SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

10 najlepších surferských miest v Izraeli

10 najlepších surferských miest v Izraeli

Izrael je skvelý pre surferov. 186 km piesočných pláží a mora bez rias a žralokov ponúka ideálne podmienky pre začiatočníkov aj profesionálov.

 

"Voda je teplá a neplávajú v nej žiadne podivné živočíchy", hovorí Nir Almog, považovaný za otca surfovania v Izraeli. Mäkké a slabé vlny umožnuňujú surfovať takmer kdekoľvek. Vďaka poveternostným podmienkam aj v zime. Najlepšia surfovačka je v ranných hodinách, kedy sú vlny veľké, majú dlhé lámanie a sú takmer dokonalé.

 

Na jeseň a v zime môžu vlny dosiahnúť výšku až 5 metrov, čo je najlepšie obdobie pre skúsených surferov. Jazdiť sa dá na všetkých plážových mestách od Haify až po Gazu. Netreba teda cestovať do vzdialených kútov sveta, kvôli ideálnej vlne. V Izraeli ich nájdete požehnane. Pozrime sa teda na TOP 10 najlepších miest. Síce sme ich usporiadli od desiateho miesta až po prvé, je však na každom z vás, ktoré si vyberiete. Záleží len na tom, čo vám viac vyhovuje.

 

 

10. Pláž Goote a Delilah, Ashkelon

Pláž Goote je ideálnym miestom pre začiatočníkov, tvoria sa tu menšie vlny, na ktorých sa naučíte surfovať celkom rýchlo. Pláž Delilah pomenovaná podľa biblickom príbehu o Samsonovi a Dalile je veľmi populárne miesto na surfovanie.

 

 

9. Pláž Bat Galim, Haifa

Táto pláž v preklade znamená dcéra vĺn sa nachádza na južnom cípe zálivu. Je známa dobrým surfovaním najmä v zimných mesiacoch.

 

8. Pláž Arubot, Caesaria

Ak sa práve nachádzate v Caesarii, tak táto pláž ponúka dobré surfovanie hneď vedľa veterných turbínach a to nezažijete nikde inde na svete.

 

 

7. Pláž Shonit a Sdot Yam, Caesaria

Obe pláže ponúkajú skvelé surfovanie v zimných mesiacoch, kedy sa tu tvoria dlhé a veľké vlny ideálne pre náročných surferov.

 

 

6. Pláž Beit Yannai, Netanya

Severne od mesta Netanya sa nachádza krásny úsek pláže, kde sa vyskytujú obrie morské korytnačky a kde pobrežie lemujú pieskové duny a eukaliptový háj. Táto pláž je v Izraeli ako prvá určená výhradne pre tzv. Kite surfing.

 

 

5. Pláž Kontiki a Sironit, Netanya

Spolu tvoria 9 km pláží, ktoré síce nemajú vysoké hodnotienie medzi surfermi ale ponúkajú dobré vlny pre príjemné surfovanie.

 

4. Pláž Zvulun a Dabush, Herzliya

Tieto pláže ponúkajú dobré surfovanie ráno, keď veje silný južný vietor a na plážach sa vytvárajú dlhé a veľke vlny.

 

3. Pláž Dolphinarium, Tel Aviv

Pomenovaná podľa starej nádrže určenej pre chov delfínov a dnes slúžiacej ako nočný klub, ponúka dobré surfovanie v letných mesiacoch. Táto pláž je známa aj ako pláž bubeníkov, free stylových tanečníkov a kaukliarov, ktorí sa tu stretávajú každý piatok.

 

 

2. Pláž Maravi, Tel Aviv

V preklade znamená “západná pláž” je v skutočnosti najkrajšou plážou medzi Tel Avivom a Jaffom. Počas leta tu stretnete veľké množstvo surferov brázdiacich dlhé a mäkké vlny.

 

 

1. Pláž Hilton, Tel Aviv

Táto pláž pomenovaná podľa známeho hotela, ma dve móla, ktoré blokujú prichádzajúce morské prúdy, ponúka jednu z najlepších surfovačiek v celej krajine. Miestni ju nazývajú “Mini California” alebo surferský raj.

 

(s láskou k surfovaniu preložil Ivan Ujházy)


by Jessica Steinberg l Mar 4, 2013 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or