dobré surfovanie v letných mesiacoch. Táto pláž je známa aj ako pláž bubeníkov, free stylových tanečníkov a kaukliarov, ktorí sa tu stretávajú každý piatok.

 

 

2. Pláž Maravi, Tel Aviv

V preklade znamená “západná pláž” je v skutočnosti najkrajšou plážou medzi Tel Avivom a Jaffom. Počas leta tu stretnete veľké množstvo surferov brázdiacich dlhé a mäkké vlny.

 

 

1. Pláž Hilton, Tel Aviv

Táto pláž pomenovaná podľa známeho hotela, ma dve móla, ktoré blokujú prichádzajúce morské prúdy, ponúka jednu z najlepších surfovačiek v celej krajine. Miestni ju nazývajú “Mini California” alebo surferský raj.

 

(s láskou k surfovaniu preložil Ivan Ujházy)


Jessica Steinberg l Mar 4, 2013 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo